Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most káros vagy nem?

Akkor most káros vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy mai kérdésben azt olvastam az egyik kommentben hogy ha a háton fekvő babát kezénél fogva elültetem az káros a gerincének. Régebben azt olvastam hogy ez nem káros,ez is egyfajta fejlesztő gyakorlat számára. Szerintetek???(3és fél hónapos a babám)
2012. jan. 21. 10:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekünk már nagyon hamar ezt "írták fel", mint fejlesztő gyakorlatot, már kb.1 hónaposan. Akkor még alig tartotta a fejét, de ezt kellett csinálni. Gyerekorvos, védőnő és neurológus tanácsolta. Szóval biztosan nem káros. Két kezénél fogva egészen addig kellett húzni, amíg a feje majdhogynem előre billent, aztán vissza. Nem tartottuk ültetve, csak felhúztuk és vissza. Most 6 hós, még nem ül. Most is fel szoktam húzni, vagyis ő húzza magát és nagyon rövid ideig üldögél is, de nem sokáig, nehogy ártsak a gerincének. Amúgy ilyenkor ülésből állásba is húzza magát már nagyon régóta. Néha picit álldogál is, azt is csak keveset. A védőnőm szerint picit szabad üldögélni, álldogálni, ha a babuci akarja, de erőltetni nem szabad!
2012. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%
Akkor nem káros, csináld nyugodtan...
2012. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Megoszlanak a vélemények. Szerintem igenis káros. De ha nem tudod eldönteni, akkor ne csináld, azzal biztos nem ártasz.
2012. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző oldalon már írtam, hogy mi pár napos korától csináltuk. A kisfiam nyaki hypotóniával és torticollissal (ferde nyak) született, ami a méhen belüli fekvése miatt alakult ki nála: 61 centis faros baba volt. A nyakizmait csak ezzel lehetett erősíteni. Eleinte csak lógott a feje, semennyire nem tudta megtartani, de 1 hét múlva már látszott az eredmény, ülve már tartotta arra a pár másodpercre. Aztán 1-2 hét után már felhúzás közben is próbálta tartani. 1 hónaposan ölben fogva már megtartotta akármennyi ideig a buksiját, bár még ferde volt neki a nyaka. 3 hónapos korára teljesen rendbe jött neki.

Én azt gondolom, ha egy egészséges babáról van szó, akkor bőven elég neki ha sokat teszed hasra és majd Ő próbálkozik a saját tempójában.

2012. jan. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!