Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor váltsam ki a reggeli,...

Mikor váltsam ki a reggeli, vacsorát?

Figyelt kérdés

Segítsetek, hogyan tovább!! A kislányom 7 hónapos, 4 hós kortól hozzátáplált, már csak reggelire (7-7:30 között van) és vacsira (ez nálunk fürdés után 7:30-8 között) eszik tápszert! 6 hós kora óta van így. Melyiket kell kiváltani legközelebb?? Ráérek még vele? Mert nem igazán tartom jónak, h ilyen hamar elhagyjuk a tápszert, hiszem még csak 7 hós, de akkor is érdekelne hogy folytassam. És a vacsi ha már nem tápszer, akkor azt mikor adjam, mert a megfürdetett gyereket nem szívesen kenném ki. illetve ismerek olyan babát, aki vacsizik pl. 6-kor, kb. 8körül fürdik és utána még iszik tejcsit, persze ő már 2 éves.

Bizonytalan vagyok, kérném tapasztaltabbak segítségét!! :-)


2012. jan. 15. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

A reggelit és a vacsorát nem kiváltjuk, hanem pótoljuk. :)

A reggeliben nem tudok segíteni, mert reggel a lányomnak nem kell tápszer.

De a vacsora az úgy van, hogy fél 7 körül vacsorázik, utána 7-fél 8 körül fürdés, kicsit még szöszmötöl, olvasunk, stb. Aztán amikor látom, hogy kezd álmos lenni, akkor iszik kb. 150 ml tápszert. Általában utána 10-20 perc, és visszük is lefeküdni.

Szóval a vacsora "kiváltása" így szokott működni általában.

2012. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kislányunk, de reggeli és vacsora még tápszer. Emellett van tízórai, ebéd és tartalmas uzsonna, de néha még este 7 körül is kér enni. Fürdés nálunk fél 8-8. Utána játszunk, és fél 9-kor tápszer, majd 9 körül alvás. Mi így csináltuk régebben is.

Azt javasolta a védőnő hogy amíg elfogadja a tápszert, addig nyugodtan adjuk neki.

2012. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 évesek a gyerekeim.

A reggeli még most is csak tápszer (200-240). Ez reggel 9-negyed 10-kor esedékes.

A vacsora kb. 11 hónapos korukig volt tápszer (este 21.30 kor, fürdés után), azért hagytuk el, mert már egyáltalán nem kellett nekik, már nagyon fáradtak, álmosak voltak addigra, csak nyammogtak, vagy elfordították a fejüket, nem nagyon akarták már meginni, csak a macera volt vele.

Most az utolsó evés, a vacsora 19.00 körül van, utána kis játék, fürdés, és 8 után, legkésőbb 9-kor alvás.

Nálunk vacsorára tejpépet, rizspépet, babakekszet esznek gyümölccsel. Vizet isznak utána egy keveset.

2012. jan. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 éves a gyerekem, reggelire még mindig csak tejet kér, vacsorára meg fürdés előtt azt eszi amit mi, majd lefekvéskor kap 3 deci tejet.


nagyon butaság lenne ha kiváltanád, 1 éves korig fő táplálék a tej és napi fél literre szüksége van! szerintem így is kevesebbet kap mint kéne. de a fél liter egészen iskoláig megmarad, úgyhogy ne váltsd ki! :)

2012. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! Én is így gondoltam, hogy maradjon a tápi, később tej, csak azt hittem ezeket is kell váltani. :-) Csak a vacsi olyan fura nekem, mert az uzsonna után, kb. 4 óra telik el fürdésig, és még így is alig akarja megenni a 180 tápit, mi lesz ha még előtte vacsizik is? :-)
2012. jan. 16. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!