Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben szállítassz egy 9 kilós...

Miben szállítassz egy 9 kilós babát? A hordozó már kicsi.

Figyelt kérdés

Lift nélküli házban lakunk a 3. emeleten. 7 hós babám kinőtte a hordozót és nem tudom, hogy miben fogom szállítani az emeletről az autóig, és vissza, mert a kezemben nem vihetem, hiszen általában van még három másik szatyor a másik kezemben.

Egész nap egyedül vagyok vele, egyedül vásárolok, cipekedek. De saját kezemben hordozni nem is biztonságos, és két kezet vesz igénybe. Hogy lehet ezt megoldani?

Vagy létezik nagyobb hordozó? Ülni még nem tud. Ideje autósülést is nézni. De abban ugye nem lehet hordozni?

Innentől kezdve kell hordozó is, amíg járni nem tud és új autósülés is? Vagy hogy van ez?



2011. dec. 28. 20:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
én is hátizsákban viszem a motyót, a fiamat meg kézben (3. emeletre)
2011. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nemrég hasonló dilemmában voltam mint te, de nem a lift miatt (az van nálunk), hanem az autósülés miatt.

Az én babám is 9 kiló és hosszú is, most 8 és fél hónapos, csak pár napja tanult meg ülni. Kb. másfél hónapja vettük meg az autósülést mert a hordozóból alul felül kilógott, és már nem volt biztonságos így autózni vele (heti többször ülünk autóba). Ahogy megvettük az autósülést (BeSafe combi isofix menetiránynak háttal), rögtön jött a dilemma, hogy akkor innentől hogy lesz a ki-be szállás. Végül úgy oldottam meg, hogy a karomban viszem őt le, és az autóban tárolom a babakocsiját, ami 3 in 1 babakocsi, a mózest és a hordozót immár nem használjuk, most a sportrészt használom a vázon, és ezt az autóban tárolom. Ha sétálni megyünk akkor is onnan veszem elő. Amúgy mi is a 3. em-en lakunk, de van lift, tehát én a babakocsiba tudok pakolni, ha bevásárolni megyünk babakocsival akkor fel tudom vinni a cuccokat. Ha kocsival voltunk, akkor lent hagyok mindent (úgy is hideg van), és a férjem hozza fel a szatyrokat amikor hazaér.

Amin még gondolkodom, hogy be kellene rá ruházni, az a Manduca háti hordozó, ebben vihetnéd a babád te is, és mellette tudnál cipekedni is.


Az autósülésre vissza térve: attól függ, hogy mennyit tudtok/akartok rááldozni.... mi 120e Ft-ért vettük az autósülését, de legalább nyugodt vagyok :/ mert a dilemma az, hogy egy olyan babát, aki még nem tud magától ülni nem is szabad menetiránnyal megegyezően utaztatni. Pedig a 0-18 kg vagy 9-18 kg autósülések nagy része olyan sajnos, hogy szembe kell ültetni egy ilyen kicsi gyereket is. A Skandináv országokban előírás, hogy csak háttal utazhat a gyerek, és ennek komoly biztonsági okai vannak, azt ajánlom olvass utána az interneten mielőtt autósülést vesztek.

2011. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, akkor majd megpróbálom a kézben vitelt, vagy ha nem lesz jó, akkor veszek egy hordozókendőt.

Végül is nem olyan nagy probléma ez, hiszen minden anyuka valahogy megoldotta, én is meg fogom valahogy, ahogy majd kitapasztaljuk.

Mégegyszer köszönöm!

2011. dec. 29. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!