Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok egy ilyen anyáról?

Mit gondoltok egy ilyen anyáról?

Figyelt kérdés
A szomszédomról van szó akinek van egy 10 hónapós lánya, sokszor éjszaka arra ébredünk fel h halljuk a kislány ordít de nagyon sokáig, 10-20 perc általában.Egyszer megkérdeztem h mi a baj miért sír ennyit a kislány, mire Ő azt válaszolta h azért mert pár napja éjszaka felkel és enni akar, de Ő nem ad enni neki mert 3,5 hónapós kora ota átalussza az éjszakát és attól fél ha egyszer megetteti minden éjszaka fogja kérni az ételt és Ő ezt nem akarja mert ugy gondolja semmi szüksége h éjszak is egyék.Mit gondoltok erről, én már anyira sajnálom szegény gyereket nem tudom mit tegyek, persze az anyukával sem akarok konfliktust mert elég jól megvagyunk de ezt nem tudom hová tenni.
2011. jan. 3. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Javasold neki, hogy este adjon tartalmasabb ételt, lehet nem elég neki amit kap, hiszen nő, kell az energia.

Mást nem nagyon tudsz csinálni, hiszen az ő gyereke.

Az is lehet, hogy a foga jön, vagy valami más a gond.

2011. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
azt gondolom,hogy 10 hónapos kislány nem azért kel fel éjszaka mert éhes,szerintem teljesen más baja,mondjuk jön a foga,az sokkal inkább elfogadhatóbb,ha rendesen kap vacsorát,nem fog éjszaka felébredni.de hogy nem nyugtatja meg,nem próbálja meg orvosolni a problémáját,az számomra teljesen elfogadhatatlan.talán rendesen utána kéne járni miért is sír az a gyerek.
2011. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem is biztos,hogy éhes...

Én voltam így,nem adtam enni,sem enni,mert nem akartam,hogy rászokjon.Vacsorára viszont többet adtam azután.4 napig tartott.

A másik gyermekemet viszont szoptattam éjjel,mert nála nem vált be....

próbálkozik,majd elválik bejön-e neki...

2011. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt mondja nem a foga, tudja h éhes mert egy éjszaka kiprobálta h megettete és azután aludt tovább.
2011. jan. 3. 12:00
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

A GYK tele van ilyen anyukával, aki "nevelési megfontolásból" sírni hagyja a gyerekét, mert hogy annak már át kellene aludnia az éjszakát/el kellene tudnia aludni egyedül stb...


Ez számomra kimeríti a gyerekkínzás fogalmát. Én a kezébe nyomnék egy Ranschburg-könyvet, hogy tanuljon belőle, és megkérném, hogy ne egyen, amikor éhes, ne igyon, amikor szomjas.

[link]

2011. jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%

Na, már megint egy olyan kérdés, hogy szidjuk együtt a szomszédasszonyt. Engem inkább ez zavar.

De hogy a kérdésedre válaszoljak: gyereket nyilván nem éheztetünk, én is szoptatom a 8 hónaposomat éjjel, de ha valaki nem így gondolja, lelke rajta. Ilyenkor szoktak nekik teát is adni szopi helyett, sok baba így leszokik az éjjeli evésről, és egy tíz hónapos már nem újszülött, nem fog neki lelki törést okozni. Ez azért kíméletesebb, mint ordítani hagyni, de attól, hogy itt kibeszéljük, nem lesz jobb senkinek.

Utolsónak meg: ha elolvasod a Ranschburg-könyvet, ő is csak az első néhány hónapban javasolja az éjszakai etetést.

2011. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsóval teljesen egyetértek!

Az a gyerek valamiért sír, valamit szeretne, valami baja van, ezt orvosolni kell! Ha éhes, akkor lefekvés előtt adjon neki több ételt, lehet, hogy szomjas, akkor pár korty víz is elég, ha felriadt, megijedt, ki kell venni megnyugtatni stb... hihetetlen, hogy 10-20 percig képes hallgatni sírni a gyerekét, amígy álomba sírja magát! :(

2011. jan. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%

12:21 vagyok, bocsi a 4. válaszolóval értek egyet.

Szerintem nem arról van szó, hogy szidjuk együtt a szomszédasszonyt, de ha sír egy gyerek, ne hagyjuk hosszú percekig sírni, nem?

2011. jan. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ez mióta tart? Mert ha pár napja vagy egy hete akkor lehet a foga de ha régebb óta akkor az elég durva...

Az én lányom is rendszeresen ébred éjjel, sír is igen, sőt sikít.Most a foga jön épp. Második gyerek, mindig fel volt kapkodva hogy ne zavarja fel a, a testvérét b, a szomszédokat c, apját. Szoptattam 1 éves koráig, éjjel is kétszer cicizett.

Na jól el is van kapatva. Mondjuk én sose hagyom visítani egy két percnél tovább de el tudom képzelni hogy van aki igen. Nem azt mondom hogy helyes sírni hagyni. csak azt hogy helytelen nevelés következménye is lehet.

Ha éhes amúgy nem értem miért nem vacsoráztatja meg?? Gondolja hogy elmúlik az éhsége egyszer csak? Leszokik róla vagy mi? Nem értem...

2011. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Utolsónak meg: ha elolvasod a Ranschburg-könyvet, ő is csak az első néhány hónapban javasolja az éjszakai etetést." Ha választanom kell, hogy éjszaka vizet, cukros teát vagy tápláló anyatejet adjak a gyermekemnek, nem kétséges, hogy az anyatejet fogom választani. Majd amikor megérik rá, akkor át fdogja tudni aluni az éjszakát evés nélkül is. A szobatisztaságot, a beszédet, a járást sem várjuk el a csecsemőktől egy bizonyos életkoron alul, miért lenne kivétel az éjszaka átalvása? Gratulálok annak az anyukának, akinek jól alvó babája van, szerencsés, de azok a babák is teljesen normálisak, akik éjjel felkelnek enni.

[link]

[link]


Az én fiam mostanában azért szokott gyakran megébredni, mert éjjel álmában hasra borul, és így nem tud aludni. Egy kis szopi megnyugtatja, és már alszik is tovább, meg mi is. :-)

2011. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!