Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is egy közelharc a...

Krisztina27 kérdése:

Másnál is egy közelharc a baba pelenkázása és öltöztetése?

Figyelt kérdés

Nálunk mindig sírás lesz mindkettő végére.

Nem marad nyugton egy fél pillanatra sem, állandóan hasra fordul,és elmászik, ha nem akkor felül. Már a franciaágyon, és a szivacson a földön pelenkázom és öltöztetem, mert már fejreált volna a pelenkázón lefelé. De mikor végzünk akkor felveszem és mondom neki ezt meg kell csinálni anya nem akar bántani, de fürdés után öltözni kell, vagy kakásan csak nem akarsz maradni ugye milyen jó érzés a tiszta pelus, ezért nem kell sírni, meg hasonlok. Csak így vigasztalódik meg.8hós.


2011. dec. 16. 13:02
1 2
 11/14 krisztivan ***** válasza:
Szerintem ha kinevezel egy öltöztető és pelenkázó magaslatot akkor ragaszkodj hozzá,hogy márpedig itt lesz a dolog nyélbe ütve és kész.Már elég nagy ahhoz is hogy bevonjad-add ide a kezed,dugd bele húzd ki és így tovább.Persze mindezt viccesen.Én sokszor mondom amikor a kezét dugja a ruha újjába,hol a kezed?nem látom?jaj hát itt van !és ilyenkor mindig jól megpuszilgatom meg csikizem így már szinte várja a következő kezét is.És szerintem ami a legfontosabb:próbálj meg NEM ideges lenni!:-)Kitartást neked!
2011. dec. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

15 hónapos kislányommal sem egyszerű. Nem sír, hanem felül, feláll, elfordul, izeg-mozog.

Mondókázni szoktam neki, puszilgatni, meg a kezébe adok valamit. Most a vigantolos dobozt szereti, kiveszi az üveget, visszateszi, közben villámgyorsan pelenkázok.

Indulásnál az öltözés nem tetszik neki, mire a háromévesre ráadom a kabátot, a kicsi elszalad, elkapom, megkapja ő is a kabátot, mire felveszem a sajátom kitépőzárazza a cipőjét, vagy a tesóét.

2011. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hm, hát nálunk is kész veszedelem néha - főleg, ha épp fülig kakis - mikor forgolódni, felállni, pakolni akar a magas pelenkázón. Valami érdekeset kell a kezébe adni, ez persze csak akkor válik be, ha érdekesebb, mint a forgolódás :) 8-9 hósan még lekötötte a csörgőzés, törlőkendő adogatás. Aztán jöttek a kínomban kitalált kombinációs darabok - tubus dobozban, csörgő zokniban. Most 16 hósan meg "olvas", van egy-két részletgazdagon illusztrált pici alakú verseskötetünk, amit imád nézegetni.
2011. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

konkrétan a férjem úgy el tudja veszíteni a türelmét pelenkázás közben, h volt már h dühöngve kijött h ő ezt nem bírja, gyerek meg állt bőgve pucér s*ggel a kiságyban:-)))))))) Túl kell élni. Én is nyomok mindent a kezébe de ha nincs kedve hanyatt feküdni, teljesen mindegy h mit adok. Nekünk most az állathang utánzás meg a tapsikolás tartja fel h megforduljon és felálljon, de folyamatosan kísérletezgetek. ez ilyen:-)


az öltöztetés gyerek részéről meg inkább cselgáncsozásnak tűnik, rendszerint a pelenkázón kezdjük és ölben végezzük, közben megpróbál kicsusszanni az ölemből mindenféle fordulótechnikákkal:-)

2011. dec. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!