Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás?!

Lázcsillapítás?!

Figyelt kérdés
17hós lesz a lányom. 11kor mértem meg a lázát popsiban. 38.9fok volt,ebből ugye levontam a 0.5fokot és így 38.4. Adtam neki Nurofen lázcsillapítót,és elaludt utána.ha felkel ujra mérem,és ha nem ment lentebb a láza vagy még mindig lázas akkor mikor kaphat újra gyógyszert,és mit? Germicid kúp van még itthon azt 4 vagy 6óra elteltével lehet adni? Vagy újra Nurofent kapjon. Persze,ha nagyon felmenne a láza viszem az ügyeletre,csak addig is mit tegyek? Még csak egyszer volt lázas tavaly márciusban ezért (szerencsére) nincs sok tapasztalatom. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 7. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem feltetlen kell neki adni gyogyszert, probalkozhattok a huto furdovel is. Ha ez nem valik be akkor termeszetesen gyogyszerrel csillapitsd.
2012. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan ez nálunk is csak annyi a különbség hogy 4 hónapos a lányom.Felváltva a Nurofent és a Germicidet használjuk, nekünk ezt mondta a doktor nénink.
2012. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Xabó ***** válasza:
70%
Valószínűleg a Nurofen már lejjebb vitte a kicsi lázát,elég ha 38fok alá viszi le, nem kell rögtön 37fokot elérni,mert a láz 38fokig hasznos és nem szabad gyorsan lehúzatni,de ha mégsem megy le akkor 4 óra eltelte után próbálkozhatsz egy egész germicid kúppal és ha az sem hatásos a tuti a hűtőfürdő.Ha nincs más tünet akkor az ügyeleten sem mondanak mást.Nekem 18 hónapos kisfiam volt 2hete 39,5fokos lázas más tünet nélkül, nálla a hűtőfürdő vált be plusz a Panadol.
2012. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még alszik,de úgy érzem nem olyan meleg már a homloka. Egyenlőre hatott a Nurofen. Semmi más tünete nincs.
2012. jan. 7. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Koszonom a lepontozast akarki is volt : D
2012. jan. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én hasznosnak ítéltem minden választ,nem tudom kinek volt baja a válaszokkal.
2012. jan. 7. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lázcsillapítás:

Nurofen elvileg 8 óránként mehet, ha eközben lázas, amidazofen kúp (ált. ezt írják fel a dokik), így 3-4 óránként lehet adni valamit. Ha ezen felül is lázas, hűtőfürdő, normál hőmérsékletű vízzel kezdd, és fokozatosan, pl. pár percenként egyre hűvösebbé teszed a vizet. Ezt addig, amíg le nem megy 38 fok alá a láza.


Ha tegyük fel Nurofen után 1 órával lázas, fürdetés.


Ha lázas, nagyon fontos, hogy vidd le a lázát, és utána menj orvoshoz, sosem az orvoshoz menés a fontosabb, a láz lokalizálása, 38 fokra legalább!

Jobbulást.

2012. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!