Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ti párotok/férjetek mennyit...

A Ti párotok/férjetek mennyit foglalkozik a picivel? Annyira zavar, hogy az enyém ennyire keveset.

Figyelt kérdés

Mindenkitől csak azt hallom,hogy a férje mennyire jó apa,sokat vigyáz a picire,stb.

Viszont ha én megkérem,hogy vigyázzon rá egy kicsit,amíg én gyorsan hajat mosok vagy megcsinálok a vacsorát,akkor csak nagy nehezen figyel rá,mert Ő netezik meg játszik a gépen.

Barátnőim elhívtak,hogy járjak el velük tornázni,ez egy héten 3 alkalommal lenne,másfél óra hossza és megkértem a páromat,hogy addig vigyázzon a babóra,mert magammal csak nem vihetem el.Erre azt mondta,hogy neki nincsen ideje erre.

De ha vigyáz is rá esténként,akkor az abból áll,hogy beteszi a járókában,bekapcsolja neki a tv-t vagy beteszi neki a játékokat.



De ez mindig is így volt,mindent én csinálok meg a pici körül és szinte egész nap be vagyunk zárva a házba,mert ilyen időben nem szívesen megyek vele sétálni,mert a babakocsiból már szállna ki,járni viszont nem tud még annyira,hogy ne üljön le pár lépés után.

Ma pl. megemlítettem neki,hogy eljárhatnék a lányunkkal programokra,hogy ne csak engem lásson egész nap,erre lehurrogott,hogy minek az,semmi szüksége ilyen korban másokra meg csak pénzkidobás lenne.

Pedig a lányunk igenis szereti a gyerekeket,párszor voltuk már barátnőméknél,ahol van egy 4 éves kisfiú és egy 1 éves kislány és annyira édesen eljátszott velük,semmi gond nem volt.



A ti párotok mennyit foglalkozik a babátokkal?

Ti azt keveslitek vagy szerintetek pont elég?


2012. jan. 8. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Bár a mi babánk még csak egy hónapos, és sejtettem,hogy a férjem jó apa lesz, de hogy ennyire, azt nem.

Rengeteget foglalkozik vele. Eteti (sajnos tápszeres), pelenkáza, éjjel is felkel hozzá.

De nekem is sokat segít, mosogat, tereget stb.

Nem tudom hogy bírnám nélküle!

2012. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is foglalkozhatna Vele többet. Engem az zavar, hogy rá kell szóljak, hogy valamit csináljon Neki. Pl csináljon Neki tápszert addig én átpelusozom. De ezt a rászólók dolgot már megbeszéltük. Már egyre többet foglalkozik Vele. Múltkor az idegesített, hogy én már nem is tudom mit csináltam a párom mellett volt a baba az ágyon, Ő nézte a tv-t és cigit töltött estére, nagyon elkezdettet sírni és még csak felé se fordult-.-". Azon nagyon kiakadtam. Mi babánk 5hónapos, kb. 2-3napja kezdett el Vele többet foglalkozni. Jah igen, olyan is volt, hogy Ő vigyázz a picire, addig én elmegyek veszek 1-2dolgot a babánknak, de inkább a szüleimhez kellett vinnem,meggondolta magát...
2012. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyen a párod, ez van. Attól még később, mikor nagyobb lesz a gyerek, lehet, szuper apuka lesz belőle.Sok férfi nem tud mit kezdeni egy csecsemővel még.

Tudod, volt egy család, ahol az apuka mindent megcsinált a gyerekek körül. Lett is 5 Aztán elment egy másik nővel és az 5 gyerek el lett felejtve. Az utcán eljátssza, hogy nem is ismeri őket.

Szóval, azért, mert ilyen most a párod, nem jelent semmit. Persze, próbáld irányítani a kicsi felé finoman. Egyszer csak rájön az ízére, hogy mit is ad a gyerek nekünk.

