Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondolnátok erről az...

Ti mit gondolnátok erről az anyáról?

Figyelt kérdés
Ha két héttel a szülés után elmenne a nagyobb (2.5 éves) gyerekével egy olyan programra,ahová előtte is rendszeresen jártak(gyerekek közé).A kicsire nagymamája vigyázna ,hagyna otthon neki tejet.Ti nem néznétek rá furcsán?Nem kéne még otthon ülnie?Nem felelőtlenség ilyen korán elmászkálni "lényegtelen" dolog miatt?
2012. jan. 15. 13:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jól teszi!!!! A nagynak most ápolni kell a lelkét, hiszen ő nehezen dolgozza fel, hogy odakerül egy kisbaba!!! Ha anyuka egészsége engedi, akkor menjen is!!!!

Az újszülöttnek tökéletesen megfelel a nagymama/apuka is, neki mindegy, ki büfizteti, ki van vele, amíg alszik.


22 hó különbség van a gyerekeim között, amint hazaértem a kórházból a picivel, rendszeresen jártam a naggyal sétálni KETTESBEN!!!! Addig apa itthon maradt a picivel, akivel az ég világon semmit nem kellett csinálni. 3-4 óránként szopizott, mindig szopi után indultunk el a naggyal. A nagytesónak, aki azért akkor még szintén pici volt, nagyon jól esett, hogy kettesben vagyunk, mentünk vásárolni, játszótérre, ide-oda, láttam rajta, hogy feltöltődik velem, és nagyon örült, hiszen hiányoztam neki, amíg a kórházban voltam.


Úgyhogy nagyon is jó anyának tartom ezt a nőt, akiről írsz, vigyáz a gyereke lelkére!!!!!

2012. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
a nagynak nagy szüksége van anyára, mindig lesz egy kis féltékenység benne a pici iránt a trónfosztás miatt. Nálunk soha nem tudok elég időt tölteni a naggyal, a kicsi annyira nem igényli, örül, ha játszom vele, de annyira nem anyafüggő.
2012. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Annyira örülök,hogy ezt írtátok.Rólam van szó,és gondoltam megkérdezem kívülállók véleményét.Félek,hogy meg fognak érte szólni,hogy miért mászkálok már ilyen korán el.Az egészségem engedi,már a kórházban sem fájt a sebem.Fáradt vagyok,de ez más tészta.:)
2012. jan. 15. 13:57
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem ,RÁD nézünk kicsit furcsán.

Miért érzed úgy hogy ez az anyuka rosszul csinál valamit?Ha valakire rábízod gyermeked,ilyen picin,akkor arra az illetőre az életed rábíznád,gondolj bele,te senkibe nem bízol ennyire?Apa,édesanyád?Lehet,hogy neked lényegtelen egy gyermek foglalkoztatása ,társaságba beszoktatása,hidd el,Ő ( a 2,5 éves) alig várja már hogy mehessen.

Nekem csak 1 gyermekem van,mégis tudok több gyermekes anyaként gondolkodni.Én is hagytam a páromra az 1 hetes kislányt,meg volt etetve,aludt mint a bunda,apának csak figyelni kellett....Elugrottam autókázni mert éreztem becsavarodok,2 hét kórház után.Fél óra nem volt a világ.

2012. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14-es vagyok,bocs hogy durvább hangnemet ütöttem meg,nem gondoltam hogy rólad van szó,csak az ilyen gondolkodású nők,mert vannak páran többet nem érdemelnek,mint azt hogy leszúrják őket.Most nem rád gondoltam:)
2012. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

11.vagyok

Gondoltam, hogy magadról írsz :)

Figyi, lehet, hogy sokan be fognak szólni neked, de ne törődj velük. Tőlem rengetegen kérdezték, hogy miért nem vagyok otthon az újszülöttemmel. Szomszédok, játszóteres anyukák. Sza***rtam rájuk, a 22 hósomnak szüksége volt rám, sokkal jobban, mint az újszülöttemnek!!!!

2012. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hagyd otthon a kicsit, a nagyobbnak (aki még szintén picike) is szüksége van Rád! Nem szabad, hogy azt érezze, azért mert jött a kistesó, ő háttérbe szorul és nem mehet el a megszokott is programjára, ami neki igenis nagyon fontos! Ne legyen egy percig sem lelkiismeret furdalásod és ha valaki megszól, azzal ne foglalkozz, valószínűleg nem két gyermekes anyuka! Érezzétek jól magatokat!:)
2012. jan. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem csodálom, ha ki akarsz mozdulni időnként otthonról. Ez teljesen normális és ha nem teszed, egy idő után be fogsz kattanni.

Egyébként ismerek olyan "anyukát", aki a két hónaposát hagyta otthon a mamára (pedig állítólag szoptatott) hétvégente, mert a férjével jártak wellness-elni. Ilyenkor természetesen a két nagyobbat is otthon hagyta és mikor hazajött arról mesélt milyen jól érezte magát. Azzal is meg akart etetni, hogy 3 óránként fejt a gyereknek, de tudod, aki napokra otthon tudja hagyni a gyerekét (még ha az anyukájára is) azzal valami gond van. Amit Te szeretnél, az viszont teljesen természetes.

2012. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs ezzel! A nagyobb is fontos!
2012. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Előttem bőven leírták a lényeget:)

Jól teszed,menj csak,semmi baja nem lesz a kicsinek,a nagynak pedig nagyon fontos h érezze, h nem szorult háttérbe a kicsi miatt.Én is elmentem kereken 2 héttel szülés után a babaexpóra,de csak a nagy miatt,mert arcfestés is volt,és nagyon szerette volna.A kicsi túlélte:),a nagy meg boldog volt!!!És én is,mert mindenki jól járt.Ha van nagyobb gyerek is,muszáj akár saját magunkkal is megalkudni v kompromisszumot kötni.

És amúgy meg tojd le h ki hogy néz rád emiatt.Nem nekik kell megfelelni,hanem a gyerekek igényeit,szükségleteit kielégíteni.

Jó babázást!

2012. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!