Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozó kendő, kenguru, mei...

Hordozó kendő, kenguru, mei tai? Kinek melyik vált be?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Melyiket kedveltétek meg? És a babátok? Szerintetek melyik a legpraktikusabb? Melyiket ajánlanátok 8,5 kilos babának?
2012. jan. 20. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Kendőt már nem, mert nagy a baba. Kengurut nem, mert rossznak tartom. Egyértelműen a meitait, már kötheted a hátadra is, kényelmes lesz, egyszerű megkötni. Nekem gremese meitaim van, imádom, és a babám is. 4 hóstól használom, most 15 hós, 8 hóstól a hátamra kötöm.
2012. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az enyém az összeset utálta!

Még a kengurut viselte el úgy-ahogy... talán 3x volt benne összesen, kb 10-15 perceket alkalmanként.

2012. jan. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

hány hós a baba, ez fontos, tud ülni,mászni, egyebet?


ha pici kb 6-7 hóig akkor kendő, 4-5 hótól mehet a mei tai SSC-t (Manduca,Ergo,Beco,Babbinka...NEM KENGURU!SSC!!) ülni-mászni tudó babának ne hosszú távra!


Igazából a kendő az amit a kezdetektől a végéig használhatsz, csak meg kell tanulni kötni (ahol laksz tuti van klub vagy valaki aki segít)


Mei tai: egyszerűbb felkötni


SSC: csatos, hipphopp fent van, apa is tudja vinni, nem kell "bajlódni" viszont nem tartja "annyira jól" a babát intha a kendő körbeölelné

2012. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem a kilo a lényeg, hanem mennyi idős. Tud-e már rendesen ülni, tartja-e a fejét.

Nekem 3,5 hónapos a kislányom, és most próbálgatjuk a mei tait. Nagyon jó, mert majd későbbiekben hátamra is köthetem., valamint könnyű benne tartani. ÉS jót tesz majd annak is, hogy terpeszben legyen a lába. Nekem az a javaslatom, hogy ha van ismerős, akinek van bármilyen próbáld meg nála, mert ajánlhatunk neked bármit, ha neked pl nem kényelmes. De az igaz, hogy mindegyiket meg kell szoknia a gyereknek, és ne várd, hogy első pár alkalommal órákig el lesz benne a csöppség.

2012. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érdeklődj körbe, hogy van-e a környezetetekben hordozókendős klub mert ott mindenfélét ki lehet próbálni. Én egyébként SSC-t használok a kisfiam 2 hónapos kora óta. Eleinte nem nagyon tetszett meki mert nem látott ki belőle de 2-3 héttel később már nem volt gond. Most 5 hónapos, 8100g és nagyon kényelmes pedig elöl hordozom és gerincsérvem is van... Igaz csak heti kb 2 órát tölt benne olyankor amikor olyan helyre megyünk ahova babakocsival nem jutnánk be. Ja és Liliputi-t használunk és vettem hozzá hordozótakarót is a Tündérputtony-ról.
2012. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos, nem tud ülni. Kengurunk van, használtuk néhányszor, amikor még kisebb volt, de ebben már nehéz a hátamnak, ráadásul 9 kg-ig használható. Ezért gondoltam lecserélném. Mei tai van a barátnőmnek, ki is próbáltam 1x és nagyon kényelmes volt, nem terhelte a hátamat.
2012. jan. 20. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Az SSC szinte ugyanaz mint a mei tai csak nem kell kötözgetni hanem csatos. Így apuci is könnyebben ráveszi magát a hordozásra :)
2012. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
szia! én kendővel kezdtem (nekem macerás volt), kipróbáltam a csatos hordozót, de valahogy a mei tai-nál éreztem, h na ez az. Nekünk ez vált be, hason, majd háton is. Talán próbálj ki többfélét kölcsön, és gyakorlatban kiderül 1-1alkalom alatt.(a miénk liliputi)
2012. jan. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kendő, mei tai vagy SSC (csatos hordozó). Én a csatosra szavazok, mert azt nem kell megkötni, viszont ez a legdrágább sajnos. De inkább kipróbálnám élőben, hogy melyik a jobb.

Kengurut nem vennék, mert az egészségtelen, és nem lehet vele háton hordozni.

Amire figyelj: egy ekkora babát már nagyon erősen ajánlott háton hordozni, különben baromi kényelmetlen lesz neked egy idő után (persze azért eleinte elől hordozva gyakoroljatok).

Néhány hordozásról szóló link:

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket, elolvasom.
2012. jan. 22. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!