Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül vagy együtt?

Egyedül vagy együtt?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes a babának a legelejétől aludni? Külön a saját ágyába vagy szülök közt? Sokszor olvastam hogy ők már az elejétől a saját ágyába tették a gyereket. Anyum folyton azt hajtogatja hogy köztünk aludjon majd a baba de én nem szeretném hogy közénk szokjon.
2012. jan. 8. 09:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenkinek magának kell eldönteni.


Van aki a saját igényeit helyezi előtérbe, van aki a babáét... Nem vagyunk egyformák!


SZERINTEM jobb ha kezdetektől saját ágyban alszik a kicsi. Az én fiam az első éjjeltől saját kiságyában alszik a mellettünk lévő szobában. Most lesz két éves, kiegyensúlyozott, imád minket, én is túléltem a szoptatási időszakot, nem gondolom, hogy bármennyivel is jobb lenne a helyzetünk, vagy bensőségesebb a kapcsolatunk, ha velünk alszik. Nekünk így volt jó! Mindhármunknak!


Az meg hogy anyud mit szeretne "ne érdekeljen". Rengeteg olyan dolog lesz még a közel és távol jövőben, amiről esetleg nem lesztek egy véleményen! Hallgasd meg a tanácsokat, de a saját belátásod szerint dönts, hogy mit fogadsz meg és mit nem!

2012. jan. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik itt már semmire nem lehet anélkül válaszolni,hogy le ne pontozzanak!

Kedeves lepontozó,szórakozz mással!!!!Itt véleményeket írunk,és próbálunk segíteni egymásnak!!!!

SZÁNALMAS AZ ILYEN!!!!!!

2012. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálunk 2hónapos korától a kiságyában aludt már.
2012. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Az első, 67%-os válaszolónak kritikán aluli megnyilvánulásai vannak, az ilyen buta hozzászólókkal nem kell foglalkozni.

A lényeg, hogy ne mások döntsenek helyettetek, hanem ti tapasztaljátok ki, hogy nektek hogy lesz kényelmes. Ezt majd akkor fogjátok tudni, ha megszületett a baba és ott lesz veletek.

Én azért aludtam együtt a lányommal 13 hónapos koráig, mert így éreztem jónak, és szemernyi kétségem sem volt, hogy így kell tennem. Ha bizonytalan lettem volna, akkor külön altatom inkább. Az együttalvás csak akkor jó, ha pihentető a babának és az anyukának (apukának) is. Ha te csak forgolódsz éberen a kisbabád mellett attól félve, hogy ráfekszel, vagy kárt teszel benne, akkor nem szabad vele aludni. Meglátod majd! A lényeg, hogy ne az itteni hozzászólók, és ne a rokonok mondják meg, hogy mit hogyan csinálj majd, hanem nyugodtan hallgass az anyai ösztöneidre.


De azért az olyan túlzásokat kerüljük, hogy ha együtt alszol a babáddal, akkor tönkremegy a házasságotok és még 10 évesen is veled fog aludni a gyerek. Nyilván vannak szélsőséges esetek, de egészséges és normális közegben a gyerek teljesen problémamentesen átszoktatható a saját ágyába akárhány hónapos/éves korában. Nálunk is probléma nélkül lezajlott ez a folyamat. És ez az általános egyébként.

2012. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb ha különágyban,mindenkinek az a jobb,ti élhettek házaséletet,meg marad az ágyatok magánszférának,és nem kell azon aggódni mikor esik le a gyerek,mikor fekszetek rá.Tégy úgy ahogy te szeretnéd, a kórházban két éjszakát velem egy ágyban volt,mert annyira hideg volt hogy féltem megfázik,és nem tudott szopni,így csak mellettem aludt el,de szinte semmit nem aludtam úgy féltem,hogy baja lesz
2012. jan. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,3 hónapos kora óta különszobában is van,és mindenkinek jó így,jobban alszunk
2012. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Jogos a kérdés, hogy miért kell lepontozni, ha valakinek külön alszik a babája? Neked, kedves lepontozó, nem tök mindegy? A kérdező VÉLEMÉNYEKET várt, mindenki elmondta, hogy náluk mi van. Erre le lett mindenki pontozva. :S
2012. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
á ezen az oldalon mindenért lepontozzák az embert,az engem egy másik kérdésért azért pontoztak le,mert leírtam mit mikor csinált először a babám...valakinek ez a szórakozása,nem kell velük foglalkozni,nem éri meg...
2012. jan. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!