Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónap korkülönbség? Mesélnél?

22 hónap korkülönbség? Mesélnél?

Figyelt kérdés

Nagyon szép karácsonyi ajándékot kaptunk. Csak hirtelen most kicsit bepánikoltam, 22 hónap lesz a csemetéim közt.

A lányom nagyon jó baba volt kicsinek,most hogy nagyobb szintén tündéri csajszi, jól eszik,jól alszik, a fogzás viseli meg kicsit. Én most mégis megijedtem.

Tudom-e majd a pocakomban lévő picurt is úgy szerteni,hogy fogom el látni mindkettőt???


2011. dec. 20. 10:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze. Nyugi.
2011. dec. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi négyen voltunk otthon testvérek. Mindenki között másfél-két év volt a korkülönbség. Anyukám azt mondta, hogy életében nem volt annyira kreatív, mint az első 10 évben. A szeretet meg olyan dolog, hogy sokszorozódik. Ne félj! Vond be a nagyobb gyermekedet a kicsi ellátásába, amikor eteted a kicsit, akkor babázzon melletted a nagyobb, ő is etesse meg az ő babáját. Ami szerintem nagyon fontos a testvér kapcsolatba, hogy ne féltsd egyiket a másiktól, hagyd, hogy közel kerüljenek egymáshoz, ha pelenkázod, akkor a nagyobb adogassa neked a kellékeket, ez egy nagyon fontos szerep neki! Én nagyon szeretem a testvéreimet, sosem éreztem azt, hogy anya bárkit is jobban szeret a másikunknál. Tény, hogy volt olyan, hogy összevesztünk egy-egy játékon. Olyankor anya jött és mondta, hogy akkor most állj, 10 percet te játszol vele, aztán a következő jön, persze ez ment egy kör erejéig, azután már együtt játszottunk békességben. Ilyen apróságokban kell leleményesnek lenni. De írhatnál konkrét szituációt, hogy mitől tartasz. Aztán kamaszkorban, meg félfelnőtt korban együtt jártunk szórakozni, egy volt a baráti társaságunk, nagyon jó volt. Persze lesznek itt biztos negatív példák is. De nem kell nagy dolgot tenni, hogy jó legyen a testvér kapcsolat, csak elfogadni, és néha, illetve sokszor lemondani dolgokról, és ezt a gyerekeknek is megtanítani.
2011. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk pont 22 hónap a különbség. A szeretettel nem volt baj, de az elején elég nehéz volt a dolog.

Nálam is az első lány, ő mintababa volt, a mai napig sincs vele gond.

A második fiú lett, hát ő nem tudott szopni, nem tudott aludni. Szóval vele eléggé megkínlódtam. Kb. 1 éves korától lett könnyebb, most viszont már nagyon jó, mert szépen eljátszanak együtt.

2011. dec. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!