Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos fiamtól megőrülök...

10 hónapos fiamtól megőrülök éjszaka, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kicsi korától fogva kézben alszik el. Leteszem , felébred majd újból kézbe , így megy ez 2 órán keresztül. Utána alszik legjobb esetben is 2 órát. Magam mellé veszem , megszoptatom , megint 1-2 órát alszik max. Próbáltam már hogy egész éjjel velem alszik , de úgy sem hajlandó aludni , mindig felébred , üvölt, hiába beszélek hozzá , hiába simogatom. Próbáltam már az ágyába is altatni , ott ültem mellette , simogattam , de nem alszik el. Egybe 2 óránál többet nem alszik. Nappal 2-szer szokott aludni, akkor is általában a babkocsiban vagy ugyanúgy ringatva.
2012. jan. 19. 11:46
 1/3 anonim ***** válasza:

az a baj,hogy ahogy te is írtad:kis korától mindig így aludt el-és ezt szokta meg.

ilyenkor nagyon nehéz megváltoztatni a szokását,-de persze nem lehtetlen,csak kitartás és türelem kell hozzá. alakítsál ki egy új altatást. amikor látod,hogy fáradt,rakd le az ágyába.nyílván sírni fog,de hagyd sírni nyugodtan! majd 5perc múlva bemész hozzá-és visszafekteted (lehetőleg ne sokat beszélj hozzá) csak akkor vedd ki az ágyából ha üvöltve sír,de amint megnyugodott visszafektetni,megsimogatni és kijönni! ezt addig kéne csinálni amíg be nem alszik-de közbe mindig párperccel később bemenni hozzá. Tudom hogy ehhez sok-sok türelem kell,de előbb -utóbb fel fogja adni.Én nappali alvásokkal kezdtem ezt a módszert,mert tudni akartam,hogy meddig tart és hogy van-e értelme.DE megérte,mert utána már nem tartott órákig az altatása..

2012. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mintha a Fiamról írnál, Ő 9,5 hónapos ...

Tudom, hogy nem leszek népszerű, de miután Ő még nappal sem alszik, mindössze 2x nagyjából 20 percet, ergo olyan vagyok, mint egy idióta zombi, én vettem egy nagy levegőt, este a szokásos cicizés után betettem az ágyába, én ki, és aludjál Kisfiam ...

Majd beleőrültem, úgy ordított kb. 20 percen keresztül, de aztán elaludt. Utána ahányszor felkelt, mindig kivettem, kis simi és vissza. Volt ordítás persze, de egyre rövidebb ideig. Most ott tartunk, hogy bár fel-felsír éjjelenként 2-3x, de magától alszik tovább a SAJÁT ÁGYÁBAN, és egyre maximáltam az éjszakai szopik számát, de utána is szigorúan vissza az ágyába. (ezt hajnali 2-3 óra felé ejtjük meg) A nappali alvásoknál ugyanezt játsszuk, hogy amikor látom, hogy álmos, be az ágyba, ordít, majd alszik.

Egyszerűen nem bírtam már, hogy fél órákat altatgattam 20 perc alvásért. Éjjel meg én is belementem volna már abba is, hogy aludjon mellettem, de ott is ordított. Nekem elegem lett ... Most ezzel a felállással elvagyunk, bár javulhatna tovább is a helyzet, de ne legyünk telhetetlenek.

És én a tréningezéssel egyidőben elkezdtem neki adni a Sedatif PC-t is.

2012. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most olvastam az első választ, látom, hogy nagyjából megegyezik a tanácsunk :-)

(2.)

2012. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!