Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos kislány még semmit...

15 hónapos kislány még semmit nem beszél szinte, lehet, hogy probléma lesz vele?

Figyelt kérdés

Annyit mond,hogy A-na ,de ezt sem kifejezetten rám,hanem mintha úgy értelmezné,hogy figyelj ide,A-nát mond bárkinek,ha megszólítja.Mutogat az ujjával,ha valamit mutatni,vagy kérni szeretne.

Néhány dolgot teljesít ha megkérjük rá,például rámutat a lámpára,vagy megmutatja a nóziját,vagy a nyelvét.


Nem mindig figyel arra,ha a nevén szólítjuk,van,hogy csak sokadszori felszólításra reagál.

Mozgékony,nagyon felgyorsult volt a mozgásfejlődése,6,5 hónaposan felállt,10 hónaposan már járt.

Már hónapok óta páros lábbal ugrál a trambullinon :-O !


Azért aggódom,mert valaki azt mondta,hogy szerinte valami nincsen rendben a kislányommal,azt mondta vagy rosszul hall,vagy figyelemzavaros,vagy beszédértési zavara lesz.

A testvér hiperaktív,félek ,hogy a kislányomnál is szükséges lesz majd külön fejlesztés.


A leírtak alapján jogosan aggódom szerintetek ?


2011. dec. 29. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd ki ha te nem vagy nyugodt, vidd szakemberhez!!! DE minden gyermeknek más a ritmusa, más a fejlődési vonala, ő korán állt fel és járt, a beszéde vizsont fejletlen a korához képest, kor, amit a nagykönyvben a sok okos leír!!! A te babád.....te tudod legjobban, de nekem is az volt az első gondolatom, hogy lehet a hallásával van gond, de ha lenne akkor az befojásolná az egyensúlyát....a megnyugvás miatt én elvinném szakemberhez....
2011. dec. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 18 hónapos volt, amikor minden előzmény nélkül kimondta az első szavát. Ma 3,5 éves, beszédben "le sem lehet lőni". Ha felmerült benned, hogy lehet, hogy nincs rendben a hallása, akkor érdemes ezt kivizsgáltatni. Ugyanakkor mutassanak egy 15 hónapos gyereket, aki ráér odafigyelni mindenre, gyakorlatilag minden második ilyen korú csemetére rá lehetne mondani, hogy figyelemzavaros.
2011. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fülproblémái (gyulladás) voltak,ezért mindkét fülecskéjében grommet van,amivel elvileg jól hall,voltunk már hallásvizsgálaton többször.


Gyógypedagógussal nézettem meg,azzal akihez a hiperaktív kisfiamat hordom és ő mondta,hogy nem így kellene reagálni a kislányomnak ha szólítom,hanem mindjárt és mindig azonnal oda kellene figyelnie.

Azt is mondta,hogy ő úgy láttja,hogy nagyon kevés ideig játszik egy dologgal és ez is figyelemfelhívó jel arra,hogy hasonló probléma lesz vele mint a testvérével van.


Igazándiból a gyógypedagógus abból indult ki amiket én mondtam és ő is bizonytalan volt,de nem tudott megnyugtatni,sőt kétségeket ébresztett bennem azzal amiket mondott.

Azzal vígasztalt,hogy ha időben elkapjuk a hiperaktivitást és elkezdjük a mozgásterápiát egyebeket,akkor nem lesz olyan súlyos magatartásprobléma mint a nagyobb testvérnél kialakult a túl késői felismeréstől és az addig őt ért kudarcoktól.


Az alvási szokásaik merőben eltérnek ,míg a kisfiam most 5,5 évesen még mindig nagyon alvásproblémás,addig a kislányom kiegyensúlyozottabb,nyugodtabb,ebből a szempontból.

Míg a kisfaimat képtelenség volt fürdetni,etetőszékben megültetni ennyi idősen a kislányom azért könnyebben megül,bár hamar elunja magát ő is.

2011. dec. 29. 11:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden babának más a ritmusa!

Tesóm kislánya (fél évvel idősebb az enyémnél) nem töltötte be az egy éves kort, már járt, viszont nem akart megszólalni. Az én kislányom nehezen akart elindulni, viszont olyan szókincse van, hogy csak na!

2011. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!