Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is agresszív néha...

Másnak is agresszív néha 13-14 hónapos babája, vagy csak az enyém? :- (

Figyelt kérdés

Kisfiú,nagyon kedves,aranyos és szépen játszik általában,sokszor ad puszit is csak úgy.De van mikor csak úgy belém harap...vagy éppen puszilgatom, dögönyözöm, és akkor kezdi el erősen fogni a hajam, illetve harapni.gondolom ez a játék miatt van,még annyira nem tudja kontrollálni magát.Viszont van olyan,mikor "bedühödik" ha valami nem tetszik neki,és akkor dühből mar,harap, hajat ráncigál...mondjuk csak akkor van ez, ha az nem tetszik neki,amit vele csinálnak.És leginkább akkor van mikor sokan vagyunk együtt,pl anyuméknál.Lehet, hogy a nyüzsi is jobban felspanolja?

Persze mindig rászólok, hogy finoman, ilyenkor egyből elkezdi simogatni, akit bántott.

Anyum meg mondta már jópárszor, hogy persze ezt tőlünk örökölte, mármint férjemtől meg tőlem, mert eléggé lobbanékony meg hirtelen természetűek vagyunk, illetve voltunk, mert már sokat sikerült lefaragni...

Szóval azért vannak hasonló korú gyerekek hasonló "tünetekkel" vagy tényleg sikerült átörökíteni a rossz tulajdonságokat?


2011. nov. 30. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én kisfiam is pont ilyen. Nagyon eleven, de uganakkor nagyon okos kisfiú és pont úgyanígy viselkedik. Ez a korral jár, majd változnak. Mi nem vagyunk lobbanékonyak, még is ilyen gyerkőcünk van, de én nem aggódok. Persze azért próbálom én is leszokatni róla, egyelőre nem túl sok sikerrel. :-) Úgyhogy kitartást és ne aggódj, 20 évesen már nem fogja, húzogatni a hajad és belédcsípni, sőt örülünk ha kapunk néha egy puszit. :-)
2011. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi nagyon, hogy írtál, főleg amiért nálatok tényleg nem lehet arról szó, hogy "átörökítettétek" az indulatosságot:))


várok még válaszokat:)

2011. nov. 30. 20:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam csíp, harap, karmol. Egyébként nyugis gyerek, simogat minket, puszit ad, néha odaszalad és megölel. De ha rájön a 10 perc..... Tiszta karmolás az arcom. Szép szóval, gyengéden próbálom leszoktatni róla, de nem megy. :)Ez szerintem életkori sajátosság, csak a türelem segít.
2011. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi neked is:)
2011. nov. 30. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 17 hónapos a kislányom, nagyon nyugodt baba volt, és most is annak mondható de amióta futkozik és megállíthatatlan sokat változott. A hajhúzást nekem is csinálja, de a leghosszabb nála amikor csak úgy odacsap valahova ha nem tetszik neki vmi. Először én is megijedtem de szépen elmagyarázom neki hogy nem szabad és akkor nem csinálja.
2011. dec. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!