Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnatok olyan napi etrendet...

Tudnatok olyan napi etrendet irni nekem ami 9honapos babanak felel meg? Nem szopik par-este reggel meg cicizett- napja, es, tisztan, a tapszert nem eszi meg!

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
napi fél liter tejalapúra akkor is szüksége van. hiába írok étrendet, szerintem azért te is tudod, a reggeli esti szopit nem tudod kiváltani csak pótolni. ha nem eszi meg a tápszert akkor tovább kell próbálkozni, biztos neki is nehéz az átállás. lehet nem jó a cumisüveg se, nekünk a mam jött be. de sokféle tápszer van, vagy akár tejpép, de akkor naponta 3x
2011. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom ekkor így evett:


Reggel-este tápszer (szerencsére elfogadta, bár mennyiségre nem volt túl sok)

Tízórai gyümölcs keksszel vagy joghurttal

Ebéd főzelék hússal vagy sajttal

Uzsonna tejpép vagy Sinlac pép, esetleg joghurt magában vagy gyümölccsel


Lányomnak szinte soha nem volt meg a fél liter tejalapú étkezés, mert a tápszerből nem ivott sokat, és a többi ételből sem evett igazi mennyiségeket.

A helyedben én próbálkoznék még a tápszerrel, hátha előbb-utóbb megissza. De ha nem akkor most már lassan bevezetheted a sajtot, joghurtot, kefirt, és ezzel is pótolná a tejes dolgokat. S a fehérje miatt fontos, hogy egyen húst.

2011. dec. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom nem issza a tápszert. Ő most 10 hónapos, így eszik már egy ideje:

Reggel joghurtot vagy túrót gyümölcsökkel, gabonapéppel.

Ebédre főzelék hússal, ha olyan, akkor sajtot teszek bele, vagy pár kanál joghurtot, tojás sárgáját.

Uzsonna tejbegríz volt legtöbbször (üveges), vagy szintén üveges joghurtos vagy túrós gyümölcs.

Vacsora pedig tejpép. Most 2 napja kap vacsira is főzeléket, de még nem biztos, hogy beválik, mert éjjel éhes volt, sokat ivott. Akkor marad a tejpép. Általában gabonás vagy kekszes, mert az laktatóbb.

2011. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne több tápszert kipróbálni, ha egyik sem megy, akkor ízesíteni valamivel.

Szóba jöhet gyümölcs turmixolva, macikávé, kakaó, végső esetben nálunk cukor is volt. (Tudom, hogy ezzel sokan nem értenek egyet, de ez van. Valahogy le kellett mennie annak a tápszernek. és amúgy nem tömöm cukorral...)

2011. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!