Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babám reggeltől-esti...

1 hónapos babám reggeltől-estig nyög és erőlködik, már vagy 2 hete, mintha egész nap görcsölne és fájna a hasa. Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés

1 hetet kórházba is voltunk emiatt,de szervi baja nincs.

Én viszont nem tudok beletörődni,hogy míg más baba eszik-alszik,egy kis sírástól eltekintve csendbe van,az enyém a nap 24 órájába ijesztő nyögéseket és hangokat produkál.Ha van széklete,ha nincs ez akkor is fennáll.Már kiborultam idegileg.Segítsetek!


2011. dec. 27. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

és van kakija? Mert az én lányom is irtóra tud nyögni, akár egész nap, félálomban is tudja csinálni, de olyankor a kakival küszködik, mégha előtte 2 órával is kakilt. Most jöttem még csak rá, hogy a kamillatea segít, első hajnalunk volt hogy nem nyögött. Hippeset csináltam neki, gyengébbet mint ami rá van írva. 7 hetes a drágám, 2 hetes kora óta csinálja, már neurológusnál is voltunk vele, de segíteni ő nem tudott

egy próbát megér, ha még nem próbáltátok, amúgy állítólag 3 hónapos kora után elmúlik, tudom sovány vigasz

Kitartás!

2011. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:

Szia, nekünk ez a hasfájás miatt van így. Amit leírtál abszolút rá illik az én majd 1 hónapos kislányomra.

Nekünk ami azonnali enyhítést nyújt neki, ruhán keresztül infralámpával melegítem a pociját, közben simogatom, és ez 10 perc alatt megnyugtatja. Sajnos 3 hónapos korig mondják ezt a hasfájást (de ismerősöméknél 6 hónapos múlt a kislány mire megszűnt) Mellette SAB simplex cseppeket adunk neki minden étkezésnél, és olyan tápszerre váltottunk (sajnos nincs anyatejem), ami ezeket a tüneteket enyhíti. A legrosszabb, hogy én is csak ülök sokszor az ágya mellett és "nézem" ahogy szenved, mert másban már nem tudok neki segíteni.

2011. dec. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Kedves Kerria!!milyen tápszerre váltottál?????a hasfájás nálunk is megvan, 1 hónapos a kis picurkám, de szerencsére nem tart egész nap!mindent kipróbáltunk (espumisan csepp, mecsek tea, stb.)a teát elhagytuk, szénsavmentes szentkirályit iszik helyettem és angol cseppet (gripe water-gyógyszertárban lehet venni recept nélkül!) kap. ez már 1 hete bevált!próbáld ki!
2011. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

szinte minden baba hasfájós, csak általában anyukák segítenek rajtuk. kórházban nem mondták??????

több gyógyszer is van, nekünk az infacol jött be, de sokan ajánlják az angolvizet is.

tornáztatni kéne minden tisztábatétel után, előtte meg meg kéne masszírozni a pocakját!

ezt kérdezd meg a védőnőtől, majd megmutatja hogyan. azonkívül még sok alternatíva van, pl. cseresznyemag párna, hajszárítózás, szélcső.

tényleg nem mondták ezeket a kórházban?

2011. dec. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kerria ***** válasza:
Először kezdtük a Nestlé Beba Sensitive táppal, ez javított sokat a helyzeten, viszont megfogta a székletet. Utána kipróbáltuk Milumil Komfort 1-et, ez hashajtó hatású, könnyebben jöttek neki a pukik, viszont a híg széklet megviselte, és pár napja áltunk át a Novalac-ra, na erről még nem írok véleményt, mert várok vele pár napot. Egyébként a Nestlé volt szerintem a jobb, mert bár megfogta a székletét, a nyögések, szenvedések minimálisra csökkentek. A komfort 1-nél amit tapasztaltam, hogy lehet hogy múlt a hasfájás, de a sűrű, híg széklet miatt hascsikarás lépett fel, ami miatt ismét nyöszörgünk. Pár nap múlva szívesen megírom, hogy mi lett a tapasztalat a Novalac-kal kapcsolatosan.
2011. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kerria ***** válasza:

Infacol- nálunk nem vált be

masszírozni, mindig masszírozzuk

tornázni is tornáztatjuk

cseresznyemag párna helyett mi infralámpázunk

szélcső- nekünk nem ajánlják (bár Férjem vett), de tönkre tehetjük vele a baba végbelét, ha nem megfelelően használjuk


Kórházban egyébként pl nekem nem mondták ezeket. Gondolom kórháza válogatja, hol milyen mértékű a tájékoztatás.


Angol vizet ki fogom próbálni, csak azt írják, hogy 1 hónapos kora után lehet, így ezt megvárjuk, és beszerzünk belőle. Bár remélem a táp is beválik.

2011. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!