Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaszűkület műtét? Ki mit...

Fitymaszűkület műtét? Ki mit tud, hogyan zajlik egy 1-2 éves gyermeknél?

Figyelt kérdés
Még futunk pár kört, de úgy néz ki, hogy műtétre lesz szükség a most 13 hónapos fiamnál. Tudom, hogy nem nagy műtét meg ilyenek, de a lehető legjobban be vagyok tojva :) Akiknek a fia már átesett ilyenen, elmondaná, hogy zajlott? Meddig kell benn lenni a kórházban, meddig gyógyult, bent lehetett-e a gyerekkel amikor műtötték, altatták-e..stb? Előre i köszi a válaszokat!
2012. jan. 3. 11:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
:)hú, senki nem sértett meg és igazán nem állt szándékomban vita kérdést feltenni, csak az érdekelt volna, hogy miből áll. Amikor megtudtam, hogy császárom lesz, akkor császáros videót néztem a youtube-on, mert attól megnyugodtam, hogy tudtam mi fog történni :)
2012. jan. 3. 20:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha már mindenki engem támad, kérdezzenek meg egy urológus szakorvost, ugyanis nekem egy saját szakmájában elismert urológus,mondta azt, hogy a fiam fitymaszűkületét, amíg nincs olyan indokolt dolog, 2 éves korig ne piszkáljuk, lehet hogy megoldódik magától. De ha mégsem, akkor megcsinálja, de nem biztos, hogy műtétre lesz szükség, lehet elég lesz egy egyszerű leválasztás, amikor egy eszközt helyeznek a gyerek kukacára, és nyilván óvatosan, de szakszerűen, gyorsan, megoldják a gondot. Nem tudom pontosan hogy zajlik a dolog, mert nem láttam még ilyet, csak azok mesélték akiknek a gyereke átesett rajta. Nyilván nem úgy rántják le a bőrt, hanem szakszerűen leválasztják, de nyilván nem kellemes és számomra az olyan lesz, mint akinek tényleg lerántják, ha majd látom szenvedni a fiamat. De nyilván nem pont így néz ki a dolog. A kérdezőnek, ha már a válaszadók jó része velem törődött írok 1-2 linket, ami talán hasznos lehet a számára.
2012. jan. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Linkek:

[link]

[link]

2012. jan. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Andizsuzsi ***** válasza:
49%

"Egyébként nem mindenkinél műtik, van amikor csak ambuláns rendelésen fél perc alatt egy eszköz segítségével lerántják a bőrt. Nagyon fáj"


Bocs Kata, én sem akartam vitatkozni, de a rántásos dolgot konkrétan te írtad, én csak arra reagáltam. Üdv mindenkinek.

2012. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
9%
Arra kell csak vigyázni, hogy jó orvos kezei közé kerüljön a gyerek. Nekem anyámékat meggyőzte egy orvos, hogy jó lesz a teljes körülmetélés és csak a baj van vele azóta :(
2012. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a baj, a körülmetélés miatt rengeteg gond lett: kiszáradt makk, ami foltos, néha hámlik... stb

Csúnya vágás, bentmaradt varratok, stb

2013. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
látom már nem mostani de meg vagyok döbbenve .nekem a nagyobbik fiamnak letapadása volt.sajnos 2x begyulladt ami után annyira beszükült a vége nem lehetett semennyire lehuzni.igy másfél évesen megmütötték.idézöjelben befujták érzéstelenitövel és tulajdonképpen eröszakkal lehuzta felszakitotta neki ezután a letapadást egy fém izével alányult és ezután lett jó.de hogy eröszakkal felszakitották neki sose felejtem el és érezte mert sirt szegény.most a kisebbiknek szükülete van sztem szinte nem is lehet hátrahuzni 1éves most küldték a sebészetre de nem engedem hogy hozzányuljanak mert nincs vele gond amúgy.
2014. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!