Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébiétel vagy otthon...

Üveges bébiétel vagy otthon főzött? Miért?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Inkább főzött.Munkaigényeseb,de olcsóbb. és egészségesebbnek tartom Nem a konzervgyárakat gazdagítom ,és tudom,hogy mit adok a picinek.A konzervben nem tudom,hogy milyen adalék van,ami esetleg árthat a gyereknek.Tudom,hogy ellenőrzik,meg minden,de nem bízom benne egészen.Üvegeset csak akkor adnék,ha sietek,vagy nincs más,amit elkészíthetek.
2009. máj. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Otthon főzött, mert: nem eszi a kislányom a boltit, olcsóbb, tudom mi van benne, könnyen átszokott arra amit mi eszünk, jobban variálható.
2009. máj. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A zöldséget,gyümit,amit felasználtok hozzá,azt biopiacon veszitek vagy otthon termelitek?Vagy honnan lehet tudni,hogy nem volt műtrágyázva,vagy mivel volt vegyszerezve?
2009. máj. 20. 09:06
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
a fiam üvegeset evett 1 éves koráig. semmi baja nincs tőle, szerette nagyon, és nem kellett vele pepecselni, addig is tudtam vele foglalkozni.
2009. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez is, az is.

Egyszerűbbeket magam csinálom, de van, amit inkább üvegesből veszek. Pl zöldséges spagetti p.hússal, imádja a lányom!

Vagy a paradicsomos burgonya, amit nem merek adni házit.

Ezen kívül pl őszi- és sárgabarack nem volt, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, fagyasztottat meg nem kaptam, csak befőttet, az meg cukros.

Szóval változó. Én főzök is ezt-azt, de a baba nem mindig eszi meg, és nagyon válogatós is, így ha kétszer ilyen drágák lennének a bébiételek, van, amit akkor is megvennék!

Majdnem ugráltam örömömben, mikor végre elfogyott 3/4 üveg az egyik b.ételből, annyira rossz evő a lányom! A legtöbb kaját kiköpdösi, legyen az házi, v akár bolti.

2009. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

Én szinte mindig saját magam készítem el neki az ételt. Elsősorban azért, mert szeretem csinálni és a fiamnak is ízlik, jó látni, hogy eszi a főztömet.

De időnként kap üveges bébiételt is, azért, mert elég sokat utazunk, márpedig akkor sokkal egyszerűbb az üvegest vinni, mint a főzöttét és annak megoldani valahogy a hűtését. Több anyukától hallottam, hogy vannak babák, akik ha mindig házilag készített ételt kapnak, akkor nem fogadják el az üvegeset, épp emiatt van itthon pár üveggel és hetente egyszer-kétszer üvegeset kap, hogy teszteljem megeszi-e, melyik fajtát szereti, ha megyünk valahova, akkor milyet vehetek neki, hogy ne útközben derüljön ki az, hogy nem ízlik.

Olcsóságról: mi külföldön élünk, a zöldséget, gyümölcsöt zöldségesnél veszem meg. Nem olcsó. Supermarket-ben csak akkor vettem, ha S.O.S. volt, de ott még drágább. Az üveges bébiételből viszont a normális fajták (mondjuk Hipp Organic) is elég olcsóak (kb 130-150 ft egy üveg), szóval az én férjem már szépen kiszámolta, hogy azzal, hogy én főzök a gyerekre kb kétszer annyit költünk az etetésére, mintha vennénk a babakaját. Nem azért mondta, hogy ne főzzek, csak az érdekesség miatt, mert otthoni barátoktól meg ugye mindig azt halljuk, hogy főleg azért főznek, mert az olcsóbb, mint a bolti.

2009. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

09:14

Egyszer volt már egy bio-s kérdés, arra elég kimerítően válaszoltam, h miért is nem veszek "bio"-t.

Ha megtalálom, belinkelem.

A kertből fogom adni a dolgokat (ha lesz benne ez-az), amúgy sima boltit veszek/vettem eddig.

2009. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Arra kérlek benneteket,hogy senkit ne pontozzunk le,mert komolyan érdekel mind a két féle vélemény!Köszönöm!
2009. máj. 20. 09:21
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

9:09-es vagyok. köszi a lepontozást. tudjátok nem értem, h miért csináljátok... megkérdezte a kérdező, h üveges v otthon főzött kaja, és miért... én leírtam,a véleményemet és a tapasztalatomat, h miért evett a fiam üvegeset... bocsánat, azt kihagytam, amit én főztem, nem ette meg, ezeket pedig nagyon szerette. komolyan nem tudom felfogni, miért baj, h bárki máshogy csinál vmit mint ti?

kérdezőtől pedig bocsi, csak kiakadtam kicsit. nem főztem neki, ettól nem vagyok rossz anya, ő ezeket ette szívesen. na puff. addig én játszottam vele, v sétáltunk. akkora baj ez?

2009. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
szia, az én fiam 5,5 hós, az üvegeseket imádja. Napi egy gyümit meg egy üveg főzeléket bevág belőle. Próbálok minél többfélét venni neki, változatos menüt kialakítani. Én még nem mertem főzni neki, lassan megpróbálom majd ha elmúlik 6hónapos. Picit félek a piaci agyon permetezett zöldségektől. Én jobbnak tartom az üvegeset.
2009. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!