Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babám nagyon hasfájós....

5 hetes babám nagyon hasfájós. Adtam neki az Espumisan cseppet, de most váltottam az Infacolra. Mit lehetne tenni, hogy ne szenvedjen a kakival és a pukival nagyon?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan tud erőlködni és kínlódni. Hogyan tudnék még neki segíteni, hogy ne szenvedjen ennyire az erőlködéstől?
2011. dec. 22. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

na erre én is kíváncsi vagyok, épp most akartam feltenni ezt a kérdést. Mi 7 hetesek vagyunk, de hasonló a helyzet. 3 hetes kora óta Infacolt szedi. De nem lett sokkal jobb a helyzet, tegnap hajnali 4-kor kezdte a hasfájást, este 6-ra lett kaki. Ma újra 4-kor, eddig még semmi. Kisfiú vagy kislány. Az én babóm kislány. Milyet kakil? Mert nálunk aztán ha sikerül akkor úgy megrakja a pelust, hogy átázik. Olyan mintha hasmenése lenne. Aggódok is ez miatt.

Bocsi, hogy nem választ hanem kérdéseket kaptál tőlem, de végre valaki hasonló gondokkal.

2011. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nálunk segített az infacol,2 hét alatt!

masszírozd a pociját,és tornáztasd jó sokat minden nap!

kitartást!

2011. dec. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

fektesd hasra

masszírozd a pociját

használj melegítős dolgokat a pocira (megymag párna, hajszárító)

fektesd az alkarodra, úgy, hogy a padló felé nézzen és lógjanak a végtagjai

ki lehet már próbálni a grip watert

esetleg a babahinta is megnyugtathatja amikor fáj a hasa

ha anyatejes, akkor hagyd el a tejterméket az étkezésedből

2011. dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért az a te étkezésed is fontos, ha szoptatsz.Semmi "K" betűs, tejtermék, napi max 1 kávé.Sok szénhidrát, és rengeteg folyadék.

Én babám is hasfájós volt, nekem ez a sok sz.ar nem jött be!!Édeskömény teát(Baba mosoly tea) itattam vele, meg kamillát felváltva.Ja meg a rántott leves, ami nálunk sokat segített.Én ettem (ittam) nagyon sokat.(Világosbarna rántást csinálsz, abba kell rakni 1 tk őrölt köményt, meg 1 pici pirospaprikát, hogy színe legyen, ezt kell kellő mennyiségű vízzel felönteni, kicsit sózni és kész is van.Mivel szerintem szörnyű íze van, ezért én tettem bele egy kis vegetát is, de ezt nem muszáj.Pirítani kell hozzá kenyérkockát, és kész is van!

Sok tornáztatás, has simogatás.Nálunk az is segített, ha hasra raktam a babám, és finoman paskoltam a popóját.

Így ennyi.. :) Remélem segítettem!!

2011. dec. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi is mindent kipróbáltunk, és ezek közül semmi nem használt. A Gripe Water vált be, adtuk neki egy ideig, aztán szépen lassan elhagytuk.
2011. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A baratnomnek is hasfajos volt a babaja,de amiota anizs teat ad neki,azota konnyen tavozik a szel,csodakra kepes,anizs es kapor,ezek nagyon jok,es mar masoknak is bejott.En nagyon ajanlom.
2011. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A harmadik hasfájós gyerekemmel küzdök. Az első kettőnél csakis a szélcső vált be, most a harmadiknál a Gripe water nagyon jó és mellette néha szélcsövezés. Az Espumisan, Infacol sose vált be pedig próbáltam mindig mindháromnál, teáztatni meg nem akartam mert mindhárom szoptatott baba volt (illetve a harmadik jelenleg is az).
2011. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi sem segített a kisfiamnak, szó szerint végig üvöltötte az első 3 hónapját.Aztán fokozatosan egyre jobban szűntek a hasfájás tünetei, végül kb. 5 hónapos korára kinőtte.Nálunk csak az idő segített!
2011. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kisfiú a drágám. Nagyon hig a széklete, ha végre sikerül neki. Tanácstalan vagyok, hogyan tudnék segiteni neki olyankor. Rossz látni, mennyire szenved. Ezek szerint nem csak mi kinlódunk ennyire. Remélem hamar túl lesz ezen az időszakon!
2011. dec. 22. 10:47
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon figyelek arra, hogy mit eszek. Próbálok eleget inni. Ma veszek Gripe water-t, ebben bízok még, hogy segít az én picurkámnak. Tornáztatom, hasra fektetem, de leginkább a bal vállamon szeret lógni akár órákon keresztül is. Akár mennyire el van nyomva, ott jó neki. Érdekes, mert sokszor olyan pózt vesz fel, hogy nem is értem, hogyan lehet az kényelmes.
2011. dec. 22. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!