Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek farfekvéses volt a...

Akinek farfekvéses volt a babája és úgy született meg (császárral), lett a pici csípőjének baja?

Figyelt kérdés
Normálisan fejlődek a csípők vagy kellett terpesz pelenka, esetleg kengyelt hordani?
2009. máj. 24. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első lányom farfekvéses volt végig. Nem lett császár, és terpeszpelenkát sem kellett használni.
2009. máj. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem mikor szültél, régen? Mert nekem azt mondta a doki császár lesz ha nem fordul be, manapság kevés orvos vállalja be a faros szülést.
2009. máj. 24. 18:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem harántfekvéses volt, császárral szültem és semmi baj sem volt a csípőjével. Ismerek mások császárosakat is, akiknek farfekvéses volt a baba és semmi gond nem volt a csípőjükkel. A csípő problémák összefügghetnek a baba magzati pozíciójával és születési módjával? Nem inkább örökletes a csípőprobléma? (sok esetben) Pl. nálunk a szomszédban lakik egy kislány. Természetes úton született. Az anyukájának is gond volt a csípőjével és ő is örökölte.
2009. máj. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon vállalják manapság a farfekvéses babákat sima szülésre. Ezt jól tudod. A császártól nem kell félned, attól a csípőjének nem lehet semmi baja.
2009. máj. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én farost szültem, simán, nem régen. Amelyik doki nem vállalja... Szeretik elkerülni a kényelmetlen helyzeteket, mindenki menjen császárra, abból nem lehet baj... Na, köszönöm. A dokim azt kérdezte, hogy ha nem fordul be, akkor biztosan kell vágni (mármint gátmetszést), nem baj? Mondtam, hogy ha kell, hát kell... :-)

Nekünk terpeszbugyi kellett, csak éjszakára adtam rá, nem lett semmi baja, ugyanolyan szép, mint a többi, ügyes, semmi nem látszik természetesen. Csak a sok terpeszülésben elmerevednek az izmok, ezen kell segíteni.

2009. máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Állítólag ha farfekvéses, nincs elég helye a méhben, nem a legoptimálisabb az elhelyezkedés a csípő fejlődésének. Ebben lehet-e igazság, ezért tettem fel a kérdést, mit tapasztaltatok a gyakorlatban. Nem a szülés/születés módja miatt kérdeztem.
2009. máj. 24. 22:07
 7/9 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 24. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Császárral szültem a kislányomat, mert farfekvéses volt. A csípőszűrésen kiderült, hogy kötött a bal csípője, hordatták velünk a terpesz pelust, aztán 4 hónaposan megröntgenezték és végül kengyelt adtak rá még 3 hónapig. Szóval nekünk kijutott mindenből... 6 hete vették le róla, nagy örömünkre azóta már ül-áll :)

2009. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. 6 éve szültem a farfekvéses babát. Az igaz, hogy nem minden doki vállalja be, meg hát sok minden függvénye. Pl. nálunk azért lehetett, mert magas vagyok, és a baba "csak" 3kg 40 deka volt. De az tény, hogy jóval nagyobb gátmetszés van ilyenkor, mint síma szülésnél.

De azért nem árt vigyázni az ilyen szüléssel. Lehet, hogy még egyszer nem vállalnám be. Egyrész mert sokkal fájdalmasabb a kitolási szakasz (tapasztalat), másrészt meg nagyobb a komplikáció esélye, ami nálunk részben be is vált, ugyanis elrepedt a baba bal combcsontja.

2009. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!