Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondolnátok erről az...

Ti mit gondolnátok erről az anyáról?

Figyelt kérdés
Ha két héttel a szülés után elmenne a nagyobb (2.5 éves) gyerekével egy olyan programra,ahová előtte is rendszeresen jártak(gyerekek közé).A kicsire nagymamája vigyázna ,hagyna otthon neki tejet.Ti nem néznétek rá furcsán?Nem kéne még otthon ülnie?Nem felelőtlenség ilyen korán elmászkálni "lényegtelen" dolog miatt?
2012. jan. 15. 13:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Mindenkinek a saját dolga mit csinál.Ha nem egy egész napos programról van szó akkor miért ne?Lehet még külön jó a nagynak,hiszen érzi, hogy nincs elfelejtve.Az ő szempontjából nem lényegtelen program, hiszen még nem olyan nagy és mivel írod, hogy rendszeres volt,ez neki biztos fontos.

Jó ha van egy olyan nagymama akire rá lehet bízni egy ilyen picit(mondjuk én anyum is ilyen), és az sem rossz, hogy ha tud lefejni tejet,sokszor jól jöhet.

2012. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
A nagyobb gyerek nem lényegtelen dolog. Fontos a vele külön töltött idő. A baba úgyis alszik a nagyi meg tudja mit csináljon ha felébred.
2012. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Miért kellene otthon ülnie?Menjen csak.Jót tesz neki,ha kikapcsolódik,és jót tesz a 2.5 évesnek is,hogy az anyja csak vele foglalkozik és szán rá külön időt.Egyébként is törést és féltékenységet okozhat a gyereknél,ha az addig megszokott programját felborítja a kisbaba érkezése.Ha a nagymama el tudja látni a picit,akkor nincs ezzel semmi gond!
2012. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

semmi rossz nincs ebben, nem wellneselni megy el egy hétre. van egy nagy gyerkőce akinek JÁR az a program ha mindig is megkapta :)

egyedül azt furcsállom, hogy 2 héttel szülés után hogy bír bárhova elmenni? :D irigylem, én nem lettem volna rá képes :) (folyton ömlött a cicimből a tej, 1,5 óránként kellett betétet cserélnem, pingvin mozgásban közlekedtem a sebem miatt és akkor már 2 hete nem aludtam :D)

2012. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

èn is otthon hagynám.....

én azt gondolnám, hogy de szerencsés, és nekem ilyenem miért nincsen? vagy is tuti féltékeny lennék. barátnömnél pár hétig az anyja hozza majd a gyereket, aztán majd ö kistesóval


De nálunk ahogy erövel bírom majd vinnem kell magammal a gyereket is. mi tornára járunk, oda ha nem lesz síros már korán vinni fogom a tesót, mert nagy tér, ha bele rakom horodzóba nem érintkezik más gyerekekkel, nem lesz beteg.

2012. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%
Én azt gondolom erről az anyáról, hogy igazán anya:-) Nem csak a kisbaba anyukája, hanem a nagyobb gyereke anyukája is. Ha teheti, meg tudja oldani menjen csak, és nem hiszem, hogy a nagyobbik gyerek állandó programja "lényegtelenebb".
2012. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Azt gondolnám, hogy nagyon jó anya, hogy a pici születése után is így foglalkozik a naggyal!

Mindenképpen csökkenti a "sokkot", amit a kistesó érkezése okozott és okoz a nagynak.

Le a kalappal, ha mindenki ilyen lenne, kevesebb testvér-féltékenység lenne.

2012. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Azt gondolnám, hogy szerencsés, amiért van, aki segítsen neki, és ügyes, miért igyekszik egészséges egyensúlyt tartani a gyerekei között. Azért, mert megszületett a kicsi, még nem lehet a sarokba tenni a nagyot. A pici még úgyis javarészt alszik, a nagynak pedig fontos, hogy érezze, anya "nem cserélte le".

Felelőtlenség? Miért lenne az? Nem egyedül hagyja otthon üvölteni a babát, hanem egy általa megbízhatónak tartott személy vigyázni fog rá.

Otthon ülni? Meddig? Ki határozza meg, hogy mikor teheti ki a lábát otthonról? Addig ne vigye a nagyobbat bölcsibe, oviba, ne menjen boltba, postára...

2012. jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

Úgy látszik, hogy a kérdés kiírója vagy nem szülő, vagy max 1 gyerekes, mert mi többiek nagyon egyetértünk :)

Én is mentem kb. 2 hetes volt a pici, amikor a nagynak fontos programja volt. Kicsit fáradt voltam, nehéz volt órákig állni, de nem akartam, hogy a nagy elhanyagolva érezze magát a kicsi miatt, nehogy azt érezze, nem szeretem annyira vagy ilyesmi. Számomra egyértelmű volt, hogy mindenképpen elmegyek.

2012. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem felelőtlenség,a nagyobbik gyermeknek is ugyanúgy szüksége van az anyjával együtt töltött időre mint azelött.Gondolj bele,érkezett 1 kistesó,aki körül mindenki ott legyeskedik,rá figyelnek,meg kell osztania a szülei figyelmét a kisebbel.

Én felnézek az ilyen anyára amelyik nem feledkezik meg a nagyobb gyermekéről és odafigyel rá,nem csak a kisebbikkel egy külön világot alakít magának ki.Az,hogy két héttel a szülés után kimoccan hidd el,felüdülés neki.

2012. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!