Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át 16...

Hogyan szoktassam át 16 hónapos kisfiam elalvási szokását?

Figyelt kérdés
Kisfiam úgy alszik el, hogy ringatom, de már elég nehéz, nem nagyon bírom el. Szeretném leszoktatni erről, inkább a kiságyába szeretném rögtön letenni. Hogy csináljam? Ha most beleteszem, akkor még virgonckodik, nem akar aludni, ha felveszem és ringatom, akkor elalszik. Próbáltam már hintaszékbe ülni vele de az se jött be, akkor is izeg mozog össze-vissza.
2011. dec. 19. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen beteszed az ágyba és elmeséled neki, hogy most mi következik: alvás. Mond el neki, hogy te most kimész a szobából, ő pedig aludjon csak. És kijössz. Ha tiltakozik akkor is gyere ki. Várj 2 percet hátha lenyugszik. Ha nem, menj vissza és mondd el neki ugyanazt. Ott is maradhatsz vele egy darabig, simogatod, masszírozod, de ne vedd ki. Aztán ha lenyugodott megint előadod, hogy te most átmész a másik szobába. Ne rohanj át rögtön ha sír, adj neki időt, hogy felfogja mi történt, mit is mondtál neki az előbb, meg fogja érteni és meg fog nyugodni. Ha pedig játszik még az ágyában, hagyjad. Előbb-utóbb elfárad és elalszik.
2011. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap próbáltam először ringatás nélkül elaltatni este. Pont így csináltam ahogyan leírtad. Csak ahogyan kiléptem a szobából és becsuktam az ajtót, már rá is zendített, felállva sírt utánam. Mindig visszamentem, megnyugtattam, de nem vettem ki, majd jó sokára, kb 5-6 sírás, simi után nagy nehezen elaludt. Akkor jól csinálom? Csak ehhez is idő kell? Megszakad a szívem ha hallom sírni! :(
2011. dec. 19. 13:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj de ezt a problémát nem 16 hónap után kellene megoldanod hanem ezt jóval hamarabb el kellett volna kezdeni!Most gondolj bele hogy ez neki mekkora nagy trauma hogy Anya ringatta,szeretgette minden elalvás előtt 16 hónapig most meg csak beteszi az ágyba rácsukja az ajtót majd ki-be rohangál!Az oké hogy kicsinek ringattad de azért már 5-6-7 hónaposan illő lett volna megtanítani az önálló alvásra!Vida Ági is írja hogy a babákban kb 6 hónapos korukig rögzülnek a szokások és utánna már sokkal nehezebb,fárasztóbb és "fájdalmassabb" leszokatni róla!És a fájdalmasabb szó alatt nem téged értelek hanem a 16 hónaposfiadat!Látatlanba is sajnálom!

neharagudj meg,lelehet hurrogni,lelehet pontozni de ezt te rontottad el,viseld a következményét!

2011. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hűűűű, azért ennyire nem súlyos a helyzet. :) A kisfiam olyan tipus, aki igényelte ezt az alvás módot, amúgy meg Vida Ágitól megkérdeztem ezt a témát, és azt mondta, hogy vannak ilyen gyerekek akik így alszanak el sokáig, semmi probléma ezzel, szépen fokozatosan át kell szoktatni. Nem mondta, hogy bármit is elrontottam volna, nem harapta le a fejemet. :) Amúgy köszönöm a válaszod, örülök, hogy én nem ilyen gondolkodású, ilyen mentalitású anyuka vagyok. :)

Amúgy az átszoktatás eddig zökkenőentesen megy, és a kisfiam mint mindig mosolygós és kiegyensúlyozott, tehát nem okoztam neki lelki törést ezzel. :)

2011. dec. 20. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Szerintem jól csinálod, és én sem értek egyet a másodikkal... Én lányom is 17 hónapos volt mikor elkezdtem ezt alkalmazni, most 18 hónapos múlt és kifejezetten zavarja ha ott állok és várom, hogy elaludjon. Szóval kimegyek, kicsit még játszik a cicájával és szépen elalszik. Mondjuk őt nem ringatni kellett hanem a tenyerét csikizni, de kb 1 órán keresztül, mert ha abbahagytam rögtön felébredt.
2011. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már ott tartunk, hogy nem ringatom egyáltalán csak megnyugtatom a hintaszékben, hozzámbújik, majd leteszem az ágyába simizem a hátát kijövök, 1 szert sírt 5 percet, újból bementem hozzá, simiztem a hátát és már aludt is. Menni fog ez! :) 15 perc alatt ringatás nélkül is el aludt 1 pici sírással.
2011. dec. 21. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!