Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csecsemő csípő ultrahang...

Kerria kérdése:

Csecsemő csípő ultrahang értékek, mi az ideális, van-e értékhatár ami között nincs gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma voltunk csípő ultrahangon, és ezt a leletet kaptuk:


Bal oldalon az alfa-szög 60 fok, a béta-szög 40 fok.

Jobb oldalon az alfa-szög 65 fok, a béta szög 48 fok.

A porcos és a csontos vápa is normális meredekségű. A csontos vápasarok szögletes, hangárnyékot ad. A femurfejek centrális helyzetűek,a csontosodási mag egyik oldalon sem jelent meg.


Az alfa, illetve béta szögeknél van valami referenciaérték?

Illetve milyennek mondható szerintetek az eredmény?


2012. jan. 4. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha gond lenne, az orvos jelezte volna és továbbküldött volna titeket máshova. Vagy visszahív x hónap múlva, hogy kiderüljön, "kinőtte-e" a baba az apróbb rendellenességet.
2012. jan. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nekem csak azt írták rá hogy 90/90
2012. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Annyit mondott a szonográfus, hogy majd a körzeti gyerekorvossal kiértékeljük... és mivel jan.18.-án kell menni a doktornőhöz, emiatt gondoltam megkérdezem itt, hátha valakinek mondanak valamit ezek az eredmények, vagy esetleg hasonló eredmény volt más babánál is.


Második válaszoló: Igen, nekem a Tied jobbnak tűnik, mert egyenletes, nálunk ugye fok eltérések vannak, emiatt aggódom egy kicsit.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. jan. 4. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!