Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nincs napirend egy 7...

Baj ha nincs napirend egy 7 hónapos babánál? Csak a fürdetés a stabil dolog. De nálunk nem olyan ideális az élet, hogy eszik, játszik, alszik, eszik, játszik, alszik.

Figyelt kérdés

Ébred, eszik, játszik, megint eszik aztán aslzik, vagy ébred, játszik, aztán eszik..szóval összevissza van az egész nap. Az sem iztos, hogy 3 óránként eszik, van, hogy 4 van, hogy 2. Én meg csak azt olvasom, hogy napirendnek KELL lennie, mert egyébként lelkisérült, zavarodott, nem tudom milyen ferde lesz a gyerekem.

Nálunk is volt napirend, míg a fogzás be nem zavart. Azóta semmi nem a régi, és nem is látom, hgy nagyon vissza akarna állni.



2012. jan. 15. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi olyan napirendett tartottunk hogy ha rossz ido volt kevesebbet vagy egyáltalán nem voltunk kin,este a furdetés és alvás szigoruan be volt tartva.Nem tábláztam be minden percet.Evett aludt amikor kívánta.
2012. jan. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van egy babás könyvem, pont a minap olvastam és jókat kuncogtam. 2 napirendet is leír, egy 6 hónaposét meg egy egyévesét.

Na, képzelheted...8:00 -felkelés, reggeli. 8:30-9.10. játék...9:10-10:15 -alvás.....stb:)

Nekem a nagyobbiknál se volt kész napirendem , talán nálunk is a fürdés volt a fix pont. Ennek ellenére, úgy nagyjából lezajlódtak/nak a napok.

2012. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

nekünk már kb. 4-5 hetes korban volt napirendünk.

7 hónaposan már nagyon flottul működött minden, ugyanis 5 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, így nem csak a fürdés és séta volt fix időpntban amihez hozzáigazodott minden más hanem a szilárd étkezés is ami ennyi idősen már 3 volt.

kb. így nézett ki:

felkel, reggelizett, játszottunk, 10óraizott és aludt. felkelt, játszottunk, ebédeltünk délben, megint játszottunk és 1kor lementünk sétálni, általában közben aludt egy nagyot.

3kor hazaértünk, uzsonnázott, játszottunk és aludt.

felkelt, játszottunk, 7kor fürdés, majd apával játék, 9kor szopi, alvás

2012. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, jó dolog a napirend. Csak ezt nem mindegyik baba tudja :).

Komolyra fordítva, a fogzás nálunk is felborított mindent, amit azt jelenti, hogy mindenki akkor aludt és evett, amikor éppen tudott.

Meg nekem nem olyan tökéletes az életem, hogy nem muszáj időnként mindenhova magammal vinni a kicsiket, mert egyszerűen nincs kire hagyni, és a bankban meg a hivatalban vagy az orvosi rendelőben a kutyát nem érdekli, hogy kinek mennyire zavar bele az életébe, ha nem pont a "kijelölt" időben eszik, alszik.

Nem panaszkodni akarok, csak példa, hogy megbökhetem a napirendem sokszor, ha mindent egyedül kell megoldani. De nem aggódom amiatt, hogy ettől baja lenne a gyerekeknek, sőt talán inkább könnyebben alkalmazkodnak, persze ez csak az én véleményem.

2012. jan. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos korára lett napirendünk, addig fix pont csak a fürdetés volt és jelentem még él és virul, ugyan még mindig összevissza alszik, de mára már az etetések és a fürdés, esti lefekvés kb minden nap ugyanakkor zajlik.(11hós)

A napirend jó ha van, de nem tragédia, ha nem sikerül mindig betartani, a gyerek visszajelzést ad, ha épp őmiatta csúsztok el, akkor nincs gond. Vissza fog állni ha kibújt a fogacska.

2012. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam:-) Volt eddig nagyon f@sza kis napirendünk. Órát lehetett hozzá igazítani, de a fogzás miatt borult.Hát a fogacska (illeve egyszerre kettő is) már kint vannak pár napja, de nem tűnik úgy mintha ő nagyon vissza akarna állni a "megszokott rendhez".

Mostanában a délelőtti alvást is száműzte az életéből. Pedig eddig az nagyon fontos volt neki, ha valami miatt nem tudott délelőtt aludni azt egész nap éreztette velünk:-) Most meg háborog ha berakom a kiságyba a haverokhoz. Szóval ez is borult...meg szinte minden:-)

2012. jan. 16. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!