Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne az a pont amikor úgy...

Mi lenne az a pont amikor úgy döntötök/döntöttetek, hogy külön mentek apával?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 21:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Ha teljesen elhidegülnénk egymástól és már rendbe sem akarnánk hozni a kapcsolatunkat.


Bocsi ha rosszul ítéltelek meg, de nekem a kommented alapján az jön le rólad, hogy te egy tipikus önfeláldozó nő vagy, aki a saját igényeit lesz.rja. Figyelj, most komolyan, miért is kell korábban felkelned, hogy takarítani és főzni tudj??? Ezt annyira furcsállom. És akkor mit csinálsz egész nap? Non-stop a gyerekkel foglalkozol? Hidd el, az sem jó. Egyrészről amiatt, hogy nem tanul meg egyedül játszani (ami nem a te kényelmed miatt fontos, hanem a saját önállósodása miatt), másrészről hozzászokik, hogy anya mindig mellette van, 1 percre sem hagyja egyedül és ez megint csak neki sem lesz jó a későbbiekben. Ezzel nem azt mondom, hogy ne foglalkozz vele egyáltalán, hanem hogy a főzés és a házimunka simán belefér egy napba.

A párod meg az otthon töltött idő nagy részét az ágyban fekve tölti? Na ne már! Akkor te szépen készítsd elő a baba dolgait (kaja, pia, pelus stb) és amikor hazajön, magyarázd el 2 mondatban, hogy mit kell csinálnia és szépen lépj le egy pár órára.

Ne hagyd magad elnyomni, mert különben ez lesz belőle.

Ahhoz, hogy tiszteljenek minket, nekünk is úgy kell viselkednünk.


Ha nem így van, ahogy leírtam, akkor bocsi még1x, mindent visszaszívok :)

2012. jan. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Önfeláldozó lennék?Lehet, hogy igazad van.Nem lógok a gyerek nyakán egész nap szépen elvan egyedül is csak most tanul igazán járni és ez most jobban érdekli mint bármelyik játék.Azért próbálok mindent megcsinálni amíg fel nem kel mert jobban szeretném azt az időt nem a 4 fal között tölteni hanem sétálni kimozdulni itthonról.Ha fogom a kezét akkor már szépen sétál és itt a ház elött sokat szoktunk sétálni és közben mindent kielemzünk.

Amikor a párom hazaér eszik és lefekszik az ágyra vagy a szőnyegre és közben tv-t néz neki ez a játszás a gyerekkel.Sétálni úgy megyünk ha én szólok rá nem épp finoman.Este fürdetés altatás és 7-kor már alszik is.Akkor lenne időnk beszélgetni egymással foglalkozni de nem.Tegnap este éjszakára ment dolgozni.7-kor aludt már a kisfiam ő gépezett én szokásos fél órás tornába kezdtem fél 8-ra végeztem leültem az ágy elé és vártam hátha észreveszi magát de nem csak amikor a Barátok Közt kezdődött akkor állt fel a gép elöl és ült oda.Fél 9 után meg ment is dolgozni és ez így megy minden nap.

2012. jan. 20. 07:19
 13/18 A kérdező kommentje:

Egyébként szeretem állítása szerint ő is nagyon de valahogy nem ez jön le.Nem tudom mit kéne csinálni mert ha 100-szor nem hoztam már fel a témát akkor egyszer sem és mégsem történik semmi.

Az bánt a legjobban, hogy tudom, hogy nem ezt és ennyit érdemlünk a fiammal együtt.

2012. jan. 20. 07:21
 14/18 anonim ***** válasza:
Engem már kétszer megütött megbeszéltük ha még egyzser felemeli a kezét abba az orába elköltözünk a lányommal. Nagyon sok mindent lenyel az ember ha van egy gyermeke.
2012. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk biztos sokan azt gondolnák, hogy hülye vagyok hogy még együtt vagyok a párommal, főleg hogy most jön a második bébi is. De! Igaz, megcsalt egyszer. Bevallotta, megbánta és tudom hogy nem tenné meg mégegyszer. Nem fürdeti és nem is tette sosem tisztába a gyerkőcöt, mert nem tudja megtenni. Mert finnyás meg mert fél hgoy elront valamit. Sokszor veszekszünk mert mindketten makacsak és önfejűek vagyunk. De mindezek ellenére tudom hogy szeret minket, hisz a második bébit sem egyedül hoztam össze! :) Meg közösek a céljaink, közösen döntünk mindenről, még az utolsó 100ft elköltéséről is. Egy csapatként dolgozzuk fel a napi problémákat, annak ellenére hogy néha nálunk is van olyan, hogy úgy kell nyaggatni, hogy hát haverokhoz van kedve elmenni, velünk meg nincs kedve sétálni. De meg kell érteni őt is, sokat dolgozik, meg egy feleség nem tudja pótolni a haverokkal töltött idétlenkedést. Felfogtam úgy hogy kell neki a szabadság. Olyankor feltöltődik, és újult erővel vág neki az élet nehézségeinek. Én pedig a gyerekvállalással vállaltam hogy anya leszek, hogy hajnalban kelek, hogy későn fekszem, hogy keveset alszom és sokat dolgozom. De mindezekért kárpótol mikor látom játszani és nevetgélni apát és a kislányomat, vagy mikro apa a netet böngészi a kistesó nevét kutatva. Sokszor bepunnyad az ember, ilyenkor neked kell egy kicsit erőt venni magadon, kedveskedni neki, és meglátod, ha szeret és még kellesz neki, észre veszi mennyit fáradozol őérte is. Mi 8 éve vagyunk együtt, 17 évesen jöttünk össze. Sokmindenen keresztül mentünk már ahhoz hogy nem hagynám csak úgy ellaposodni, kihűlni a kapcsolatunkat. A férfiak lusták ahhoz hogy ilyennel foglalkozzanak! legyél te az okosabb és irányitsd úgy a dolgokat ahogy neked jó!
2012. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mintha rólunk írnál... Uez a helyzet nálunk is. Mi is lakótársak vagyunk már, csak én kb.fél éve döntöttem úgy, hogy abbahagyom a folyamatos őrlődést, hogy miért ilyen, és miért nem veszi észre, hogy kicsit többet igényelnék belőle.Egyszer még megpróbáltam vele utoljára beszélni ezekről a dolgokról, de elaludt közben... Már magasról teszek rá, hogy viselkedik itthon, úgy döntöttem, nem férjként, hanem lakótársként nézek rá. Kevesebb a vita is azóta, sőt... Nem tudnánk most külön menni, két gyerek van, ráadásul nem rég költöztünk el (miatta) másik városba is. Szóval ez van, a gyerekek minden boldogságom forrásai. Biztos, hogy érzik, hogy kevesebbet mosolygok, mint régen, de azért próbálok megadni nekik egy teljes családot. De ha már hangos szóváltások lennének köztünk, vagy a gyerekekkel rondán viselkedne, akkor nem tartana vissza semmi, és elmennék velük.
2012. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Eltelt egy kis idő, mióta feltetted ezt a kérdést. Mi lett azóta?
2012. júl. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel! Remélem minden oké!
2012. júl. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!