Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Nálunk...

Mit csinálok rosszul? Nálunk minden este ordítás van:- ( 5 hónapos, de még midnig nem tudtam kitapasztalni, hogyan is lenne jó. Vagy éhes lest, vagy fáradt mire eljön a fürdetés ideje. Sehogy sem jó:- (

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Milyen egy napotok? Van valamilyen napirendetek? Van biztos dolog a fürdetés időpontján kívül a napjában? Mennyit eszik éjszakára? Lányom 4 hónapos.


Nálunk így néz ki:

06:00 ébredés

06:30 reggeli

08:00 altatás --> hasra fordítom, megvárom, míg lerakja a fejét, be a cumi, majd simogatom a hátát, amíg el nem alszik. kb. 3-5 perc ez a folyamat.

09:30 tízórai

10:00 séta

13:00 ebéd + utána játék

15:00 uzsonna

15:30 séta

17:30 vagy 18:00 játék

19:00 fürdetés

19:30 vacsora

20:00 "lézershow': Édesapja a szobája falára világít elemlámpával

kb. 20:30: alszik reggelig


Reggel,este: 200 ml; Tízórai, uzsonna: gyümölcs+100-120ml tápszer; Ebéd: 160 ml tápszer

2011. nov. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Van napirendje persze. 6-ig alszik, ő rögtön kér enni:-) Játszik, alszik. 3 óránként eszik, minden kaja után kb.1.5órát ébren van, ekkor vagy játszik, vagy jövünk-megyünk, aztán mindig alszik 40 percet vagy 1 órát, vagy 2 órát, attól függ. De ez mindig ismétlődik. Így este 6-ra jön ki a fürdetés előtti kajcsi. Le kellene fektetnem 5-kor, hogy 6-kor ébredjen és kibírja fáradtság nélkül 19-19:30-ig. De ilyenkor meg sokszor nem kér enni fürdetés után, és olyankor korán kel, és rosszul is alszik. De inkább nem vacsorázik, mert olyan fáradt. Vagy úgy alakul, hogy 16-kor kér enni, olyankor minden borul, mert nem alszik 17-kor, akkor el kellene kezdeni fürdeti 19-kor, de addigra meg már hulla fáradt...

Kicsit zavaros lett, de talán érthető a problémám:-)

2011. nov. 30. 20:10
 3/15 anonim ***** válasza:

És, ha 5-6-ig sétálnátok babakocsiban? Gondolom elalszik benne vagy nem?! Ha igen, akkor azzal kilőheted azt az egy órát és akkor kibírná a fürdetésig! Friss levegő elnyomja őket.

Amúgy, ha a lányom nyűgös 5-től 7-ig akkor tornáztatom, ülésbe felhúzom meg próbálom elterelni a figyelmét esetleg bekapcsolom a Magyar Népmeséket vagy Mátyás király meséit.

Ilyenkor még teát (gyermektea) szoktam neki adni.

2011. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xStefix ***** válasza:
79%
Ööö, csak nekem lenne könnyebb, ha táblázatosan írnád le? :)
2011. nov. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

JA bocsi, értem azt hiszem a problémát..

Tehát vacsira nem kér enni?! Akkor az előtte lévő kajcsit csökkentsd. Mármint a mennyiséget! pl. 200 ml helyett adj neki 160at, hátha éhesebb lesz.

2011. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Off: Ez a lézershow óriáai! :)
2011. nov. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6:00 ébredés, evés, játék

7:30 alvás

8:30-9:00 ébredés,játék, evés, játék

10:30 alvás

11:30-12:00 ébredés, játék, evés, játék

13:30 alvás

14:30-15:00 ébredés, játék, evés, játék

17:00 - 18:00 alvás lenne az ideális, de nem alszik már ilyenkor, itt a porbléma

18:00 kajcsi, játék,bőgés 19:00-ig

19:00-kor elkezdem fürdetni, mert már nagyon fáradt, ez oké, viszont ilyenkor nem eszik, mert még csak 1 órája evett.

Nem tudok neki kevesebbet adni, 18-kor, max 30grammal, mert sír. nem tudom a figyelmét elterelni, mert ez a gyerek olyan hedonista, hogy az evés alvás kombinációért, még a játékot is feladja, tehát ha éhes vagy álmos, akkor ott kő kövön nem marad. Max 10 percig tudom elterelni, de aztán olyan éktelen ordításba kezd, hogy az valami csuda.

