Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumizik a babád?

Cumizik a babád?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor miért nem?

Az igen esetén tudom az érveket :)

Első gyerekem cumizott, második nem cumizik.


2012. jan. 4. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

1. cumizott.

2. nem cumizott.

3. nem cumizott.

4. cumizik.

5. nem cumizik.

Nálunk nincsenek érvek-ellenérvek. Mindegyiküknek felajánlottam, 2-nek kellett, 3-nak nem.

2012. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
igen :) 17 hónapos, de csak alváskor
2012. jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem cumizott.

Hogy miért? Hát, mert nem akart. :) Megpróbáltam az elején párszor a szájába dugni a cumit, de nem lehetett átverni, dühösen kiköpte, így nem erőltettem. Érdekes módon az ujját sem szopja.

Lehet, hogy pár éjszakánk nyugodtabb lett volna, ha elég lett volna a felsírások alkalmával csak visszarakni a szájába, de most már örülök, hogy így alakult. 20 hónapos, és nem kell azon agyalnom, hogyan szoktassam le. (Tudom, sok gyereknél magától megoldódik a helyzet, de soknál meg nem.)

Három hónap múlva itt a második, neki is fel fogom ajánlani, aztán majd meglátjuk, hogyan alakul.

2012. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem cumizik, első perctől fogva utálta. A kórházban egyszer próbáltak neki tápot adni, nem sikerült. Vizet szintén nem fogadta el cumiból. Mikor hazajöttünk néha-néha megpróbáltam játszócumit adni neki, de 10 esetből egyszer fogadta el, akkor is rövid időre. Anyum is próbálta rászoktatni, mert sajnálta, hogy sír és nincs vigasza(rajtam kívül). Most 4 hónapos és a textilpelenkával vígasztalja magát. A pontos okát nem tudom, de szerintem ő egyszerűen azért nem szereti a cumit, mert az nem cici...hideg és mű.
2012. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Cumizik. Felajánlottam neki, mert hamar tápszeres lett és elfogadta. Most lesz 1 éves.
2012. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam nem cumizik. Nagyon örülök neki, ugyanakkor néha jó lett volna, talán könnyebbek lettek volna az éjszakák. Piciként 3x-4x megpróbáltuk a szájába tenni, de mindig azonnal repült. Így nem erőltettük. Később lehet, hogy már elfogadta volna, de 5-6 hósan pedig már mi nem akartuk egyáltalán rászoktatni. Szerencsére az ujját sem szopja.

19 hós kisfiú anyukája

2012. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Lányom nem cumizik. Egyszerűen nem fogadta el. Most már jó ez így, de mikor végigordította a napot kicsiként, akkor örültem volna, ha elfogadta volna a cumit. :)

De nem kellett neki.

15 hónapos most.

2012. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5 hónapos kislányom nem cumizik, nem fogadta el, de őszintén szólva nincs is rá szükség, nem egy sírós baba.

Viszont a 3 éves kisfiam sajnos még mindig cumizik alvásnál.

2012. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14 hónapos lesz, de mindig csak alváshoz használta/használja.
2012. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

1. nem, ő az ujját találta meg 2 hósan, akkor próbáltam, hátha kell a cumi, de azt kiköpte mindig, az ujját azóta is szopja alvás előtt, 3 éves múlt.

2. ő sem cumizik, ő is az ujját találta meg kb 2 hósan, alvás előtt kb 6 hós koráig, azóta semmi, próbáltam a cumit akkor, kiköpte.

2012. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!