Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat és fél hónapos babát,...

Haramia kérdése:

Hat és fél hónapos babát, hogyan lehet átszoktatni egy kicsit későbbi ébredésre?

Figyelt kérdés
Kisfiam hat és fél hónapos. Születése óta mondhatni, hogy jó alvó (egy-két éjszaka kivételével) csak egyszer kel szopizni hajnali 1-2 között. Fekvés este 8kor van, ugye hajnali 1 körül egy szopi és utána hajnali 4kor nála reggel van. Összesen egy hét volt születése óta, amikor 6ig aludt, és akkor sem csináltam semmit másképp, tehát nem tudom mitől lehetett. Hiába adok mondjuk neki 4kor megint enni, már nem alszik vissza, hanem felkel játszani, magyarázni...ez így megy két, két és fél órán át majd szopi után megint alvás (háromnegyed óra kb.)...tehát ez már úgy zaklik, mint napközben. A napirendünk úgy zajlik, hogy 3-3,5 óránként evés, és közben mindig van egy fél-háromnegyed óra alvás. Ez lenne sok? Viszont ha nem alszik ennyiket, akkor nem bírja ki este 8ig fekvésig...Szóval aki volt hasonló helyzetben, vagy ötlete van légszi írjon, hogy hogy lehetne kitolni ezt a 4 óraási kelést, legalább 6ra?!
2012. jan. 23. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén?? szerintem nem lehet!!! 3.gyerekemmel vagyok itthon és ezt a dolgot sose tudtam alakítani náluk pedig trükköztem mindenfélével, hamarabb etettem, később tettem le stb. de akkor is a kis órájuk nekem fél5-re és 5 re van beállva (volt).

Most a legnagyobbam 4 éves 7kor kel, sose később. A 2 évesem úgyszintén.

Viszont van egy 5 hónaposom aki éjjel is ébred (olyan 2-3 hónapig 2.5 óránként éjszaka is most egy pár hete már "csak" 4 óránként) és hajnali fél5kor neki eljött a reggel pedig tök sötét van és nem alszik vissza, iszonyat hangosan sikít kurjongat morog! és teljesen rábeszélhetetlen arra hogy tovább aludjon...Most is ébren van.

Ez még egy jó pár hónapig így lesz aztán egyszercsak elkezd kitolódni, hogy mitől..fogalmam sincs.

Egyébként nekem azt mondták korábban hogy majd mikor estére is főzeléket vagy tejpépet vagyis rendes kaját eszik majd átalussza, hát ez nekem csak az első gyereknél jött be hogy onnantól átaludta az éjjelt de ugyanúgy 5kor kelt...://

2012. jan. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha csak a délutáni órákban "nem hagynád" aludni? Mondjuk, ha nyolckor alszik el este, akkor pl. olyan délután 3-tól már nem aludna.

Nálunk is gondot okozott ez a lányomnál, ugyanezt a módszert alkalmaztam, igaz, hogy így fent van általában este 11-ig, viszont utána reggel 8-9-ig mukkja sincs. :)

2012. jan. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen én is gondoltam erre, hogy akkor az utolsó napközbeni alvást, ami olyan fél öt körül szokott lenni kihagyjuk, csak ennek az lett a vége, hogy 6tól nagy nyüglődés a fáradtságtól fél7 7kor meg belaszik olyan fáradt...ami még rosszabb :(

meg mé annyi, hogy fél ötkor indulunk sétálni és ott azért mindig bealszik....

2012. jan. 23. 07:48
 4/5 anonim ***** válasza:

És mi lenne, ha a sétát hoznád egy kicsit előbbre? Fél öt helyett fél három-fél négy között?

Az én lánykám is nagyon nyafi volt 3-4 napig, mikor nem hagytam aludni, de szerencsére gyorsan átállt az új rendszerre. :)


Hányszor eszik egy nap? Csak azért kérdezem, mert nekünk a doktornő 4 hetes korában mondta, hogy hagyjuk el az éjjeli szopizást (szerencsére 5 hetesen a lányom magától elhagyta), és ez is nagyban megkönnyítette a dolgunkat. Mint írtam fentebb, 11 körül kapja az utolsó adag kaját, és onnantól szépen alszik reggelig.

Kitartást nektek!

2012. jan. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsöff85 ***** válasza:
Mért nem rakod le később aludni? 8 helyett 9kor? 1-2 hét alatt kitolódik az alvása.
2018. nov. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!