Sajnos a babakocsizást is kizárhatjuk, mert ahol lakunk itt nincs igazán jó közvilágítás, viszont sok az autó, járda nincs, sötétben nem akarnék kint botorkálni egy babakocsival, ez nyáron csuda jó volt, most szinte kivitelezhetetlen. Plusz csak hason alszik el, de a bundazsáktól nem kap levegőt ha hasra rakom. Sír.

2011. dec. 1. 08:07
 8/15 A kérdező kommentje:
Aztán ugye van még az, hogy ez a napirend nem percre pontosan így zajlik, van, hogy hamarabb kér enni, vagy később, esetleg tovább alszik. Olyankor van, hogy a délutáni evése 16 órára esik, na olyankor aztán már tiszta ideg vagyok, hogy mi lesz este megint, mert eszik 16-kor, de nem alszik már, ilyenkor a vacsorája jó, mert 16-19-ig pont 3 óra telik el, tehát nem az éhségtől fog üvölteni, hanem a fáradtságtól, mert 3 órát nem bír ébren lenni.
2011. dec. 1. 08:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a korai fürdetés vált be, és ez is maradt meg mostanáig is, most 15 hós a lányom. Délután 4-5 között fürdünk, mert este 7-kor ő már alszik. Így se nem éhes, se nem fáradt, se nem pont telihassal fürdik.
2011. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 xStefix ***** válasza:

Na, nagy nehezen megértettem, most nem vagyok formában. :)

Kérdező, először is ne várj percre pontos napirendet. Ez totál irreális. Szerintem sokkal ésszerűbb, ha egyfajta napi ritmust alakítasz ki, hogy kb. azonos idők teljenek el adott dolgok között - de nem feltétlenül egy napon belül, hanem naponta váltakozva! Pl.: minden délelőtt teszemazt kb. 3 óránként eszik, de ha délutánra-estére ez 2 órára csökken, akkor legyen annyi. Nem az a fontos, hogy napközben mindig ugyanannyi idő teljen el (pöccre 3 óra), hanem az, hogy a napi "hullámzás" (3 majd 2 órás szakaszok) lehetőleg állandó legyen. - Remélem, érthetően írtam le, hogy mit látok én különbségnek. (És ez az evésidő csak példa volt, neked nyilván az alvás-fürdés a lényeges, nem ez.)

Másodszor, ne ragaszkodj ilyen mereven a napirendhez, mert nemsokára újra változni fog. Tudom, hogy ez nem vigasztal, mert most annak örülnél igazán, ha egyáltalán ebben ki tudnád találni, hogyan csináld - de majd meglátod te is, hogy a gyereknevelés folyamatos változás. Mire rájössz egy ritmusra, valószínűleg történik valami, ami hamarosan fel is rúgja... Mindezt nem elszomorításnak mondom, hanem épp ellenkezőleg, hogy tudd, mindannyian szembesülünk ezzel időnként! Szóval nem vagy egyedül. :)

Harmadszor pedig, amit most konkrétan kipróbálhatsz: ha nem alszik el este, egyszerűen fürdesd meg hamarabb. Ne várd meg, amíg sírni fog a fáradságtól, vidd pancsolni és ha álmos, nyugodtan tedd le. Tudom, így ki fog maradni az alvás előtti vacsora; de úgyis fel fog ébredni később, hogy egyen. És mielőtt kapásból elvetnéd ezt, gondold végig, neked/nektek mi a fontosabb: az, hogy fix napirend legyen, sírás árán is, vagy hogy a babáddal olyan ritmust találjatok, ami mindkettőtöknek jobban megfelel. És még egy érv: ahogy feljebb is írtam, nem kell ennek sokáig így mennie! Előbb-utóbb ő se lesz már ilyen alvósmaci, többet lesz ébren és akkor megint újrarendezitek az estéket, az aktuális igényeknek megfelelően.

Persze, ez csak egy elvi lehetőség, de arra, hogy hogyan jó nektek leginkább, neked kell rájönni. Nyugodtan próbálkozz így-úgy, ahogy helyesnek sejted, aztán a gyakorlatban majd kiderül, működik-e. A lényeg, hogy ne legyél görcsös és ideges, mert a babád nem úgy csinál valamit, ahogy te eltervezted! Ha te lazább és rugalmasabb vagy, máris jobban fogod érezni magad, hidd el. Én is megjártam ezt anno...

2011. dec. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!