Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás anyukák, ti vágytok...

Első babás anyukák, ti vágytok már a következőre?

Figyelt kérdés

Nekem a párom emlegeti, de én még most jól elvagyok az egyszem kis paszulyommal, ez most bőven elég (egyedül vagyok itthon vele). 6 hónapos kisfiú, és mindig úgy szerettem volna, ha lesz 2 fiam, majd később pedig egy lányom.....De most azt hiszem, pihentetném még a gondolatot :)

Rémes terhességem volt és a szülésről mai napig nem szeretek beszélni, a szoptatás meg?? Na az is csak küszködelem volt. Most így mindenen túlvagyunk, nagyon jó babám van,, mégsem vágyok még a következő akcióra...

Fog ez változni, vagy van, aki "így maradt", hogy nem változott a hozzáállása? Párom egyke gyerek, ezért szeretne többet, de -amit otthon is látott- semmiben sem segít és mivel ő egyke, persze minden elé volt téve mindig. Az anyukája kiszolgálja mindkettőjüket (apukát és gyereket). Én nem ilyen családban nőttem fel. Többen vagyunk testvérek és minden feladat meg volt osztva. Ez konfliktusforrás nálunk...


2011. dec. 13. 12:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanígy volt másfél évig hajtogattam mikor kérdezték, lesz e tesó hogy max akkor ha valaki megszüli helyettem, végigcsinálja az első 2-3 hónapot, akkor lesz másik gyerek:))(ennyire rossz élmény volt).

De aztán győzött a vágy egy kiscsajszi után:)

Szerencsére össze is jött, álom terhesség, álomszülés volt!! El se hittem:) semmi hasfájás, szépen szopizott, szóval amitől féltem egyáltalán nem vált be.

Neked is még bőven van időd hogy "meggondold" magad :))

Szerintem amíg az ember nem érzi 100%-osan hogy vágyik egy másik babára addig nem szabad bevállalni csak azért hogy legyen testvér, meg kicsi legyen a korkülönbség vagy ilyenek.

2011. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem még csak 4 és fél hónapos a babám,a szívemmel nagyon szeretnék még egy kis tesót,de az eszem azt mondja,hogy sajnos nem lehet...Nekem sem volt könnyű terhességem,de imádtam,amikor rugdos a pocimban,a szülésem sem volt egyszerű,de ilyenkor a lánykámra gondolok,és arra amikor először a kezembe foghattam!!!Amikor itt a gyakorin olvasok egy kérdést,hogy ez pozi teszt,és ha tényleg pozi,akkor majdnem sírok,hogy mennyire szeretnék egy újabb babát...De ilyenkor fel kell ébrednem,mert az anyagiak nem teszik lehetővé azt,hogy legyen még egy...
2011. dec. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

11,5 hós nagyon jó kislányom van.

Nem hisztizik, nem akaratos, nem kimondottan nyűgös, alszik éjjel 12-14 órát is és nagyon jó evő!Mindig is ilye4n volt, egész pici korától.

Szoptatni csak 8 hétig tudtam pótlással, aztán feladtuk.

Gyönyörű terhességem volt, császárral szültem.A vajúdást a halálos ellenségemnek sem kívánnám, a szülés utáni lábadozást sem!DE!

Mivel időközben kiderült, hogy az évekig tartó migrénemnek köze volt a fogamzásgátlóhoz, spirált pedig nem szeretnék, más megoldás nem maradt mint hogy vigyázunk.Eddig működött és ha jönne a következő örülnénk neki.

Tudatosan még nem szeretnék babát, mert a lányom pont abban a korban van, amikor minden érdekli, szétpakol én meg utána össze.Imádom nézni ahogy cseperedik, fejlődik, okosodik, reményeim szerint hamarosan el is indul.

Úgy gondolom, ha bölcsibe megy akkor könnyebb lenne egy kistesóval, bár sok anyukának van kicsi korkülönbséges babája, mégsem bolondulnak meg.

Mindig attól félek, ha becsúszna egy kistesó, akkor vele biztos nem úsznám meg a betegséget, az éjszakázást, a hasfájást és egyéb nyűgöket amiket a lányommal megúsztam és így nem tudnék kellőképpen a lányommal sem foglalkozni.

Ezért egyenlőre még várunk a dologgal, de a lelkem mélyén nem bánnám:)

Páromnak és nekem is 1-1 testvérünk van

2011. dec. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szuper kisfiam van, 2 éves múlt. Igaz, hogy éjszakáztunk, de egyáltalán nem volt fárasztó. Voltunk betegek is, persze, szinte minden megesett velünk. Mégis, ha kívánhatnék valamit, az egy kistesó lenne neki, bármennyi éjszakázás járna vele. Párom maximálisan mellettem áll, aktívan segít, fürdés játék ilyesmik. És most már látom a picimen is, ha egy babát látunk, pedig sokszor látunk, mert van a családban, hogy "haza akarja vinni". Olya nincs, hogy valamit ne adna oda, sőt, ha pl. csak 1 csokit kapnak, az első falatot ő dugja a baba szájába.

Szóval IGEN!!!

2011. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 xStefix ***** válasza:

Én az első évben egyáltalán nem gondoltam ilyesmire, annyira el voltam foglalva azzal az eggyel is. (És ez általában gondot, aggodalmat jelentett.)

Aztán idővel már előjött a gondolat, de mivel közben elkezdtem egy sulit, jobban meggondoltuk, hogyan is legyen. Mi nem vagyunk kis korkülönbség-pártiak, de azért túl sokat se akartunk, mert az se olyan jó (elméletben). Végülis 4 és 1/4 év lesz köztük, de ez pont jól jön ki a lányunkra és a családi körülményeinkre nézve is.

2011. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk már 15 hós a kislányunk.
2011. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
az én párom meg mindenkinek azt válaszolja h lesz de előtte még élni akarunk kicsit,szeretnénk közös élményeket egymással is,a Manóval is,mielőtt újra belevágunk,azért ez fárasztó szolgálat,sokat kivesz az emberből fizikailag akkor is ha lélekemelő.Amúgy az én férjem is egyke de rendmániásabb mint én,segít ahol tud,ha nem tenné,már megbolondultam volna.Mi tervezünk kistesót, de nem most. 10,5hós
2011. dec. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretnénk kistesót (tesókat), de a 21 hós lányom annyira leszívja minden energiámat, hogy egyelőre nem is nagyon gondolok még erre. Pedig ideje lenne.

Gőzöm sincs, hogyan bírnék most vagy a közeljövőben 2 gyerekkel.

2011. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Férjedet illetve mit vársz? Gondolom dolgozik, gondolom nem is napi 8 órát, mint mostanában az szokás.... gondolom éppen ezért nem éltek rosszul.

Gondolom az alapvető dolgokat megcsinálja ha megkéred, akkor meg mit vársz még? munka mellett lásson el titeket?

A háztartás alapvetően az anya feladta.


A feladatmegosztás egyébként valóban konfliktusforrás lehet, valóban ismered a családját?

2011. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!