Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnő felhív vagy kijön,...

A védőnő felhív vagy kijön, ha nem kapja meg a baba idejében az oltást?

Figyelt kérdés

Vagy valahol ezt számon tartják?

Engem SOSEM keresett meg. A fiam a 15 hós oltást 18 hónaposan kapta meg, nem volt időpontunk, nem volt semmilyen kapcsolatom a védőnővel sem ezidő alatt. Én is terhes vagyok, de 2x voltam nála, nem érdekli, hogy megyek-e vagy nem. Most 2 oltás emlékeztetőjét is be kellett adni, mert elmaradtak, de nem szólt volna. Ezt még megértem, de hogy a kötelező ha elmarad, akkor sem jelez? Ha nem lenne net, nem is tudnám, hogy milyen oltások vannak. Szerintem ez fura. (nem zavar, mert egy értelmes tanácsot sem adott még, emiatt is nem járok hozzá)



2011. dec. 15. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:

2hete töltötte be a 15hónapot a gyerek iszonyú beteg volt, és folyton zaklatott telefonon, hogy miért nem kapta még meg a gyerek. Utána azért mert nem látja a vonalkódját az oltásnak, mutassam be a kiskönyvet... De csak azért mert le kell jelentse az ÁNTSZ felé időszakonként a gyerekek oltottságát

De pl fakultatív oltásról egy hangot se szól. Tényleg kullancs:)

2011. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi nem volt. Orvossal érintkezve intéztünk mindent. Azt sem tudtam pontosan ki volt akkor a védőnőnk. Gyakran váltják egymást.
2011. dec. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk,Pécsen, a gyerekorvossal egyeztetek mindenről, Ő adja az oltást, Ő adja az időpontot mindig a következőre.Automatikusan.
2011. dec. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nálunk is az orvosra tartoznak ezek a dolgok a védőnő csak meg szokta nézni az oltás helyét h rendben van-e.nem tudom h ezeket miért nem csinálják országosan egyformán mindenhol...
2011. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ezt értem, ha kérek időpontot, a doki nekem is ad. de ha már elmarad egy oltás hónapokkal és valóban jelenteni kell az ANTSZ felé, akkor miért nem szól, hogy kéne menni?


(csak az jutott eszembe, hogy vannak, akik um. megtagadják az oltást, őket meg még fel is jelentik)

2011. dec. 15. 18:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem hivott 2hete hogy vigyem be a lányzót mert elmult 18hós és nincs a rendszerben hogy megkapta az oltást. S az jelentenie kell hogy megkapta a (kötelező) oltást.

Mi havonta kéthavonta megyünk hozzá méredkezni de egyébként mivel a dokink más kerületben van igy alig lát minket.

2011. dec. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk (Győr) a védőnőnk minden hónapban jött eddig. Hívott előtte telefonon és megbeszéltük, hogy mikor. Az oltásra is mindig hozott előtte papírt, amin rajt volt, hogy mikor menjünk.
2011. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó ég, eddig is tudtam, hogy a mi védőnénink tényleg egy angyal, de hogy ennyire felelőtlenek és lelkiismeretlenek legyenek mások, ez durva.

Nálunk úgy szokott kinézni, hogy mindig előre szól, hogy mi lesz a következő oltás, időpontot is kapunk jó előre. Az ajánlott oltásokról is mindig elmondja, hogy mennyire fontos, vagy épp csak nem baj, ha van. Sokáig azt is hittem, hogy ez a normális, de egyre több olyat hallok, ami szerint, csak szerencsénk van vele. Ő már a terhes tanácsadáson is nagyon alapos volt és rengeteget segített, mindenkinek ilyen védőnénit kívánok, kár hogy kevés van belőle..

2011. dec. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szóval, h rendbe legyenek téve a dolgok.

A védőnőnek KÖTELESSÉGE jelezni az anyának, hogy mikor kell oltást kapni a kicsinek. Ha úgy kapja meg a picúr a szurit, h nincs ott a védőnő, akkor arró az orvos igazolást küld ki neki, mivel a védőnőnek havonta kell jelentenie, h milyen oltást hányan kaptak meg az adott hónapban, és ha vki 2 hónapos elmaradással rendelkezik, akkor azt is jelentenie kell az ÁNTSZ felé!

Szomorúan halom, h vannak ilyen felelőtlen védőnők!

2012. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!