Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babámnak ki szeretn...

10 hónapos babámnak ki szeretném váltani a reggeli (első) és a vacsorai (utolsó) tápszeres étkezését, mit ehetne?

Figyelt kérdés

Reggel 8kor kel és 1/2 9kor tápszert eszik 100 ml mostanában,mert náthás,de 200-240 mili is lecsúszik.

Tízóraira gyümölcsöt vagy krémtúrót kap.

Ebédre főzeléket.

Uszonnára vajas,túrós-tejfölös kenyeret,sajttal vagy esetleg gyümölcsöt,attól függ mit kíván.

Vacsira pedig megeszi a 200 ml tápszert.Ezt a két tápszeres étkezést szeretném kiváltani neki,de mit adjak helyette?

A tejpépet,egyáltalán nem eszi meg,próbáltam.

Ezért nincs ötletem sem.


2011. dec. 27. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne válts ki, hiszen jó, ha megissza ilyenkor még a tápszert, később tejitalt vagy tejet majd.

Inkább vezess be plusz étkezéseket, a tápszer pedig maradjon meg, mint folyadék. Már ha van igény plusz étkezésre.

Lányom kb. 11-12 hónaposan váltott, és akkor már reggel csakis szilárd kaját volt hajlandó elfogadni, de este vacsizik egyet fél 7 körül, és este 8 körül ugyanúgy megissza a kis itókáját. 14 hónapos

2011. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, miért szeretnéd kiváltani? Egy éves korig ajánlják az orvosok a tej alapú táplálást, vagyis napi legalább 500 ml tejalapot. Nem feltétlen tápszert.

Reggelire esetleg joghurt?

Én akkor uzsinál variálnék, arra gyümölcsöt, és vacsorára valamilyen kenyeret. Vagy főzelék napi kétszer? Uzsira vagy ebédre is?

2011. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ez az az étkezés amit nem váltunk ki csak pótolunk ha éhes. a tápszer marad. reggelire tápszer után kaphat vajaskenyeret vagy joghurtot, az esti tápszer előtt meg főzeléket mondjuk.


de úgy 4-5 éves korig a reggli/esti tej marad.

meg egyébként is, 1 éves korig a fő táplálék a tej, szép is lenne ha egyáltalán nem kapna aztán meg napi fél liter tejalapú kell a megfelelő fejlődés érdekében :)

2011. dec. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igazából eddig fel sem merült ez bennem,csak 1 hetet anyóséknál töltöttünk és ő kérdezett rá,hogy miért vacakolok még ennyi idős gyereknek a tápszerrel.Nagyon elbizonytalanodtam.

Tejpépet egyáltalán nem eszi meg,pedig több félét próbáltam neki.Én maradnék szívesen a tápszernél,nekem ez így kényelmes és a fiam is szereti.De esetleg ha hirtelen nem akarja elfogadni(mert már erre is gondoltam),akkor mit adhatnék neki?

2011. dec. 27. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha véletlen nem fogadná el, mint pl. a lányom sem, akkor most már egy csomó tejterméket ehet. Pl. joghurt, túró, sajt, kefir. Lányomnak sokszor csináltam gyümölcstúrót vagy főzeléket joghurttal/tápszerrel/sajttal vagy kefírt/joghurtot gyümölcsökkel, keksszel stb.

De vacsira is ehet már főzelékeket vagy kenyeret valamivel.

De ameddig megissza a tápszert, addig szerintem örülj neki. Nekem nagyobb gondot jelentett, hogy lányom teljesen lemondott a tápszerről (tejről, tejitalról, kakaóról és most sem iszik semmi ilyet, pedig már nagyobb).

2011. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Rendeben,nagyon köszönöm a segítséget.Én meg vagyok elégedve ezzel atápszerrel,szereti nagyon(még!).Akkor adom neki,amíg elfogadja. :)
2011. dec. 27. 22:46
 7/14 anonim ***** válasza:

1 éves korig szigorúan kell a napi 500 ml tej alapú étel!Ez lehet anyatej,tápszer vagy tejital!Ők még ilyenkor gyorsan fejlődnek ezért kell a tejalapú étkezés a csontozatuknak!Semmiképp nem váltanám ki!Főleg nem ebben a téli,influenzás időben!A tápszer tele van vitaminokkal,nyomelemekkel stb!Az én 19 hós fiam még reggel este tápszert iszik és eszem ágában sincs átállni másra!Ha netán vmikor vmiért nem fogadná el akkor is tejet,kakaót adnék neki!


Jajj de bírom az ilyen okoskodó anyósokat.....

Én csak azt tudom mondani ha bármikor ilyen fajinakat mond anyósod mindíg olvass utánna(most is nagyon jól tetted hogy itt kérdeztél)vagy kérdezz előtte védőnőt,orvost mert már nem az a világ van mint anyósék idejében 30-40 évvel ezelőtt!

2011. dec. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! mindenképpen szeretnék adni neki tápszert,nekem tényleg nem tart semeddig sem bekeverni,de anyósom nagyon elbizonytalanitott az egy hét alatt,védőnő januárig sehol,kerestem őt,ezért bátorkodtam itt feltenni a kérdést.

Lassan utánajárok,ha betölti az 1 évet,akkor melyik tápszer adható neki,remélem addig nem lesz vele gondja.De azért jobb tudni,mit ehet tápszeren kívül,ha esetleg ugye nem kéne már neki.Ez miatt is bizonytalan voltam.

2011. dec. 27. 22:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Ne hallgass anyósodra, ő még másként csinálta. Ha továbbra is nyaggat, mond meg neki, hogy az orvos mondta, hogy kell még neki a tápszer.
2011. dec. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
z én babám nem fogadja el a tápszert..reggel iszik kb 50 mili és kész.tejpépet eszik egyszer 200ml kb.de még csak 5 és fél hós.így csak 250 mili max a napi tejbevitele...mit lehet csinálni ilyenkor?már ilyenkor is bevezethetem a tejtermékeket??nagy baj,ha nincs meg az500 mili??
2011. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!