Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy újszülött baba ellátása kb? Mennyiből ruháztatok be neki mindent?

Figyelt kérdés
Ha majd jár a gyes mellé jár a családi pótlék is?
2012. jan. 22. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami. Párodnak, ha dolgozik, jár az adókedvezmény a fizuból, havi 10 ezer!
2012. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, köszi a részletes válaszokat. Ha valaki tud még valamit írjon nyugodtan!
2012. jan. 22. 22:20
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Készülj fel azért a lehető ,,legrosszabbra "(anyagi szempontból is.


Mi semmit nem tudtunk örökölni vagy kapni mert a környekeztünkben nincs 1 baba sem. Mivel a nyarat végighurcoltam nagy pocakkal így még előtte bevásároltunk hogy ne akkor kelljen majd. Egy nap alatt otthagytunk 450e ftot. (minden rózsaszín:D) De külön kis szobácskája van és be kellett rendezni. Ráadásúl rengeteg feleslegesnek vélt mégis hasznos dolog van. (Pl víz és tea hűtő. ez kifejezetten babáknak van és a felforralt vizet 1 perc alatt 40 fokra hűti ami azért is jó mert hiába a babavíz ha megbontod utána hűtőbe kell rakd aztán újra forralhatod.)

Szóval rengeteg dolgot megvettünk amik közül semmit sem bánok, mert mind a mindennapjainkat teszi egyszerűbbé és nap mint nap rengeteg órát sórolok meg.


viszont a szülés és a terhességgondozás a hálapénzzel az alapítványi szobával együtt még több mint 300e volt.


Na de most jön az amire az elején utaltam.

Kicsim 5 naposan allergiás lett a gyógyszertári fürdetőire. Csak a Babé fürdetőket lehet rárakni (kell sampon hajlatra, samon érzékenybőrűeknek fejre, fürdetőgél, testápoló és arcápoló) ezek havi 20e ftba vannak. Ehez hozzájön, hogy csak Huggies pelust és a hozzá tartozó ,,puré" törlőkendőtől nem pöttyösödik. Ez havi 10e kb. 2 hetes kora óta sajnos tápszerre kényszerültünk amit nem szerettem volna, de muszáj volt. Ez recepte 6 doboz 14e ft (milupa milumil Ha start optima- van tejallergiás a családban). Bár most nem fog lassan kelleni a 6 doboz mert elkezdtünk enni viszont a kiegészítéssel együtt ígyis úgyis annyi lesz kb vagy még több.

Ruhákat céltudatosan vásárolok mert pl rugit képtelenség ráadni mert utálja és annál sikít (csak annál). Így 2 havonta veszek 1-2 mérettel nagyobb 6 db kisnadrágot 12 db hosszúujjú bodyt 6 db kiskabátot 12pár kiszoknit 2 db kabátot vagy overállt, 1-2 sapit és 2 db kiscipőt. Mindet úgy hogy még icipicit hoszabb, de nem túlságosan így 2 hónapot kibír. Mikor a következő méretet veszek akkor sem lesz feltétlenül kicsi, de már jó rá a következő. Ezek kb 40-45e ft körül vannak. Viszont 2 hónapra.

Ezen kívül apró játékokat úton-útfélen veszek neki ha éppen belebotlok csörgőbe, rágókába vagy valami hasonló dologba. Egyébként egy kics pici plüss amit ha megnyomsz és sípol is 2e ft... meg ugyan ennyi ami csörög de plüssből van. Egy olyan plüss aminek a fenekéből kilóg egy zsinór amin egy karika van és ha meghúzod zenél az 4e ft volt...de a kis macis körforgó a kiságyra is 20e ft volt elemmel együtt mert pillangókat vetít ki a falra...


na igen! az elem!!! Annyi elemet kell majd a játékokba rakni hogy az őrület. Engem nem az ára idegesít hanem, hogy folyton lemerülnek. Pedig energizer tartós elemt veszek beléjük ahogy ajánlják is hozzá. Ennek ellenére szinte 2-3 hetente elem után járkálok. (aki kitalálta hogy a rezgő pihenőszék vagy ez elektromos hinta 3-4 góliátelemmel működjön az nem volt komplett.-ez utóbbinál felhúztam magamat és vettem egy adaptereset ami bár nem rózsaszín legalább macis, sőt több dimenzis a ringatása. de a lényeg, hogy a lányom imádja és nincs gáz ha az elem lemerül és épp anyuci nem tud elrohanni elemért).


Minden ami zenél, világít vagy beszél mind-mind jó sok elemmel működnek:D(Főleg a fisher price dolgok)


Ha csak a legalapvetőbb dolgokat szeretéd is megvenni azzal azért számolj, hogy ha tápszeresek lesztek és a bőre is érzékeny lesz nagyon akkor hasonló képpen havi 20(kozmetikumok)+ 14(tápszer) + 10(pelus + popsitörlő-akciósan!) a minimum az, amiből minden hónapban ki kell jönnötök. Még ha a ruhácskákat be is tudod olcsón szerezni.

Ráadásúl elég sok baba allergiás ugyan úgy arra amire a kislányom nem csak 1-2 de 5-6 baba is van úgy a környezetünkben, hogy nem rokon csak ismerősök.


Nemrégiben pedig összeszedtünk egy vírust ami most volt divat, viszont 3 hónaposan csak szuriba kaphatta (majdnem tüdőgyuszit kapott). Az inyekciót nekünk kellett kiváltani amit minden nap kapott + Cvitamincseppeket, normaflore-t... Kb 15e volt mert a számla 16 volt apa septofortjával együtt ami kb egy ezres.

Ha a holmikat beszerezted azt se feledd, hogy mikor megszületik ki kell váltanod a gyógyszertárba sokmindent. Ezt nem tudom mennyi volt, mert én a kórházban voltam amíg az apuci megvette, hogy mire hazavisz már legyen (előtte pedig nem lehet kiváltani). Még nyílván sok apróságot kihagytam, mosópor, babatea meg olyan dolgok amik mindenkinél máshogy alakultak ki és más mennyiségben veszik meg. Remélem segít a felkészülésben a mi példánk is.

2012. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
****** a nem kiskabátot hanem kispulcsit akartam írni:) bocsi
2012. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia. Én is sok mindent kaptam, ruhákat illetően. Nekünk havi 20 ezer körül van kiadás. Pelus kb. 7000ft (libero) Tápszer max 8000ft. Sok mindent az expresszen vettem meg. kiságy matraccal 5000ft, hordozó 6000ft. Ezek ugyan mind használtak, de jó állapotúak. Ha lesz esetleg tesó, akkor neki is jók lesznek. Nem veszek feleslegesen ruhákat csak azért, mert nekem tetszik. Sokan ebbe a hibába esnek. Mindenből van annyi, amennyi kell. De ezt te is tapasztalod majd. Szerintem csak a legfontosabb dolgokat vedd meg legelőször és majd kitapasztalod mi az amire még szükséged lenne.
2012. jan. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!