Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos babam 9kg, szopizik...

11 honapos babam 9kg, szopizik, szilard etelt nemtul sokat eszik, aggodnom kene a sulya miatt?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 19:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs semmi baja a súlyával. Viszont a szilárd ételeket azért adogasd mostmár neki. Barátnőm lánya 1,5 éves koráig szinte csak szopizott. Elmúlt 2 éves, alig eszik normális kajákat.

Vízzel hígított bébiételt iszik kivágott tetejű cumisüvegből.

2012. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A szilárd ételekkel kapcsolatban leírom, hogy az én gyerekeim hogy kezdték el enni. :)

Az elsőnek nagyon későn jöttek a fogai, 11hónapos koráig csak 2foga volt. Addig csak a 4-6hós bébiételeket tudtam neki adni, illetve nagyon finomra lepépesített kajákat, mert majd megfulladt egy-egy kisebb ételdarabkától. MÁr én is azt hittem, hogy mi lesz ezzel a gyerekkel, hiába próbáltam, nem akart szilárdabb ételt enni. 1évesen elidnult az alsó-felső fogsora, és kb 13hós korára megvolt a 8foga, onnantól viszont egyik napról a másikra nem kellett neki semmilyen bébiétel, csak az amit mi eszünk. :) (koppantam a sok elrakott bébiétellel)

Kisöcsinél ugyanez volt a fogakkal, 11hósan 2foga volt- viszont ő már ekkor úgy ette a kenyeret, tésztát, husidarabokat, sajtot mindent rágott ezzel a két kis foggal, hogy együtt reggeliztünk, mindent evett velünk. 15hósan is csak 5foga volt még- és másfél éves korára lett neki 16. De kb 11hós kora óta rág és eszi a szilárd kajákat. Vele is koppantam a bébiételekkel, mert mikor észrevettem nála is milyen későn lesznek fogai, akciózva jó sokat bevásároltam belőle... de neki sem kellett. :)


Szóval ilyenek a gyerekek- nincs két egyforma. :)

Próbálgasd etetni, kinálni, de hidd el, ha majd kelleni fog neki a szilárdabb kaja, úgyis fogja enni. :)

2012. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
19 hó és 11kg most. 11 hósan kb. 9kg volt. Borzasztó sokat mozog, sosem áll le: 15 hónaposan több, mint 3km sétáltunk!
2012. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!