Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetés, de hogyan? Hogy...

Etetés, de hogyan? Hogy oldjam meg, hogy egyen "normális" kaját is?

Figyelt kérdés
Fiam 13 hónapos, még cicizik is. Kb így néz ki egy napunk reggel korán kel 5 körül akkor cicizik egyet, majd olyan 7 körül amikor én reggelizek, abból kb 2 falatot eszik ő is, majd cici és alvás. Délelőtt eszik gyümit+rizspépet. Délben főzelék, vagy leves (ez pici darabos is akár, nem csak pépesített), 4 körül szopi, majd fél hét körül is szopi, és este vacsi gyanánt tápszer. Szeretném, ha a reggeli és a délutáni egyik szopi is darabosabb kaja lenne, de egyszerűen 2-3 falat után elkezdi kiköpdösni. Már próbálkoztam sokszor, de egyszerűen nem akarja megenni. Amúgy eszik darabosat, mert almát is elrágcsálja, babapiskótát, vagy keményebb dolgokat is, ezért nem értem. Az étvágya is remek, bármit megevett eddig is ami pépesítve volt, vagy enyhén darabosabb volt. Amit még szokott csinálni, hogy adok neki egy falatot, majd nyitja a száját, hogy jöhet a következő, majd a következő és egyszer csak kiköp 3 falatnyi ennivalót. Tök nem értem. Például a virslit megeszi, de nem adhatok állandóan csak virslit :). Mondjuk későn jött az első foga és most is még csak 6-7 van, de hát fogatlan babák is elnyammognak szinte bármit. Vagy nem kéne erőltetnem, csak próbálkozni és egyszer csak elkezd normálisan enni? Szerintetek, maradjak a próbálkozásnál? Vagy legyek erőszakosabb? Előre is köszi és bocsi a hosszú monológért :)
2012. jan. 7. 18:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom így! Amúgy etetőben eszik, de hamar megtörök, ha nem eszik :S. Ma reggel viszont lecsúszott neki egy 1/2 szelet bundás kenyér és kb 1 deci tejital, ezzel már elégedett vagyok..remélem a délutáni virslizésnél is lemegy a kívánt mennyiség. Lehet, hogy tényleg az a baj amit írtál, hogy túl hamar megtörök, úgyhogy kitartó leszek. Még egyszer köszi!
2012. jan. 8. 08:30
 12/12 anonim ***** válasza:

ennek örülök, csak éhes akkor :)

viszont akkor kitartás!!! :)

2012. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!