Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ az, hogy hány...

Mitől függ az, hogy hány csepp D-vitamint kell adnom a gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Mi vidéken élünk (Szolnok). Itt kezdetek óta napi 1 csepp a gyermekorvosunk által előírt mennyiség.


Viszont az itteni D-vitaminos egyik kérdésénél láttam, hogy ez mindenkinél eltér. Van, akinek napi 2 van, akinek napi 3-4 csepp az előírt!

Ez függ valamitől, hogy egy egyébként - láthatólag - teljesen egészséges csecsemőnek/gyermeknek mennyit kell adni? Vagy ez is egy olyan kötelező dolog, amiben nincs egyetértés se védőnők, se orvosok között?!


2011. dec. 20. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%

1 éves korig napi 1

1 éves kor felet 2 évig más naponta 1


A napi 3-4 az baromi sok.

Ezekszeritn nem tudja mit csinál egyik és másik szakma.. hurrá!

2011. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én Kunhegyesen élek, de nekünk is napi 1 cseppet kell szednie a lánykámnak. Nekem a doktornő azt mondta el az adagolásnál, amit az első válaszoló írt.
2011. dec. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyermekem van.Elsőnél elösször 1 cseppesek voltunk,de olyan hirtelen nőt,hogy a csontok fejlődése miadt két cseppes lett.Második babám végig egy cseppes volt.Harmadik babám már a kezdetek ota 2 cseppes,mert eleve nagy sullyal született és erősiti a csontokat.Most 7 hónapos és már egyedül megy a butorok melett.A d vitamin segit,hogy a csontok erősek legyenek és pl nem görbül el a lába.
2011. dec. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nálunk napi egyet adatnak alapból. Viszont ha a babának a kutacsa nem záródik megfelelő ütemben, emelni szokták az adagot kettőre.
2011. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is Szolnokon lakom. A mi drnénink nem mondott olyat, hogy egy éves kor felett változna az adagja, marad a napi egy csepp. Viszont ez egy alulirányzott dózis, ezért az sem baj, ha adok neki minden nap Cebion multit, ami plusz még a napi D vitamint szükséglet 54%-át fedezi.
2011. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekünk mást nem mondott a dr. nénink a D vitaminon kívül.

A 4 hónapos státuszvizsgálatnál megnézett mindent, beleértve a kutacsát is. Annyit kérdezett, hogy kapja-e a D vitamint?! Mondtam, hogy igen, napi 1 csepp, de előfordul, hogy 2 csepp sikerül. Annyit mondott erre, hogy jó rendben, nincs semmi gond.

Ha a kutacsával lett volna gond, akkor gondolom szólt volna nem?! :|

2011. dec. 20. 13:02
 7/14 anonim ***** válasza:
De! Amúgy volt, hogy nekem sem sikerült egy cseppet cseppenteni! Az én gyerekem nagy súllyal született, de nem mondta, hogy emiatt nagyobb dózis kellene. Mégsem görbe a lába. Melyik drhoz jártok?
2011. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a születéskori kutacsnagyságtól és a születéskori súlytól függ,hogy 1 vagy 2 csepp!Mert,hogy ez segti a csontosodást!

ne aggódj!ha baj lett volna a kutaccsal akkor szólt volna a dokitok!

Jó babázást!

2011. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szalados Katalinnál kezdtünk, de nem voltam vele megelégedve, így átmentünk Tancsik Andrea dr.-nőhöz.

Eddig minden gondunk ott oldódott meg. Nagyon szeretem azt a doki nénit és a lányom is.. na ez meg nem utolsó 'szempont'! :]]

2011. dec. 20. 13:35
 10/14 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, mindig napi 1 csepp volt az adagja 1 éves korig folyamatosan, utána már nyáron nem kellett, csak ősztől tavaszig szintén napi egy csepp 3 éves korukig.
2011. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!