Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam? Vagy túl sokat...

Elrontottam? Vagy túl sokat várok a babámtól?

Figyelt kérdés

Nyáron érkezik a kistesó, ezért úgy döntöttem,hogy a babakocsit szépen elhagyjuk és biiklivel járunk boltba. Sajna a boltban,csak kézben cipelhető kosarak vannak,nincs olyan amibe a gyereket bele lehetne ültetni. Ma elmentünk a 14 hónapos lányommal,és bár mindennap oda járunk,olyan volt mint egy kis "szédült birka":):)

Nem akarta fogni a kezem,minidg arra akrt menni,amerre nem kellett volna.

Szépen lassan csak meg fogja szokni, ugye???


2012. jan. 19. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Elöször is ragaszkodj ahhoz, hogy fogja a kezedet, mert különben nagy baj lehet belöle, könnyen érheti baleset. (Több eset volt az ismerösök között, hogy hoirtelen kiszaladt a gyerek az autó elé, és meghalt)

Másodszor Nem biztos, hogy jó, ha kocsi nélkül mentek - ha meglesz a pici, akkor neki úgyis kell, a nagyobbikat meg nem tudod vezetni. Szerintem eleve még túl kicsi ahhoz, hogy mindenhová gyallog járjon, föként úgy, hogy nem tudod kontrollálni, hogy merre megy.

2012. jan. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Minden kisgyerek átesik ezen a korszakon. Ki hamarabb kezdi el szoktatni a közlekedéshez, ki később. Első gyerekemnek 14 hónaposan testvére született, így ő akkor már mellettünk sétált, úgy hogy a babakocsit fogta. Második gyerekem 18 hónapos volt, mikor született a harmadik babám. Neki addigra kellett megtanulnia.

Amúgy a középső gyerekem 14 hónaposan már nem is volt hajlandó kocsiba ülni. Számomra ezért rejtély, hogy hogy tudják babakocsiba ültetni az anyukák 3 év körüli gyerekeiket.

2012. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kb egy 2 évestöl várható el amit töle vársz el, de elkezdheted tanítani már most.


Mi már tudunk a lányommal (15 hós) boltba menni. fogja a kezemet. mivel elöször babakocsi is jött mellettünk (az enyémet lehet egykézzel tolni) és ha nem fogta a kezemet akkor egyszerüen bele ültettem (persze akkor hisztiezet de ez van). most a boltban rohangál pár kört, tudom mit akarok venni így ö is cipelhet valamit. csak akkor megyek így ha tudom 2-3 dolognál amit egykézzel elbírok nem kell több. ìgy ha nem hallgatna akkor felvenném és ölbe vinném.

Gyakoroljatok de ezt simán séta közben is lehet.

2012. jan. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszike!!


Én is tavaszra terveztem a babakocsi elhagyását,de egyszerűen nem marad már benne,pedig csak boltba járunk azzal,ami kb 3 perc.


Persze,figyelek rá,fogom a kezét, de ma kicsit elbizonytalanodtam,nem gondoltam,hogy ilyen nehéz lesz.

2012. jan. 19. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:

14 hós még pici hozzá, hogy elhagyd a babakocsit. Elég elhagyni a babakocsit a szülés előtti hetekben.

Jaj még annyira pici, tényleg ne várd tőle, hogy menjen melletted, és közreműködjön a bevásárlásban.

Nálunk 22 hó a különbség, 21 hósan hagytuk el a babakocsit (akkor már csak bevásárláshoz használtuk, szerettem abba pakolni, nem kellett cipekedni).

2012. jan. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!