Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha valaki babát szeretne,...

Ha valaki babát szeretne, választhat, hogy természetes úton, vagy császárral szeretne szülni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 23:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha megfizeti, és az orvosa vállalja, hogy a kérésre megcsinálja a császárt, akkor igen.


De alapvetően ez nem kívánságműsor. Van, hogy természetesnek indul, majd császár lesz belőle, mert muszáj, és mert életmentő, de van olyan is, hogy császárt szeretne a kismama, de pikk-pakk megszül természetes úton, és mire felocsúdott, már a karjaiban tartja a kisbabát. :)

2011. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 ava87 ***** válasza:
100%
Magyarországon elvileg nem lehet választani, persze pénzért bármit el lehet intézni. De amúgy csak orvosilag indokolt esetben császároznak.
2011. aug. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Egyébként még annyi eszembe jutott, hogy nem tudom, miért hiszik azt sokan, hogy a császár az egy leányálom és nem fáj... nem a francokat nem, az egy nagy hasi műtét!

Én 30 órát vajúdtam, majd megcsászároztak. A gerincbe kapott érzéstelenítőnek hála ugye nem éreztem semmit, de aztán mikor ment ki az érzéstelenítő hatása... huhhh, az maga volt a pokol, és sokkal jobban fájt, mint a vajúdás alatt bármelyik fájásom (pedig a végén már másfél percesek voltak, kézzel szedték ki a nyákdugót, kézzel kezdtek el tágítani, mert magamtól nem tudtam).

6 órával a műtét után fel kellett kelni, elmenni zuhanyozni, és menni, menni és menni. Annál rosszabb, ha fekszik az ember és elhagyja magát. Kumma nehéz volt, kummára fájt, de másnapra már könnyebb lett sokkal.

Egy szó mint száz: tudok mesélni a császárról is rosszat bőséggel.

2011. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ne akarj császárt!


Bár a szülés oltári fájdalommal jár (ezt nem lehet tagadni), de utána nagyon hamar regenerálódsz. Akár má két órával a szülés után felfuthatsz a lépcsőn a harmadikra...


Míg császárral napokig felülni és megmozdulni is alig tudsz. Közben pedig ott lesz a kisbabád, akit el kell látnod...


Amíg csak lehet ragaszkodj a természetes szüléshez!

2011. aug. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
má=már
2011. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet megválasztani alapból.Az orvosok császár ellenesek a végtelenségig.Én nem tudtam volna eleget fizetni azért, hogy az orvosom beleegyezzen.Nálunk csak orvosilag indokolt esetben császároznak.Nem csak azért, mert a hüvelyi szülés jobb a babának, mamának, hanem ennek anyagi okai vannak.A kórháznak sokba van a császár.Míg egy hüvelyi szülés 100 ft (most csak egy példa, nyilván nem ennyi),addig a császár 1000 ft-jába van a kórháznak.Nálunk ha minden kötél szakad, akkor műtenek.Nekem mélyen fekvő lepényem volt, ami még a 38. hetes UH-on is mélyen volt, én kérhettem volna a műtétet.De a dokim ragaszkodott ahhoz, hogy normál úton induljon.Végül is császár lett, mert nem akartam tágulni, és bezöldült a víz,mert ők indították.Ha szerintem nem erőszakoskodnak, és magától indul be, nem lett volna ilyen.Tény, hogy nagyon fájt utána.Nem bírok háton aludni, és már az oldalra fordulástól csillagokat láttam.És amikor fel kellett kelnem, az is borzalmas volt.De nem érdekelt a fájdalom.Akkor már ott volt a csöpp kis angyalkám, hozták 3 óránként, nem foglalkoztam a fájdalommal.Egyébként tűrhető volt.Annyi rosszat lehet hallani szüléskor elszenvedett traumákról a babánál, én nem bántam meg, hogy császárral született.Kb. 5 perc alatt felsírt, óriási élmény volt.Nem deformálódott a feje, nem akadt el a szülőcsatornában, nem kapott agyvérzést..rémes sztorik keringenek a normál szülés kockázatairól.Azért valahol sajnálom,hogy soha nem fogom megtapasztalni, milyen megküzdeni a babáért.
2011. aug. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én természetes úton szültem,nem tudom,milyen a császár, de ha százszor újra szülnék,százszor természetes úton szeretnék. Bár fájdalmas maga a vajúdás,és a vége a legkeményebb,mikor már szinte összefüggő fájások vannak,de nekem a császár félelmetesebbnek tűnik,mégiscsak egy műtét. Én rettegtem,nehogy császár legyen a vége,és örülök hogy simán ment a dolog.
2011. aug. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Az eredeti kérdésre válaszolva, szerencsés esetben a természet dönti el, mi lesz a vége.

Csatlakozom az előttem szólókhot, a császár egy hasi nagyműtét, és az anyára nézve semmivel sem kevésbé kockázatos mint a sima szülés.

Nekem negyedszerre, barátnőmnek tizedszerre (!) találták el a gerincvelőt, úgy nézett ki a hátam mint a szita. Nekem ráadásul csak féloldalas lett, így érzetem a jobb oldalon mindent, végigüvöltöttem a műtétet, a két doktornő izzadt a 18 fokos műtőben, hogy minél hamarabb kész legyenek.

Utána viszont mondta az operáló doki (és varratszedéskor is szó szerint ugyanezt), hogy annyira rugalmatlanok a szöveteim, hogy nem tudtam volna megszülni a fiamat természetes úton.

2011. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, 7:09-es vagyok.Úristen kedves utolsó válaszoló!Ilyen létezik????Milyen orvosok ezek??Ilyet még nem is hallottam.Miután beadják az injekciót, leellenőrzik, hogy érzed -e a dolgokat.Engem hideggel, meleggel "simogattak" , hogy érzem -e.Ez tényleg egy rém történet.Szerintem nem lehet megválasztani, bár biztos van az a pénz..De nálunk Kecskeméten, ha szóltál volna, hogy császárt szeretnél, és boríték,leüvöltötték volna a fejed, és elküldtek volna melegebb éghajlatra.Itt harapnak a császár miatt.Ha kérdéses a műtét, összegyűlik egy team, és megvitatják..hogy lehetne -e.
2011. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

orvoson múlik.


ideális esetben, ha minden adott a természetes szüléshez, akkor fel sem merül a császár esélye. az a "vész terv" kéne hogy legyen.

2011. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!