Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én gondolom hogy kényelme...

Csak én gondolom hogy kényelmesebb az anyatej mint a tapszer?

Figyelt kérdés
Annyian írjak itt hogy a tapszer milyen kényelmes(most ne azt feszegessuk ki miért nem szoptat nem azt kérdeztem) de kérdem én miért mikor azt el kell készíteni üveget mosni sterilizalni stb. Szerintem egy szoptatás sokkal egyszerűbb amennyiben az anyának van elég teje és rendesen megy minden. Én szerintem a szoptatos anyáknak kényelmesebb a helyzetük.
2012. jan. 13. 15:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én szoptatok is és tápszert is adok. A tápszer sokkal egyszerűbb. 10 hetes volt a lányom, amikor repültünk és ugye az azt jelenti, hogy min. 3 etetés beleesik az egész útba (még ha csak 2 órás is a repülőút, de kimenni a reptérre, ott várni, meg még haza is menni). No, én nem mertem a repülőtéren szoptatni, mert szégyenlős vagyok. Pelenkázóban sem tudtam, mert egyrészt nem volt szék bent, másrészt pedig sorállás volt ott is. Így már majdnem szétdurrantak a melleim a repülőn, amikor mondtam, hogy elég, muszáj szopnia, mert már annyira fájtak a cickók. Szerencsém volt, hogy nők ültek mellettem, és a mellettem ülő fogta a sálam, hogy ne lássák az utasok a lényeget. Mennyivel egyszerűbb lett volna a tápszert odaadni neki. Az esti etetésnél is az ágyhoz készíteném a termoszba a forró vizet, a cumisüvegbe a hideget és ki se kéne menni a konyhába, ott rögtön össze tudnám dobni. Ráadásul a mellbimbóim sem fájnának.
2012. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az első gyerekemnel én is csináltam mindkettőt 8 hónapig tudtam szoptatni utána volt tapszer de éjjel mar nem kellett meg szerencsére ugye nappal sem csak azt evett mar. Most a kicsi meg csak 3 hónapos és remelem lesz neki tej 1 éves korig legalább néha ha dolgom van akkor fejek neki én is és kap mástól uVegbol de pl valahogy engem nem visel meg az éjszakai keles sem. Amint meghallom mar ugrok is félálomban eszik max 20perc kétszer nekem nem gond pedig korán kelek és későn fekszem a nagyobb fiam miatt. Pedig az elején én is sokat fejtem mert nagyon sok fejem volt de beállt mar a kereslet kínálat. Én sosem hordtam szoptatos melltartót itthon sem ilyet se hordok elmenni meg igenis szép cicifixbe megyek;)
2012. jan. 13. 16:06
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Számomra is sokkal egyszerűbb, könnyebb, olcsóbb, gyorsabb a szoptatás. Szégyenlős sem vagyok, bárhol megszoptatom, ha mást nem zavar. Pelenkát betűröm a pólóm nyakába és senki nem lát semmit. Tejem sose folyt feleslegesen, rendes melltartót hordok.
2012. jan. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal kényelmesebb a szoptatás, minden helyzetben! Ha pl. el kell menni otthonról, ugye a cici mindenképpen ott van, tápszerhez viszont vinni a vizet, tápot, üvegeket, stb ... Nem beszélve az éjszakai szoptatásokról, amikor a cicimet félálomban is elő tudom kapni, míg ha tápoznám, kimenni, elkészíteni éjjelente 2x-3x, utána elmosogatni ... Még belegondolni is rossz.

És hát a lényeg persze, hogy szuper tápszerek ide vagy oda, a babának messze a szoptatás, az anyatej a legtökéletesebb táplálék.

Én nagyon szeretek szoptatni, 9,5 hónapos a Babám, de már félek előre, hogy melyikőnk fogja jobban megsínyleni, ha elválasztom ...

2012. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Akkor kényelmesebb a szoptatás, ha anyuka csak rácsatlakoztatja a babát a mellére és tud szopni szépen a baba. Nálunk ez volt, az első gyereknél, evett és hízott, mint a malac.

A második fiam csak nyammogott, 10 hónaposan tápot kellett neki adni. Én két decis nem sterilizált pohárból adtam neki a tápot, forralt és lehűtött vízzel bekevertem és kész. Éjszakára meg előre elkészítettem, megmelegítettem, befalta és aludt.

Kicsi babánál biztos macerásabb lett volna, én örülök, hogy tudtam gond nélkül szoptatni.

2012. jan. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
én most kezdem el tapasztalni a tápszert és meg kell mondjam, reggel este kijönni a konyhába, Manót etetőszékbe míg összekutyulom, NEKEM sokkal de sokkal kényelmesebb mint aggódni a tejem miatt. Hogy vajon mennyit evett, figyelni, h mit eszek, mit iszok, mennyit mozgok, esténként fejni, ha begyulladt, 3 napig szenvedni, lázat lehúzni, folyton figyelni az arcát h mikor harap rá, kivenni az ujját az orromból,a számból, elkapni a kezét ha csapkod, visszafordítani mielőtt elkóborol a mellemmel a szájában és sorolhatnám. Sikerült 11hóig szoptatni de ez már megváltás volt nekem is, de neki is. Így szépen fekszik az ölemben és a saját ütemében mozdulatlanul szívja a cumisüvegből. Sokkal nyugodtabbak vagyunk mindketten. Most éljük át azt a nyugalmat,amit szopival kb 1hónapig. Anyagilag persze kész csőd és mindezek ellenére a kistesót is szoptatni szándékozom, mert tudom h az lesz neki a legjobb.
2012. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem teljesen kényelmes volt a tápszerezés.Mi lenne a nahéz benne???


Babavíz be a mikróba,bele annyi kanál tápi amennyi kell,összerázni és kész.Mindennel együtt max két perc.


Sterilizálás:azért csak van rá 10 perc/ nap.Pláne ha van mikrós sterilizáló (3000Ft) akkor még kevesebb.


Igen,könnyebb a cicit előkapni,de azért a tápszert bekeverni sem bűvész mutatvány.

2012. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az Én babám anyatejes ,de volt hogy fejnem kellet és az macera volt,hasonló a tápszerhez,azonban tudtam mennyit eszik ,illetve ha otthon hagytam nagyira egy kis időre csak elővettem a fagyasztott anyatejet.Most is jó hogy a hozzátápláláshoz használhatom ,és volt hogy a fejőgép mentett meg hogy nem ment el a tejem.

Szerintem a szoptatás a legpraktikusabb de ha nem ciciből kapja annak is van előnye. Tápszerhez nem tudok hozzászólni szerencsére.

2012. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Fura hogy valaki nem mer szoptatni nyilvános helyen lehet azt diszkréten.

Nekem egy kellemetlen élményem volt 6 hetes babám otthon volt, én orvosnál ügyeleten ,és elkezdett sírni egy baba a váróban ,a pólómból 1 percen belül csavarni lehetett a tejet szopis melltartó ide vagy oda :)

2012. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

En soha nem szoptatnam a gyerekemet nyilvanosan. Szerintem nagyon gaz.

A tapi nehany esetben sokkal egyszerubb (pl ha hazon kivul vagy).

Amugy lanyom csak anyatejes volt 6 honapig

2012. jan. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!