2012. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
detto mintha én ritam volna szórol szora
2012. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1 éves a kisfiunk. Nálunk apa altatja legtöbbször, és éjjel is többször kelt fel hozzá mindig, mint én. Igaz, utána riasztott engem is, ha meg kellett etetni:), sajnos tápszeres a kisfiunk. Régebben etette is cumisüvegből, most is felajánlja sokszor, de én szeretem etetni, ez a mi szertartásunk, ha már nem szoptathattam. A fürdetésnél ő hozza a fizet, ő fürdeti meg, a többi (törölközés, öltöztetés...) már az én reszortom. Ha el kell mennem itthonról, akkor ő vigyáz rá, 2-3 órát gond nélkül megold, ha szükséges. És újabban ő reszeli neki az almát, nem tudom, miért, de neki ez izgalmas feladat.:D

A te párod is feltalálja majd magát biztosan, ha nagyobb lesz a gyermek, talán csak most nem tud vele mit kezdeni.

2012. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk apa nem eteti, nem pelenkázza, nem fürdeti, nagyon ritkán altatja csak, viszont imád vele játszani. Ami a gyerek "életben tartásához" kell azt én csinálom, a játékot és a gyerekfelügyeletet apa szívesen vállalja. 9 hónapos a gyerek, egyre szívesebben van vele az apa, de hosszabb időre nem tudom rá hagyni, mert nem tudja megetetni. Meg nem is igazán akarja. :) "Szívem, abban Te vagy a profi."Mindig ezt mondja.

Jó lenne, ha néha átvenne egy-két dolgot a gyerek körüli tennivalóból, de már az is jó, hogy legalább vigyáz rá, amíg kicsit összerakom magam. :)

2012. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 limaia ***** válasza:
nálunk is igy volt,se a terhesség alatt,sem az elkövetkező kb. 1-1.5 évben a játékon kivül semmi.nagyon idegesitett,és már inkább nem is szóltam.de most már megváltozott.most is babát várok,se egy ultrahangra nem jött el,a hasamhoz hozzá sem nyúl(egyébként hozzám sem).36 hetes vagyok,most mondta először,hogy vegyünk valamit a babának.remélem,ha megszületik,más lesz.de most ugy áll hozzá,hogy én vagyok a gyerekért,ő azért,hogy dolgozzon.de közben minket elhanyagol.sokat sirtam/sirok ezért.de már nem szólok semmiért,mert" túlreagálom".
2012. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem irigyellek.


Az én férjem is eteti, vigyáz rá ha el kell mennem, pelenkázza, felkel hozzá, kiviszi levegőzni, főz, mos, tereget, takarít, játszik vele.


Nem egyszerű. Nem tudom, mit csinálnék nélküle.


De valószínű, hogy mi, nők rontjuk el őket valahol. Nagyon elkényelmesednek egy idő után. Az elején kell őket gatyába rázni, különben ez a vége, hogy nem segítenek.

2012. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kérdést mintha én írtam volna,plusz még annyit tettem volna hozzá,hogy ha a lányom nyűglődik még ordibál is vele,hogy fejezze már be! :((((
2012. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem nagyon sokat segített az első perctől kezdve. Szülés utáni napokban sokszor mondta, hogy menjek, fürödjek meg, feküdjek le, majd ő addig figyel a kicsire (ez főleg este jött jól, még nem alakult ki a nappal-éjszak, és csak éjfél körül aludt el).

Pelenkázza, eteti, kiviszi sétálni, ha nekem dolgom van. Esténként ő fürdeti, megmossa a haját, felöltözteti. Ő teszi le aludni szinte minden este.

Éjjel is fel szokott kelni hozzá, fel vannak osztva az éjszakáink. Az éjszaka egyik felében ő kel, a másikban én.

Hetente egyszer megyek a barátnőimmel találkozni, olyankor szó nélkül vigyáz rá, most már fürdetésre sem kell hazaérnem ilyenkor, tök jól elvannak.

Néha még bulizni is el tudok menni, még ő zavar, hogy menjek, mozduljak ki. :D

10 hónapja működik ez a rendszer, nem hiszem, hogy változna. :)

2012. jan. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!