Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell a babát arra szoktat...

Hogy kell a babát arra szoktatni, hogy alvós állatkával/kendővel stb- vel aludjon?

Figyelt kérdés
14 hónaposan már késő? Hogy csinálnátok?
2011. dec. 18. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Oda kell adni neki. Külön alváshoz valót. ikor álmos,add oda.. Megszokja, reflex lesz s később fordítva is megy.
2011. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod rászoktatni, hogy függjön egy tárgytól?

Nagyon aranyos, amikor egy kisgyerek a macijával alszik, de hidd el, örülnöd kellene annak, hogy a gyereked nem ragaszkodik ilyesmihez, mert ebből később lesznek igazi nagy balhék. Szakkönyvben olvastam erről és most már én is kezdem tapasztalni, a kislányom 1 éves szülinapra kapott egy macit és azóta elválaszthatatlanok. Balhé van, ha Maci nem jön velünk valahova, ha Maci nem azt eszi, amit ő, persze mindig csupa kosz, mosni kell, akkor ordít, hol van Maci... Most tartok ott, hogy kéne beszereznem egy hasonlót, mert mi lesz akkor, ha véletlenül elhagyjuk...

2011. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért szeretném rászoktatni, mert jelenleg vagy cicivel, vagy járkálással vagy ringatással alszik el. Nem a cukiság- faktor miatt!
2011. dec. 18. 22:05
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az a baj,hogy nem lehet tőle elvenni!

Hisztizik ha ki van mosva!

Add neki oda,mikor altatod,tedd az arca mellé.

2011. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem erőltetném ezt,nem túl szerencsés ha egyetlen adott tárgyhoz kötődik az elalvás.Rengeteg kétségbeesett felhívást láttam már,hogy anyuka detto ugyanolyan szundikendőt keres,mert az előző már elrongyolódott,és persze nem talál.A legjobb egy takaró v textilpelenka az elalváshoz,a lényeg h könnyen pótolható legyen.A kisfiam pl. a takaró csücskével dörgöli-simogatja az orrát,és úgy nyugszik-alszik el.Ha a takaró elnyűvődik,tudom h van még ilyen anyag,tudok varratni másikat.
2011. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodnék én állatkához, pelus, takaró, stb is jó lenne, csak ne az én cicim. A derekam meg nem bírja már a sétálgatást, ringatást. Az érdekelne, hogy van- e ilyen módszer, vagy maguktól jönnek rá.De írjátok is, hogy mellé kell tenni.
2011. dec. 18. 22:15
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

melléteszed, ha lát benne fantáziát, játszik vele, megszereti. Nekem az egyik nem látott, le se tojta, a másik 2-nek volt kedvenc. (anyukák, akiknek ilyen kedvencet kell ápolni, jó, ha nem látja a gyerek, amikor mosógépbe teszitek, ne lógjon szárítón, stb.. arról van szó, a kisgyerek annyira szereti ezeket az állatkákat - hogy élővé varázsolja képzeletében, tehát neki fáj, ha rossszul bánnak vele, még ha néha behajítja a sarokba, akkor is)

*

meg kell kisérelni, nem szoptatva-cumiztatva letenni..

sajnos 1-2 kegyetlenül végigsírt éjszakával jár ez, de muszáj.. túl lesztek rajta, akkor kis versike, mese, ének, és zsupsz az ágyba.. jobb lesz.

2011. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nálunk kispárna van. illetve a huzat a lényeg, ő választotta.

azt kell mondjam, hiába van a fiamnak alvókája, milliószor kellett vele járkálni, van, hogy 3x is kér kakaót mert nem tud elaludni, szóval nem ilyen egyszerű :)


szerintem olvasgass szakkönyveket és "tanítsd meg" egyedül elaludni.


én is tudnám sorolni a negatívumait egyébként, bölcsibe is kell vinni, meg egyébként is mindenhova ha lehet, hogy elfárad, hiszti van ha kimosom, ébredés után 1 órával még vonszolja magával, tiszta kosz és büdös a ráfolyt kakaótól, tejtől, ááááh, én nem örülök neki :)

2011. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 judavi ***** válasza:
Aludj párszor Te az állatkával/kendővel és ha érzi rajta az illatodat, talán ragaszkodni fog hozzá. Ez nem saját tapasztalat, csak tipp.
2011. dec. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem egyik gyerekemnek sem kellett 1 éves koráig. A lányom most 4, de a mai napig nem alszik ilyenekkel, de vele nem is volt altatási gond.

A fiam most 2, és vele elég nehéz. Neki pár hónapja adtunk egy macit, jó nagyot, akkora mint ő. Mondta a férjem neki, hogy ne félj, a maci megvéd a sötétben. Azóta elvan a macival.

2011. dec. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!