Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelés lehetséges házassá...

Keresztelés lehetséges házasság nélkül?

Figyelt kérdés
Kisfiamat/14hónapos/szeretnénk megkereszteltetni,de ahogy olvasgattam nem könnyű feladat előtt állunk.Én megvagyok keresztelve,de igazolni nem tudom mert nincs már élő hozzátartozom aki segíthetne ebben én meg még azt sem tudom melyik templomban voltam megkeresztelve csak,hogy katolikus.Az élettársam pogány mert az ő szülei ezt annak idején hülyeségnek gondolták.Tehát adott egy pár akik nem házasok és hivatalosan pogánynak számítanak.Minden információt szívesen fogadnánk:).
2012. jan. 6. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Jászberényben a Tamás atya minden kérdés nélkü keresztel.


Nem tudom, h hol laktok, kérdezz a közeledben anyukát, biztos tudnak segíteni.

2012. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy meglehet.csak majd a kereszt szülőkkel együtt el kell mennetek egy oktatásra.De azt megmondják a templomban ahol akarjátok őt kereszteltetni.nem kell sem keresztlevél sem semmi más....
2012. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

igen lehet . mi evangélikus egyházba mentünk ott volt a keresztelö ugy hogy

én református

apa: nem keresztény

(akkor még nem voltunk házasok)

és a mama evangélikus


talalni kell olyan egyházat ahol nincs nagy kötötség

Református, evangélikus Hit gyüli

Baptista egyház

2012. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akkor leírom a mi történetünket :)

Én és a párom nem vagyunk összeházasodva.Én pogány vagyok,párom katolikus.Keresztszülők/nővérem,sógorom/ házasok de nővérem szintén pogány,férje katolikus.

Helyben elmentünk az anyához és megkérdeztük meg e kereszteli így a kisfiunkat.Azt mondta az a lényeg,hogy az egyik keresztszülő meglegyen keresztelve.A nagykönyvben utána tudnak nézni,hogy mikor és hol kereszteltek meg.5000Ft egyházadót kellett előre fizetnem és nem csináltak belőle problémát.

Remélem nem volt túl bonyolult :)

2012. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
ha te meg vagy keresztelve akkor nem az élő rokonokkal kell bizonyítani, bemész a helyi plébániára, ők ott meg fogják tudni mondani és adnak igazolást. az, hogy nem vagytok házasok nem akadály mifelénk, hogy apa nincs megkeresztelve az inkább. de semmi nem akadály, el kell menni a környező templomokba és megbeszélni a papokkal, teljes mértékben tőlük függ
2012. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi bementünk a plébániára, és kértük, hogy kereszteljék meg. Simán ment, pedig nem vagyunk házasok, nem kérdezte senki, hol kereszteltek, nem kértek igazolást, csak felírták, hogy milyen vallásúak vagyunk.

Nem kellett egyházi adó, semmi, nem került egy fillérbe se, azt mondták, ha akarunk adni pénzt, akkor tegyük a perselybe.

Budapesten.

2012. jan. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus vagyok, a férjem pedig nem volt megkeresztelkedve, a fiúkat a református egyházban kereszteltük senki nem kért semmilyen keresztlevelet,csak annyi volt,hogy megkérdezték,meg vagyunk-e keresztelve.A pap kicsit csodálkozott miért akarjuk,hogy reformástusra legyenek keresztelve a gyerekek,ha egyikünk sem református,mondtam,hogy a nagymamájuk után.Egyébként a nagyobbik fiam keresztapja is pogány volt még akkor, azóta már megkersztelkedett, és a férjem is azóta, mindketten reformátusra.Az sem volt valami nagy dolog, párszor elmentek a paphoz, aztán megkeresztelte őket, de ez sem megy mindenütt ilyen egyszerűen sógórnőm fél évig járt felkészítésre mire megkersztelkedhetett szintén reformátusra.
2012. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nekünk sem kellett fizeti egy fillért sem, ránk volt bízva,hogy dobunk-e a perselybe. A házasság az egyébként nem kötelező, a tesómék se házasok, és nekik is simán megkersztelték a lányokat.
2012. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a gyors válaszokat:).Tehát nem baj,hogy nincs meg a keresztlevelem és nem tudom melyik templom volt utána tudnak név alapján nézni?Ha van esetleg Budapesti pozitív "friss"tapasztalata valakinek,légyszíves írjon elérhetőséget nekem hol melyik egyház,templom,stb.Nagyon köszönjük mégegyszer a hozzászólásokat.
2012. jan. 6. 15:10
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Elvileg meg lehet kereszteltetni, de sajnos sok pap nagyon vaskalapos. :(

Én pl kifogtam.

Nem vagyunk házasok a párommal. Én és a keresztanya katolikusok vagyunk, a párom és a keresztapa református. A lányunk katolikus lenne. Azt mondta erre az öreg pap, hogy ennél még az is jobb lenne, ha egyedülálló lennék.

Most úgy néz ki, hogy a lakhelyünktől 250km-re sikerült szerveznünk egy papot, aki simán megkereszteli a gyereket.

2012. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!