Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bánthatja valaki a...

Hogyan bánthatja valaki a saját gyerekét? Ez a kérdés már megfogalmazódott a férjemnél is és az édesanyámnál is aki 6 gyereket szült.

Figyelt kérdés
Számomra a szülés utáni depresszió nem indok, nem mentség.Tény,hogy van amikor 10-ig kell számolni mert a hócipőd tele van a visítással de 2 perc után megajándékoz egy mosollyal egy csodálkozó tekintettel és abban a pillanatban minden rendben van megint.
2009. máj. 23. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem beteg lelkisérült emberek képesek erre, nem való nekik gyermek :(
2009. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
mire gondolsz konkrétan?
2009. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos olyan nők is szülnek gyermekeket, akiknek nem kellene.

Aki meg nagyon szeretne, annak nem jön össze...

Lelkisérült, idegbeteg nők azok, akik kezet emelnek a gyerekükre.

2009. máj. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, én is sokszor láttam, hogy utcán szégyenítette meg a gyermekét az anya. Egyszer akkora pofont láttam, hogy a fal adta a másikat. A gyerek úgy elkezdett sírni, annyira sajnáltam, Nekem is könnybelábadt a szemem, és úgy megvertem volna a gyerek anyját. Pedig, csak annyi volt a gyerek bűne, hogy a babakocsiban ficergett. :(
2009. máj. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Skizofren anya a 2 eves kicsijet meggyujtotta (!!!!!). A hatosag tisztaban volt az anya betegsegevel, megsem vettek el a 2 gyermeket tole, hat ez lett a vegeredmeny!

Ha jol emlekszem Aradon tortent 1 hete...

2009. máj. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem emberhez méltó, ha valaki bántja a gyerekét. Legyen az akár újszülött vagy pl. 40 éves. Amikor szültem, egy nő megverte a 2 napos babáját, mert sírt. Hát normális az ilyen? 19 hós a lányom és még csak rá se ordítottam soha. Kis ártatlanok nem tehetnek semmiről, ránk vannak kényszerülve, kis kiszolgáltatottak. Ha mi a felnőttek nem segítünk rajtuk, akkor ki?
2009. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól borulok ki teljesen, ha "kedves anyuka" elkényezteti a gyerkőcöt, aki aztán ha nem kapja meg amit akar, elkezd ordítani, erre lekever neki egyet, mondván mostmár tudod miért sírsz... Nem értem, minek az ilyennek gyerek!!
2009. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Engem is érdekelne a 2. válaszoló kérdésére: "mit is értesz ezalatt konkrétan?" a válaszod.

Mert,

bár én soha nem bántalmaztam tettlegesen a babócámat, s mindennél jobban imádom, van úgye verbális, meg fizikai, meg még ki tudja milyen bántalmazás. Szóval én, hát bizony, volt olyan, hogy rákiabáltam. Persze megbántam rögtön...

Ettől én még nem tartom magam "bántalmazó anyának", hanem hús- vér anyának, aki sokszor fáradt és feszült, s aki mindezek ellenére már nagyon várta, akarta, s "most sem tenne másképp" mindent a gyermekével kapcsolatban!

Szerintem a kérdésed ebben a formájában általános, mert igenis lehetünk kimerültek, jogunkban áll, mint anyáknak rosszul reagálni egy helyzetre, elvégre az anyaság nem egy iskolában elvégezhető szak, hanem az élet, s a gyermekünk tesz minket azzá. S eközben persze követünk el hibákat, meg teszünk meg olyan dolgokat, amikről magunk sem álmodtunk volna korábban.

A szélsőséges bántalmazást persze én is elítélem, de pont ezért lenne jó tudni, hogy mit is szeretnél tudni, mert ez így túl tág és általános kérdésfeltevés.

2009. máj. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

00:25- ös vagyok

És még egy nagyon fontos: bizonyított ma már, hogy a depresszió betegség. A szervezetben lezajló kémiai folyamatok nem úgy működnek a depressziós embereknél, mint más, "normális" embereknél. Szülés után köztudott az u.n. "baby blue", ami hasonló a depresszív embereknél lezajló folyamatokhoz, de a köznyelvben csak úgy szokták mondani, hogy "tombolnak a hormonok" (hasonló viccek menstruáló nőkre is vannak...)

Persze egy érett személyiség tud/ olvas v utánajár ezeknek, s mikor "benne van", képes felismerni, s így a lehetőségeihez képest uralni a helyzetet. Én ez utóbbinak tartom magam, de be kell vallanom, nekem is volt 1 "mindenért elérzékenyülök és bőgök" napom a kórházban, amikor a kisfiamat sárgaság miatt vitték kékfényezni.

Szóval szerintem ne ítélkezzünk azokon, akik depressziósak lettek. Sokkal fontosabb itt az időbeni felismerés és segítés szerepe. Azaz akinél felmerül a gyanú ezekre, azoknak tudjon a mai egészségügy és! társadalom időben segítséget nyújtani, így nyújtva biztonságot mind az édesanynak, mind a gyermeknek!

Hány italozó, dohányzó, gyermekét bár nem bántalmazó, hanem "csupán csak " teljesen elhanyagoló anya és család van???

2009. máj. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan a fizikai bántalmazásra gondoltam.Most már szinte naponta hallani,hogy megfojtotta,kukába,emésztőbe dobta az "anya"a csecsemőt.....és olyan "anyákról"is szó van akik egyébként rendezett anyagi,erkölcsi háttérrel rendelkeznek,magasan iskolázottak stb.
2009. máj. 24. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!