Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen márkájú autós gyerekülé...

Milyen márkájú autós gyerekülésetek van (jó lenne minél több válasz, elég csak a márkanév)?

Figyelt kérdés

Mi vásárlás előtt állunk és már hetek óta ezen agyalok. Párom maximum 30 ezret szánna rá, de én szeretnék azok közül választani, amik az Adac töréstesztjén legalább jó eredményt értek el (Maxi Cosi Priori, Römer, Cybex, Besafe Izi), ezek ugye legalább 45 000-be kerülnek legjobb esetben, de inkább 50-60 e között vannak. Párom leginkább elvi okból nem akar érte annyit adni. Nem azt mondom, hogy simán megvehetnénk de ki tudnánk szorítani rá a pénzt. Ő viszont azt mondja, hogy nem hinné hogy sokan megtehetnék itthon hogy megveszik az ilyen drága üléseket. Na szerintem ez nem igaz, biztos hogy nem tehetik meg sokan de úgy gondolom, hogy erre nagy általánosságban összespórolják az emberek a pénzt, még ha amúgy nem férne bele a költségvetésbe. Nem akarok egy noname ülést venni, amiről a neten sem írnak semmit :-( Nem értek hozzá abszolút és a párom se, ezért muszáj lenne a tesztekből kiindulni.

Azért írtam ki a kérdést, hogy lássam vajon igazam van-e, tényleg többen vannak akik megveszik a márkásat inkább?


2011. dec. 29. 13:08
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszi a többi választ is! Jó kis felmérés kerekedett :-) Közben a párom megkérdezte egy régi ismerősét , aki rally versenyző az autósülésekről és ő azt mondta, hogy mindenképpen új és minősített (tesztelt) ülést vegyünk, az isofix is jó de ha nincs a kocsiban azért nem akkora gáz. Ezek után már a párom nem tud ellenkezni, azért neki még ő is elhiszi :-)
2011. dec. 29. 22:05
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk BeSafe izi comfort x3 isofix van, ennek a sima öves változata is nagyon biztonságos már. Mi tökéletesen elégedettek vagyunk vele, kényelmes, a kislányom is szereti és ami a legfontosabb, hogy biztonságos. Anno mi is vitáztunk a férjemmel, nem akart drága ülést, aztán összeszedtem neki jó pár dolgot, amit úgymond fölöslegesen veszünk meg, ha azokat kihagyjuk, már megvan az ülés. Ja és megkérdeztem tőle, hogyha egy baleset után az ülésen múlna a gyerek sérülése, ne adj Isten más is...., hányszorosát fizetné ki ennek az összegnek, hogy ne legyen (olyan nagy) baj? Innentől nem volt kérdés a választás. Lehet, hogy le leszek pontozva, de senki ne magyarázza meg nekem, hogy egy hipermarketben kapható gyermekülés olyan biztonságos, mint pl. a skandináv országokban, több évtizedes tapasztalat alapján gyártott. És akinek van autója (mert azért ez egy bizonyos jövedelmi szint felett van), nem hiszem el, hogy nem tud kifizetni 50e Ft-ot a gyermeke biztonságáért, 3 éves használat mellett naponta 46 Ft.

Persze nem Téged akartalak meggyőzni kedves kérdező, mert ahogy látom Neked is ez az álláspontod, sőt már úgy tűnik a párodnak is.:)

2011. dec. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

01:39, szerintem nekünk is a Besafe Izi lesz.

Én is akartam már írni, hogy akinek van autója és fenn is tudja tartani azt (használja rendszeresen, megtankolja stb. máskülönben gondolom nem kéne gyerekülés), akkor feltehetőleg nem segélyből él, hanem minimum átlagos körülmények között, valahogy csak ki lehet spórolni egy 50 ezres ülés árát. A másik, hogy pusztán matematikailag, ha 10 ezres a legolcsóbb ülés és 100 ezres a legdrágább, akkor a közép árkategória 55 ezer Ft. Tehát én se azt mondtam hogy vegye meg mindenki a 100 ezreset mert annyiért nem vennénk, de 50-60-ért nem gondolnám hogy annyira extrém drága lenne.

2011. dec. 30. 15:05
 24/27 A kérdező kommentje:
a másik meg az, hogy nagyon sokmindent vettünk használtan, pl a ruhái 90%-a használt (turiztam, vateráztam vagy kölcsön kaptuk), persze szép és többnyire márkás ruhák az eredeti ár töredékéért. A játszószőnyegét vateráztuk, a pihenőszékből a legolcsóbbat vettük amit csak lehet kapni. Szóval sokmindenen spóroltunk, viszont a biztonságon nem vagyok hajlandó. Megvettük a (szerintünk) legjobb légzésfigyelőt is, akkor a gyerekülésen ponthogy nem kéne spórolnunk. De most már tényleg sikerült a párom álláspontját is megváltoztatni :-)
2011. dec. 30. 15:08
 25/27 anonim ***** válasza:

BeSafe izi comfort x3


Nagyon szuper! :)

2011. dec. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én is Bellellit ajánlanám, nekünk Leonardo van, szuper szűkítőbetétekkel rendelkezik, menetiránnyal szemben is beköthető, szép és biztonságos ülés! A holnapján utánanézhetsz a teszteknek is!
2012. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Ezt a Bellellit megnézem most már, többen is írtátok :-)
2012. jan. 3. 10:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!