Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti melyik tevékenységről...

Ti melyik tevékenységről mondtok le a baba mellett?

Figyelt kérdés

Főzés, takarítás - mindig rend van, bevásárlás, tanulás, babával minden nap sétálás, babával otthon olvasás-játék-éneklés, babával csavargás barátnőkhöz - ide-oda, babával programok úszás - mondóka klub - stb, férjetekkel foglalkozás, olvasás, edzés, saját ápolásotok, fodrász-kozmetikus-stb, esetleg otthoni munka, net, néha mozi-színház?

Én csinálnám mindet, de képtelenség, nem? :-)


2012. jan. 12. 12:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi tényleg, nem piszkálódni akarok, és tökre nincs közöm hozzá, csak vicces hogy írod, hogy a pénz miatt akarsz otthon könyvelni, míg a kaját rendeled, baba programokra,szoliba, fitnesz terembe, meg moziba jársz...:)

A könyvelés is inkább hobbi lenne nem?

De tényleg nem piszkálódásból:)

2012. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Logikus, hogy jól jön neki a pluszpénz ennyi hobbi, program mellett. Nem ingyenes semmi, miért ne kéne neki ugyanúgy a pénz?
2012. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy igaza van az utolsó előttinek.

Mindent akarok, de azt most rögtön...

Egyszer azt kérdezte egy pszichológus, hogy mit hajszolok?

Én azt válaszoltam, hogy nem akarom, hogy csak úgy elmenjen fölöttem az élet...

De lehet, hogy mindegy, így is úgy is elmegy.

Akkor is ki akarom tölteni tartalommal, és meg akarok felelni mindenhol :-)

Lehet, le kellene lassítani.

2012. jan. 14. 11:55
 14/20 A kérdező kommentje:

Ja, és szoláriumba, fitnesszterembe a felhalmozódott üdülési csekkekből járok, amiket el kell használni valamire, mert lejárnak.

Pénz pedig nem ilyesmire kellene, hanem félretenni, biztonságnak.

2012. jan. 14. 11:56
 15/20 A kérdező kommentje:
És ahogy minden kiadást tételesen vezetek egy excelben (ez is rengeteg időt elvesz), látható belőle, hogy rendelni kaját nem drágább, mint főzni. Max csak egy adag ebéd van egy nap, nem eszek ötször a fazékból.
2012. jan. 14. 11:58
 16/20 A kérdező kommentje:

Még egy gondolat, azért is vállalnék könyvelést, mert most bejelentkezett egy négy céges vállalkozó, és most belevághatnék. Ugyanis a tervem a jövőre, hogy itthon legyen vállalkozásom, ne kelljen dolgozni, és a kislányomért este 7-kor járni a bölcsibe, oviba. Merthogy akkorra érnék oda. Nem ilyen életet szánnék neki, ha van más alternatíva.

De egy vállalkozást időben el kell indítani, hogy pénzt is hozzon, mire kelleni fog.


Csak azért írtam még le ennyi mindent, mert nem fogalmaztam teljeskörűen az első kommentben.

2012. jan. 14. 12:11
 17/20 anonim ***** válasza:

11es vagyok, teljesen logikusa amúgy amit írsz!!

Én is szeretnék valami itthonról működő dolgot, vagy legalább valami sajátot, mint pl rendezvényszervezős,stb.

De egyenlőre még a kistesó téma jobban izgat:)15 hónapos a fiam és úgy szeretnék egy kislányt:)

2012. jan. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen, muszáj valamit kitalálni!
2012. jan. 14. 13:07
 19/20 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyesen csinálsz mindent! Bár fele ennyit meg tudnék valósítani, de se kedvem, se időm se ötletem nincs. Persze nem kesergek, mert jó az életem csak jó ilyenekről olvasni!

Hajrá!

2012. jan. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálsz mindent. Én sajnos nem vezetek ennyire pontosan mindent. Ennek ellenére minden szerepben igyekszek megfelelni. Nálunk is előfordul többször is, hogy rendelünk, vagy épp séta közben a kínai előtt megyünk el és összenézve a párommal beszaladunk egy ebédért:) Közben én azért járok főiskolára, mert én is olyan munkát szeretnék ami otthonról működik. programtervező informatikusnak tanulok és az a vágyam, hogy egy külföldi cégnél dolgozzak programozóként vagy valamilyen fejlesztőként. Már a második telefonos (ez előtt ipodos) programozó tanfolyamot fogom pluszba felvenni. Egyébként összeköttetésem is van rendesen család révén ilyen cégekkel. Viszont ahoz, hogy dolgozhassak protekció ide vagy oda... tudnom kell a nyelveket igazán. Ráadásúl amig anya arra a néhány órájára bejár (közben hol apa hol nagyi vigyáz a manóra) és jól is teljesít igazán...addig minden hónapban kap a sulitól tanulmányi ösztöndíjat is:) Ami nem egy vagyon, de jól jön az a jelenlegi 48 ezer ft szép új játékokra:) Nyilván nem ebből kell eltartani a családot, mert apa azért jól keres. De én bírom ezt a tempót. Sőt! azon gondolkozok, hogy de jó lenne a kislányom mellé egy lehetőleg kisöcsi...(apa is nagyon szeretne mindkét nemű gyerkőcöt) talán bele tudnánk sűríteni még néhány hónappal az államvizsgám elé. (Kihagytam néhány évet, külföldi út miatt, de még minidg nagyon fiatal vagyok) Nem szeretném a 20as éveimet se végigpelenkázni...30 után már szülni nem szeretnék. (2. után szeretném művileg visszaigazíttatni azt amit a terhesség elrombolt-palsztika(L)) Szóval szeretnék csinos huszonéves lenni. Viszont ha nyáron nem fogunk hozzá akkor csak 1 év múlva megyek bele legközelebb, mert nem szeretnék újra egy egész nyáron át akkora pocakkal közlekedni és a melegtől bevizesedett lábbal szenvedni. Szóval ezek az érvek eléggé leredukálják a baba születésének az idejét. Így a következő (utolsó) tanévem már még feszesebb ütemtempót igényelne.


Talán akkor én is el fogok azon gondolkozni, hogy mit kéne hanyagolnom a napirendből. De kizárt, hogy olyan tevékenységeket érintene amik a kislányomat érintené. Talán megtanítom apát porszívózni:)

Viszont neked tényleg csak gratulálni tudok. Nagyon szimpatikus az elképzelésed és teljesen egy hullámhosszon vagyunk ezen téren. Az a kevéske idő bármiből ami a célod rovására megy csekély áldozat ahoz képest, hogy később mennyi időt nyerhetsz mindenre. Főleg a gyerekedre. Sok sikert!

2012. jan. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!