Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akiknek csak 1,5 év korkülönbség van a 2 gyermeke között?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok? Terhesség is mennyire volt nehezebb pici baba mellett?
2011. dec. 20. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
15 hónap. Horror. Ennyit tudnék mondani róla.
2011. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1,5 év és két nap a korkülönbség.

A terhességet abból a szempontból könnyebben, hogy nem hagyhattam el magam, mert gondoskodni kellett a "nagyról". Ugyanakkor nehezebb is volt: kb. a 20. hétig hánytam, néha nagyon nehéz volt úgy rókázni, hogy közben a gyerek meg veri a fürdőszoba ajtót, mert nem tudja miért rohantam oda be. Bár nem tudott akkor még beszélni, abszolút megértette, hogy tesó van a pociban, nem tudom mindig/sokáig felvenni. Ölelgette, puszilgatta a pocakomat. Az első szavát akkor mondta ki, amikor hazamentünk a picivel a kórházból: baba :)


Amikor megszültem, onnantól kezdve, mintha mindig is testvérek lettek volna: a nagy teljesen úgy kezelte a kicsit, mintha mindig is velünk lett volna. Nem volt sem testvérféltékenység se semmi. A nagy besegített az ellátásába a kezdetektől fogva, a mai napig együtt fürdenek, egymást mosdatják, nagyon édesek. 6 hetes volt a pici, amikor egy szobába kerültek, azóta is elválaszthatatlanok. Most egy picit nehéz, mert a nagy jár oviba, néha nagyon hiányoznak egymásnak napközben, de így tudok csak a kicsivel is lenni. És szerintem ez is kell.

Most 3,5 és 2 évesek, lányok, én pedig 26 hetes kismama vagyok. Ugyanúgy csinálnak mindent csak most ketten. Vigyáznak a pocakra, szeretgetik, ölelgetik, puszilgatják, ők adtak neki nevet. A különbség annyi, hogy a kicsi nehezen fogja fel és nehezen viseli el, hogy néha nem tudom felvenni, ha elfárad. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, majd ha megszületik.

2011. dec. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16,5 hónap van köztük, a terhesség vége felé nehéz volt, mert fáradékony voltam, de amugy más gond nem volt, most a pici 2 hetes, és eddig minden szuperül megy, a napirend az nem bomlott fel, és sikerült kialakítani az esti rendszert, fürdetés stb. is. nekem könnyebb ellátni két kis gyereket mint állapotosan egyet :)
2011. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

16 hónap lesz köztük. Mindenki azzal riogat, hogy majd mennyire borzasztó nehéz lesz, meg milyen féltékenyek lesznek egymásra, meg ha majd az egyik sír, akkor a másik is rá fog kezdeni. Szeretem, mikor így árad a jóindulat :)

Jó volt olvasni, hogy nem lehetetlen küldetés, mert igazából én is már várom, hogy meglegyen a pici. Pont azért, mert úgy érzem, könnyebb a két kicsire úgy figyelni, ha már nincs nagy pocak és hányinger, állandó légszomj és gyomorégés és nem ilyen esetlen a mozgásom.

2011. dec. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak (és persze a többieknek is)


Akkor leírom, amit az előbb kihagytam :)

A kicsi azért került át a nagy szobájába 6 hetesen, mert nem tetszett a nagynak, hogy a tesó nem vele van egy szobában. Felkelt, átjött az éjszaka közepén és nekiállt a tesót nézni, simogatni. Amire természetesen felkelt a kicsi is, ezért nem aludta át az éjszakát. Pár nap után meguntam, áttoltam a kicsi ágyát a nagyhoz és minden megoldódott. Soha nem keltették egymást fel. Jöhet bármilyen betegség, fognövekedés, sírás, a másik alszik, mint a bunda.


Arra azért érdemes figyelni, hogy a nagynak is meglegyen a saját privilégiuma, a saját jól bevett dolgaiban kicsit sérüljön csak. Nem neki kell alkalmazkodnia mindig a kicsihez. Pl. A nagy nálunk mindig ugyanakkor fürdött, méghozzá apa fürdette. Ez annyiban módosult, hogy velem fürdött, de ugyanúgy az ő megszokott idejében, ez volt egyébként az az idő (fél óra-óra), amikor csak és kizárólag rá figyeltem. Ugyanúgy én altattam el, mint azelőtt, ugyanúgy én etettem - ez néha nehéz volt, mert ha a szopatás is akkorra esett, akkor egyik kezemben az egyik gyerek a cicimen, másik kezemben a másik kanala :)

2011. dec. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A terhességgel nekem nem volt gondom, szerencsére. A másodikkal még hányingerem sem volt, pedig az első eléggé megkínzott.

A testvérféltékenység ennyi idősen még nem nagyon jön elő, majd 3 éves kor után, állítólag. Legalábbis nálunk nem volt ilyen gond. Na, amikor már elérte a játékait, akkor viszont már kezdődtek a balhék.

Egyébként nem volt könnyű, de a férjem nekem 10-kor járt haza. Ha van segítséged, akkor könnyebb.

2011. dec. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy én is írok! Nekem csak 11 hónap van! De nem panaszkodhatok! Jól bírtam/bírom és már sajnálom, hogy nem vállaltam be ilyen kicsi különbséggel a harmadikat! :( Most hogy a nagyobb is nő, látom, hogy nehezebben tudnám kezelni, ha most születne tesó! De azért nem rémülök meg a feladattól, mert szeretnék harmadik babát is! :)
2011. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, nagyon érdekeseket írtatok! Nekem nagyon riasztónak hangzott elsőre, és másodjára is, de jó olvasni, hogy milyen édesek együtt a tesók, és nagyon megszívlelendő tanács volt az is, hogy bizony nem a nagynak kell alkalmazkodnia a kicsihez.
2011. dec. 20. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!