Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan maradnak el a szopik,...

Hogyan maradnak el a szopik, ha először szoptatok és utána van a pépes/szilárd étel?

Figyelt kérdés
Gyermekem 7 hónapos, napi 5-6x szopik, ebédre és uzsonnára kap mást is a szopi után. Védőnő tanácsa szerint a szilárd ételt szopi előtt kellett volna adnom, de én mégis inkább megszoptatom és utána kapja a többit(gyümölcs, főzelék husival). A kérdésem az lenne, hogy így hogy váltódik ki az étkezés? Mert ugye a gyerek nem fogja mondani, hogy inkább enne, mint szopna, ha éhes. Vagy esetleg 1 éves kora után változtatni kell a sorrenden (előbb étel utána szopi)? Tapasztalt anyukák tanácsát várom, akiknél fontos volt, hogy a gyerek szabja meg az ütemet és hogy az anyatej legyen a fő táplálék 1 éves korig.
2012. jan. 18. 17:01
 1/5 anonim válasza:

Nálunk a kicsim 11 hónapos koráig szopizott, napi 4x, 5x. Mellette viszont rendesen evett minden étkezéskor (rengeteget!) :)


Ahogy idősödnek, rendkívül mozgékonyak lesznek, és már amúgy sem elég tápláló nekik csak az anyatej.

Szóval úgy vélem, ne kajcsi "helyett" adj neki tejcsit, hanem mellette, amikor megkívánja.


Apránként majd ezek az alkalmak is elmaradnak, és marad csak az igazi étel, ők amúgy is jobban tudják, hogy mikor elég az anyuból... :)

2012. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

így sehogy :) amíg kostoltatsz addig így csináld, utána fordítsd. attól, hogy kiváltasz 2 vagy 3 étkezést, még az anyatej lehet a fő tápláléka ha elérhetővé teszed neki.

én így csináltam, nem bántam meg, nem lakott jól mát a tejemmel, viszont ha először szopizott akkor eltelítődött vele, így ennyi nem tudott rendesen. a vége az lett, hogy fogyott

2012. jan. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy így sehogy!

Nálam mindkettő 10 és 11 hónapos kora között egyszerűen egyre kevesebbet szopott, és egyre többet evett, 1 éves korukra el is választották saját magukat (én még szoptattam volna, de nem kellett nekik).

Nyugodtan rábízhatod a gyerekre, én is azt tettem, nem erőltettem semmit, gyönyörű jólfejlett gyerekek akik imádnak enni, soha nem volt étkezési problémájuk.

2012. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ki szeretnéd váltani az étkezést, akkor cseréld meg a sorrendet és folyamatosan emeld a pép mennyiségét. Ha neked így jó és nem akarod még kiváltani, akkor meg maradjon minden ahogy van.
2012. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2012. jan. 19. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!