Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Különszobába vigyem haza a...

Különszobába vigyem haza a babámat vagy inkább a mi hálószobánkban legyen a kiságy? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 8. 13:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így megmondani, egyéni igényeknek kell megfelelni. Én lusta voltam átjárkálni, és jobban is szerettem, amikor közel van. Így velem aludt egy szobába, én aludtam a baba szobájába egy pót ágyon. Meg attól is függ, hogy mennyire zavarja a leendő apát az alvásban. Ahogy nektek jó.
2012. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőségetek,tegyétek külön szobába.Mi külön raktuk az első babánkat is és most,hogy érkezik a kis tesó(2 hét múlva)őt is külön tesszük,vagyis a "nagy" mellé.
2012. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
rögtön szülés-főleg császár-után kényelmes ha melletted van. én 6 hetesen átvittem a szobájába. sokkal kényelmesebb mindenkinek,de főleg a babának.
2012. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ami nektek jobb.

mondjuk azt nem árt tisztázni, hogy az első 2-3 hétben így fog kinézni egy éjszakátok:


a baba 3 óránként fog kelni enni )a szopi kezdetétől mérve) kb. 1 órát szopizik majd fél óra mire sikerül belőle kirimánkodni a böfit, majd szegény úgy összekakilja magát, hogy át kell öltöztetni, gyorsan leteszed aludni és van háromnegyed órád, szerencsés esetben akár másfél órád a következő etetésig :D

tehát ha külön szobája lesz és ott akarod szoptatni mondjuk egy széken akkor készülj fel, hogy több időt fog ott tölteni mint az ágyadban :)


mi a hálónkba tettük a kiságyat, ha kelt csak átvettem közénk, és fekve szoptattam így jóval többet tudtam pihenni

2012. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, de elsősorban akkor fogod érezni, hogy mit tegyél, ha megszülted és hazavitted a kisbabádat. Arra fel kell készülnöd, hogy az első hetekben, könnyen lehet, hogy hónapokban sokszor kell kelned hozzá éjjel, tehát mindenképpen ott kell berendezned a bázist, hogy pelenkázni tudd a babát, ahol altatni is fogod, hogy ne kelljen fáradtan ide-oda kóvályognod a lakásban éjszaka.

Attól is függ, hogy mekkora a lakásotok, milyen messze vannak a szobák egymástól. Elférnétek-e egy szobában, ha úgy döntötök. Az is fontos, hogy a férjednek mi a véleménye, mert ő minden reggel felkel és elmegy dolgozni (gondolom), az ő pihenésére is tekintettel kell lenned, bár az első hónapokban nálunk rendszeresen kelt apa is a kislányunkhoz.

A kisbabátoktól is függ majd a dolog, vannak babák, akik szépen elalszanak egyedül, más babáknak fokozottabb igényük van, hogy érezzék az anyjuk közelségét.

Hát körülbelül ezeket mérlegelve kell majd döntenetek, hogy hol aludjon.

Ha külön szobában fogjátok altatni, akkor célszerű neked is egy matraccal vagy vendégággyal beköltözködni oda, hogy szükség esetén ott tudj aludni vele egy szobában.

2012. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ. Pl Párod mit szól hozzá... Szoptatod-e a babát vagy tápszeres...

Ideális esetben tudod szoptatni a babádat. Nekem az a tapasztalatom, hogy a legegyszerűbb az együtt alvás. Nálunk párom is nagyon szereti, hogy a lányunk velünk alszik. Így az éjszakai szoptatáskor csak magamhoz húzom és fel sem ébred igazán egyikünk se. Ha nem szeretnél együtt aludni (vagy párod nem megy bele), akkor az egy szobában alvás azért jó, mert felébredsz még mielőtt nagyon sírna a babád és hamar túlestek egy-egy szoptatáson. Nem ébred fel nagyon, hamarabb újra aludni tudtok. Ha tápszeres, akkor az elkészítés, melegítés miatt elég sokáig tart egy-egy etetés, e miatt felesleges egy szobában lennetek.

Ha viszont az éjszakai etetés és kényelmi szempontok nem játszanak, hanem csak az számít mi a legjobb Nektek, akkor ki kell próbálnod melyik megoldás az igazi. Az a legjobb, ha a lehető legnyugodtabban és legtöbbet tudtok mindannyian aludni, akár együtt, akár külön ágyban, akár külön szobában.

Én kipróbáltam mindegyiket és Nálunk minden szempontból az együtt alvás jött be. De az emberek és babák különbözőek, így ami Nekünk nagyon jó az nem biztos, hogy Nektek is az lesz.

2012. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%

sztem az a legjobb ha mindenki a helyén alszik. apától se kéne elhidegülni,mert a baba ottvan azért sem alváskor sem szexnél de még beszélgetésnél sem jó ha ott van veletek egy szobában. szóval ezt is mérlegeld. ha fáj eleinte itt-ott,abban apa segithet h odahozza neked éjszaka,és viszzaviszi,a szoptatás úgyis kb 10-15-perc,pelenkázni meg nem kell éjjel max ha bekakil.


szóval: külön

2012. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

én is a különszoba híve vagyok! mindkét gyerekemet külön raktam. több ismerősöm is úgy járt,hogy nem tudták "kirakni" az ágyukból a gyereket és 6-7évesen még mindig köztük alszik! tudom,hogy vannak persze kivételek akik simán átszoktatták,de én nem ezt tapasztalom.


én azt olvasatam erről,hogy legkésőbb 5hós korig még gond nélkül átlehet szoktatni különszobába,uána már egyre nehezebb.

2012. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónapig egy szobában (külön ágyban) aludtunk. Az elején még sokat kelt a lányom, sokszor szoptattam, így kényelmesebb volt, hogy nem rohangáltam át egyik szobából a másikba. De aztán utána már külön szobában aludtunk, és ez volt a legjobb döntés szerintem. Ő is és mi is jobban aludtunk onnantól kezdve.
2012. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mi 3 hónapig aludtunk egy szobában,mert nem volt még gyerekszoba, 4 hónapos kora óta külön alszik sokkal jobb így mindenkinek,de az első kb 1-2 hónapban 3szor is felkelt enni, este 8 és reggel 6 között így kényelmesebb volt
2012. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!