Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik a gyerekkel...

Mi történik a gyerekkel bölcsi vagy óvoda nyári szünete alatt?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy oldjátok meg a kisgyermek elhelyezését a nyáron, amikor nincs bölcsőde vagy óvoda. Mi még ugyan csak jövőre készülünk bölcsibe, de szeretnék felkészülni. Egész nyárra ugye nem kap szabit az anyuka vagy az apuka. Nálunk a nagyszülők is kilőve, mert egyrészt messze laknak, másrészt aktív dolgozók még. Mit lehet ilyenkor tenni?
2009. máj. 28. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az oviban csak két hét szünet van. ilyenkor nálunk sógornőmék vagy hozzánk hozzák át a gyerekeket, vagy megbeszéli az orvossal, és néhány nap betegszabira kiiratja magát. így szokták átvészelni azt az időszakot.
2009. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A betegszabi nem rossz ötlet. Köszönöm!
2009. máj. 28. 14:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Van esetleg még valakinek ötlete, tanácsa? Szívesen venném.
2009. máj. 28. 14:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ovi és a bölcsi sem zár be egész nyárra, ráadásul mindig van ügyelet, ha netán valaki nem tudja megoldani. Esetleg ki tudsz venni te is szabit, aztán meg apa.
2009. júl. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők mozgósítása, még ha dolgoznak is, pár nap szabit ők is ki tudnak venni. Plusz mi szülők is, beosztva, hol együtt, hol külön, hogy lehessen menni együtt is egy-egy napra kirándulni, strandra. Valamint itt is van ügyeletes óvoda, a szomszéd községben, bár nálunk ezt soha senki nem használja ki, inkább a rokonok segítségét.
2009. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 hét az oviban és a bölcsiben a nyáriszünet. Ilyenkor máshol kell biztosítani a gyerekeknek napközbeni ellátást. Nálunk ezt úgy oldják meg, hogy a két óvoda felosztja a nyarat, egyik az elején, másik a végén van zárva, így amíg az egyikben szünet van, addig a gyerekek járhatnak a másikba.

Mi úgy csináltuk, hogy két-két hetet vettünk ki egyben a párommal, csak egy hét csúsztatással. Így egy hetet Ő volt otthon a gyerekkel, egy hetet együtt nyaraltunk, egy hetet én voltam otthon. A maradék két hét a nagyszülőké. Így nem kellett a másik oviba vinni.

2009. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 4 hét szünet van, de kérhető másik oviban ügyelet. Szerencsére kismamaként itthon tudok maradni a fiammal, de egyébként még télen úgy terveztük, hogy 2 hét szabit veszünk ki, akkor nyaralunk a másik két hetet meg megoldják a mamák. Ha nem sikerülne nekik akkor marad az ügyelet.
2009. júl. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak még rendezni táborokat, ahova nap közben elviheted a gyereket, persze jó pénzért. Ez kb 1 hét szokott lenni. Nálunk a faluban is szerveznek ilyet, meg a munkahelyem is. Ez már 2 hét. Persze kérdés, hogy ilyen pici mennyire élvezi. A többit szabival tudjuk mi is megoldani, mivel a nagyszülők nálunk sem elérhetők.
2009. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyre több családi napközi van. Nem tudom hogy merre laksz, de lehet a neten böngészni címeket. Ezért fizetni kell,de pár hétre kihúzhat a csávából.
2009. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jókat írtatok, megpróbáljuk családilag átvészelni azt a pár hetet. Az a helyzet, hogy a nagyszülők is dolgoznak még, másra meg nem szeretném bízni a pici gyerekem és persze jó lenne apával együtt is szabin lenni egy hetet. Már 8 éve nem voltam nyaralni, együtt még soha nem mentünk el a férjemmel, jó lenne most már összehozni. Mi gyermekkoromban soha nem mentünk nyaralni, ezért megfogadtuk a férjemmel, hogy ha elmúlik 2 éves a kisfiunk, akkor minden évben elmegyünk együtt valahova egy hétre. A családi napközi az gyakorlatilag olyan drága (úgy hallottam, hogy 20 nap olyan 60.000 Ft körül van), hogy ilyen erővel fizetés nélküli szabit is kérhetek, akkor sem jövök ki sokkal rosszabbul. :-( Azt hittem, hogy sokkal hosszabb a nyári szünet a bölcsődékben és az óvodákban. De így még megoldható. Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 28. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!