Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedül vagy együtt?

Egyedül vagy együtt?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes a babának a legelejétől aludni? Külön a saját ágyába vagy szülök közt? Sokszor olvastam hogy ők már az elejétől a saját ágyába tették a gyereket. Anyum folyton azt hajtogatja hogy köztünk aludjon majd a baba de én nem szeretném hogy közénk szokjon.
2012. jan. 8. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
jobb is, ha nem akarod, mert még 10 évesen is köztetek fog aludni. vagy melletted, mert lehet tönkremegy a házasságotok, hogy sosincs intim közegetek... külön ágy. Mindenkinek jót teszel vele.
2012. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

Az én lányom 16 hónapos és még mindig velünk alszik.Előnye hogy nem kell felkelnem ha ébred,de ha előlről kezdhetném külön altatnám.Így nem kényelmes egyikünknek sem:(

Most szeretném külön szoktatni.Remélem sikerül!

2012. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 zkriszti3 ***** válasza:
Párom forgolódik, korán kel ezért kizárt volt, hogy köztünk aludjon. Féltem attól, hogy ráfekszek, álmomban betakarom az arcát.
2012. jan. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Az első kicsit sarkít. :-DD Úgy csináljátok, ahogy nektek kényelmes, nem ahogy más tanácsolja.

Leírom nálunk hogy volt, 13 hónapos koráig velem aludt a kislányunk, a szoptatás miatt nagyon jó volt így. Majd megvettük neki a juniorágyat, amit a mi ágyunkkal összetoltunk, így most már hárman alszunk egy szobában, apa is visszaköltözött, a kislányunk pedig minden gond nélkül elfogadta, sőt megszerette a saját ágyát. A házaséletet illetően, úton van a 2. kisbabánk, szóval semmi problémánk ilyen téren sem. :-)

2012. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

A bölcsö halál egyik nagy rizikófaktorja a közös ágy. Nem csak halált okozhat hanem oxigén hiányos állapotot is, ami pl olyan agyikárosodást okozhat ami majd pl iskolás tanulmányain érzödni stb... Feküdjetek be az ágyba és tegyél közétek egy játékbabát. nézd meg hogy neketek a fejetek mennyvel feljebb fekszik mint az övé, hogy nektek milyen levegö cirkuláció van és a gyerek szinte csak a ti kifújt levegötöket kapja.


ez az egyik ok amiért kb 2 reggel aludt velünk, de én akkor is ébren feküdtem mellette.



A másik az odaszoktatás, de ez inkább késöbb jön el, az elsö pár hónapban a gyerek nem szokik meg semmit sem.


Viszont én nem hagytam egyedül a szobájában, az nekem is sok fáradság éjszaka kelni hozzá átmenni stb...

Ami nekünk jó megoldás volt, hogy egy bölcsöben az ágyam mellett aludt. ha felébredt megszoptattam, és aludt tovább. 3 hósan már átaludta az éjszakát, akkor került saját szobába ami a milyenk mellett van így mindig hallom.


Bölcsö kölcsönbe volt így a tesónál most jobb megoldásunk lesz. egy olyan kiságy ami a milyenk mellé tolható és levehetö a köztünk lévö rács. így ha felébred leengedem megszoptatom, ha elaludt akkor viszsateszem és vissza tolom a rácsot.


nekem fontos hogy tolható legyen. a lányom is jött a nappaliba velem napközben stb... habár volt járókánk, de amikor nagyon kicsi volt ez volt a legjobb.

2012. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Mi egy szobában alszunk vele, de ő a saját kiságyában, kb. 1 méterre tőlünk. Nekem így megnyugtató, mert rá sem fekhetek, viszont közel van, ami nekem fontos, mert többször ránézek éjjel. Nálunk 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, de akinek éjjel eszik a pici, szerintem jobb így. Az meg se fordult a fejemben, hogy külön szobába rakjam ilyen pici korban.
2012. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
hűű mekkora szánalom már hogy lepontozott valaki amiért SZÁNALMASnak tartom ha valaki a gyerekére annyira ráakaszkodik hogy vele alszik:D Ezért én is lepontozok mindenkit! Jöhet erre is a 0!
2012. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
ige, szoptatás miatt veled alszik:D nagyon gáz vagy
2012. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Az első naptól kezdve külön alszik a lányom. Sosem okozott gondot felkelni, és átmenni. Pedig volt, hogy 8x mentünk egy éjszaka. Vagy épp lefeküdtünk, és megint sírt. Ez van, meg lehet szokni. De neki jó, mert a kezdetektől megszokja az egyedül alvást.
2012. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Nálunk mindig is külön aludt a kisfiam, de leírom a sógornőm történetét. Kötődő nevelés hívei, mindig is együtt aludtak a kislányukkal. 2 éves múlt, amikor megszületett a kistesó. Akkor már 4en aludtak a matracon. Max félév telhetett el, amikor a kislányt azt mondta, hogy mostantól ő a gyerekszobában alszik (ott is volt egy matrac). Azóta így is van. Semmi gond nem volt ebből. Szerintem csináld úgy, ahogy Nektek és a Babának is jó! Az, hogy mi lesz később, majd meglátjátok!
2012. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!