Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted egy pár hetes/hónapo...

Szerinted egy pár hetes/hónapos baba mitől alussza át az éjszakát? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
kiváncsi vagyok te mit vallasz erről! azért alussza át,mert anyuka: így szoktatta? vagy: baba függő?
2012. jan. 20. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyértelműen babafüggő!



Üdv:3 lányos

2012. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel etetem. Ha tápot adok neki pótlásnak vacsira, akkor nem kel éjjel. Ha csak anyatejet kap, akkor kel egyszer enni.


3 hónapos a lányom

2012. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Babafüggő. Lányom sokáig felkelt, sírós volt, fiam 3 hetes korától átalussza, és nem is nagyon sír.
2012. jan. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem anyatejes, 9 hónapos korukig még anyatejadó is voltam, tehát annyi tejük volt, amennyit csak akartak.

Az első 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát, én is azt gondoltam, milyen "ügyes vagyok", leteszem és alszik a kiságyában.

A másodikkal ugyanígy próbálkoztam, 4-5 hónapos koráig az ágyába se tudtam beszoktatni, és 20 hónaposan "már" át is aludta az éjszakát, pedig szerintem ugyanolyan "ügyes voltam", mint elsőnél. :o))


Babafüggő!

2012. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A gyermek dönti el, hogy "mi lesz". Ilyen dolgokban a szülőknek nem sok beleszólásuk van.


Lányom 7 hetes koráig bizonyos időszakban üvöltött, mint a sakál. Kólikás volt. Éjszaka pedig 2× kelt fel (4-5 órás alvás után), napközben is szépen aludt, kivéve azt a bizonyos 3 órás időszakokat mindennap. Anyatejes volt, tehát nem kapott tápszert éjszakára sem.

8. hetet ahogy betöltötte elmúlt a kólika. Minden más lett. Első 1 hétben szabályosan vártam hajnali 1-kor és 5-kor, hogy ébredjen enni, de nem kelt. Már a végén nekem kellett felkelnem lefejni a tejet a két mellemből, mert iszonyatosan bedurrant mindig az éjszakai tejtermeléstől.

Végül 8. hetes kora óta átaludja az éjszakát. Már nem anyatejes, hanem tápszeres.

De pl. a 5. hónapról a 6. hónapra váltás tápszerben az éjszakai alvásában nagyon meglátszott! Nem volt már elég neki az a tápértékmennyiség, így 5 hónaposan már váltanunk kellett. Ahogy megkapta a 6 hónaposat minden visszaállt a normális rendbe.


Nálunk a napirend is elég hamar 2,5 hónapos korában beállt. Kezdetben napi 8× evett, majd 6×. Amikor pedig tápszert kapott inkább, mint tejet (nem volt elég már), akkor átváltott az 5× evésre egy nap.

2012. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,most már akkor biztos,hogy nem velem van a baj..:-)

a lányom 7hónapos,és még mindig fel kel 2-3szor éjjelente (fogzáskor óránként) és nagyon fel tud dühíteni néhány anyuka,-aki olyan szerencsés,hogy már az 1hós lánya nem kell fel éjszaka-azzal,hogy ő bizony így szoktatta,és próbál kioktatni,hogy én biztos valamit rosszul csinálok.

2012. jan. 20. 12:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen babafüggő. Hazajöttünk és már az első éjszakát átaludta. Reggel jól meg is rémültem, hogy tejóég mi lehet a baj!? :) ..de ám nem is, így szokattam, hogy már első éjszaka se keljen fel :D :P
2012. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően babafüggő, ám vannak "praktikák", amik befolyásolhatják ezt. Pl. estére tápszer (anyatejes babának).

Nálunk úgy volt, hogy igény szerint szopizott, magamnak néztem az órát és azt vettem észre, hogy pár hét alatt átállt a 3 óránkénti etetésre, de az esti etetés után egy órával újra evett. Később olvastam, hogy ez egy bevált praktika a nyugodt éjszakára. Bevallom, a második babánál már mi alakítottuk így, de hiszem azt, hogy ha a gyerek nem olyan lett volna, akkor semmit sem ért volna.

2012. jan. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Babafüggő.

Kisfiam 8 hónaposan aludta át először az éjszakát,próbáltam és szoktatni de mindig felébredt :)

2012. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem mind a kettő nemalvós! Pedig azt mondták nincs két egyforma baba:)
2012. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!