Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt mindenkinek van légzésfigy...

Itt mindenkinek van légzésfigyelője? ÉS mindenkinek be is jelez?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 15:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:

Kedves 46. válaszoló!

Akkor ezek szerint, ha Te észrevennéd, hogy nem vesz levegőt a gyereked, hagynád, mert majd úgyis vesz magától??? Mert a bölcsőhalál olyan ritka??

Ezt nem gondolod komolyan ...

2012. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

Magyarországon is van statisztika:

[link]

erre csak úgy szúrópróbaszerűen akadtam...ha érdekel valakit, érdekes lesz.

2012. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
49%

Itt egy statisztika, ha már ezzel dobálózunk... Szerencsére elég kicsi az esély a bölcsőhalálra, bár tudom, akinél bekövetkezik, azt ez nem vígasztalja. Viszont, hogy az itt írók 85%-nál a légzésfigyelő akadályozott meg nagyobb bajt, a számok alapján is enyhén kétséges.

Én sosem szóltam bele mások magánügyeibe, mindenki használjon, neveljen, éljen úgy, ahogy akar! Csak ne fessük már úgy le a dolgokat, hogy aki használja, tökéletes, aki meg nem, az nem is érdemel gyereket!Az élet sosem ennyire fekete és fehér...

2012. jan. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
[link] erre a statisztikára gondoltam!
2012. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
2012. jan. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem az itteni válaszolók 85%-nál előzött meg bölcsőhalált, hanem az itteni válaszolók 85%-ánál lehetett volna akár bölcsőhalál is, ha nem figyelnek fel a légzéskimaradásra.


Tudod, ha anyámnak lett volna áramszedője, akkor ő lett volna a villamos. Vagy a troli. Azt kijelenteni, hogy villamos lett volna, nem lehet, mint ahogyan azt sem, hogy troli lett volna.


Abban egyet értünk, hogy a légzésfigyelő használat és a gyerek megérdemlése között nincs ok-okozati összefüggés. Nem is értem egyik-másik anyuka vehemens véleményét...

2012. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
61%

Mert teljesen kihoz a sodromból, hogy egyesek mennyire könnyedén beszélnek a gyerek védelméről. Ha valakinek nincs készüléke és van arra ereje, hogy felváltva a gyerek apjával együtt őrizzék amig alszik azt ugyan olyan felelősségteljesn szülőként elismerem mint többünkket.


Vicces, hogy pont ma a gyerekorvosnál egy tizenéves lánynak az anyukája mondta hogy 2 hetesen majdnem bölcsőhalálban halt meg a lánya. Abszolút ő hozta fel a témát amint elkezdtünk beszélgetni. Még csak meg sem említettem neki, hogy nekünk légzésfigyelőnk van.

Az a baj, hogy sok szülő úgy van vele, hoyg ha kevés rá az esély akkor vele bizony nem fordulhat elő. Ez a nézet pedig teljesen felelőtlen és igen is az ilyen ember nem való anyának. Tehát azt a tényt, hogy a gyerekedet veszélyezteti ezt el kell fogadd és az ő biztonságára oda kell figyelj így vagy úgy. Mint ahogyan felöltözteted, hogy ne fázzon meg, sterilen tartod a dolgait, főleg amit a szájába vesz, hogy ne kapja el a baktériumokat... Ezeket mind azért kell tenni, hogy megelőzzük a bajt.

Igazából azokkal nem értek egyet, akik sem készüléket nem vesznek és alvás közben sem figyelik. Ehelyett alszanak akár a gyerek mellett is mondván, ők észrevennék.

Nagyon rosszúl hiszik, a hormonok nem adnak szuperképességet. Én is anya vagyok. Megismerem a hangját, illatát, érzékenyebb vagyok ara ha ébrendezik, de ettől még nem lennék képes minden levegővételét figyelni és számolni a köztük eltelt időt.

Nyilván egy ilyen kérdésnél többen fognak olyanok írni akikkel előfordult ilyen. tehát ne a kommentelők válaszaiból számíts gyakorisági indexet. Viszont arra tökéletesen jó, hogy belásd, hogy élő veszélyről van szó. A több mint 20 gyerekes család közül akiket ismerek összesen 3 van akik nem tehetik meg, hogy légzésfigyelőt vegyenek. Sajnos kényszerűségből váltak szülőkké, rossz anyagi helyzetben vannak. Sajnálom is a pindurkáikat, de amig legalább a gyereknek van mit enni addig jobb mint intézetben lennie. Viszont nem ez a normális, hanem a többi család. Akik vigyáznak a gyermekükre és óvják álltalános készülékekkel. Felelősségteljesen gondolkoznak. És úgy vannak vele, hogy nem pénzkidobás az, ha valami biztosítja a gyerek védelmét még akkor sem ha soha nem jelez be! A légzésfigyelő téves bejelzési legendákat pedig azok gyártották akik nem láttak még ilyet. Képtelenség lenne előre beprogramozni ezt. Ha bekapcsoljuk a kattanó funkciót akkor baba nélkül le lehet ellenőrizni, hogy amikor az ujjunkal finoman megnyomjuk a matracot akkor kattanó hangot ad ki. Amikor nem akkor pedig nem. Nincsen semmiféle humbug dolog benne és abszolut könnyen leellenőrizhető. Egyébként mehanikailag sem lehetne megoldani, hogy csak úgy bejelezzen. Csak akkor jelez rosszúl ha vagy rosszúl állította be a felhasználó (ez esetben első alkalommal rájön) vagy meghibásodott a készülék.

Egyszerűen nem tudok már milyen hasonlatot kitalálni, hogy érzékeltessem, hogy nem halálos ítéletet mondok minden gyerek feje felé. Egyszerűen a normál rutinszerű megelőzésről beszélünk. Soha nem mondtam volna hogy felesleges pénzkidobás akkor sem, ha 1 figyelmeztetős jelzést sem adott volna ki. Örültem volna annak, hogy teljesen egészséges. A többi család akiket ismerek és használják nap mint nap soha egy percig nem sopánkodtak azon, hogy megvették. Van ennél jóval drágább dolog. Vagy pl az ajánlott védőoltások némelyikének is meg van az ára. Mégis fontosak és megvan a maguk szerepe.


A kórháztól pedig nem kell elvárni, hogy légzésfigyelőt fog osztogatni. Éppen olyan megonfolásból amiért nem fog a gyerek görkoriához is egy ajándék fejvédőt adni...

2012. jan. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
Nem osztogatni... a kórházak újszülöttosztályain sincs. Kivéve néhány nagyhírű budapesti kórházat. Ma kis hazánkban kevés kisbaba tölti az első 3-4-5 kórházban töltött napját légzésfigyelőn. Na, mindegy! Itt mindenki csak hajtja a magáét, a másik válaszát úgy, ahogy felületesen elolvasva. Az érvek és ellenérvek felsorakoztatása pedig igencsak sántít.. A kiengesztelhetetlen ellentéteket egy fórumban soha nem fogja feloldani senki..
2012. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
57%
Nevetséges ez a kérdés-válasz-pontozgatás, harc a két tábor között. :D
2012. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
12%

Tényleg röhejesek vagytok ...

Az 57. válaszon például mit kellett lepontozni????

Bocs, de Ti milyen emberek vagytok?

Így nevelitek a gyerekeiteket is?

2012. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!